Roland AIRA

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Roland AIRA

Příspěvek od dendy »

to prekomprimovane video znie fakt hnusne... ale to uhe video kde japoncik vysvetluje vo mne celkom vzbudilo zaujem :-) no uvidime co sikmaci vykoumali :-)

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

som zvedavy na ten synth oznacenie roland system 1 plug out synthesizer znie velmi ambiciozne, reminescencia na stary klaves roland system 100 a slovicko plugout davaju spekulaciam ze by sme sa mohli dockat bud nejakych modulov alebo naopak nejakych vystupov do softweroveho prostredia. Mna ten synth osobne ale interesuje z rady aira najmenej..

podla mna su tie reci o novej technologiu len marketing ak to nebude hybrid tak to bude digital a napriklad taka AN1x je VA a pritom ma svoj charakter a aj lepsi synthkrutici na nu maju len dobreho slova.

V kazdom pripade ma toto cele aj inu stranku a to naozaj velky ohlas ktory cely tento teasing sposobuje. Rada XOX je naozaj zapisanav samej DNA elektronickej hudby a vratenie sa rolandu do tychto vod vyvolava reakcie od zvedavosti az po vyhrazanie sa napriec velkou komunitou ludi venujucim sa nielen tanecnej hudbe..

Uživatelský avatar
EGA
Příspěvky: 99
Registrován: 14 srp 2010 11:40

Re: Roland AIRA

Příspěvek od EGA »

uvádzať prastarú AWM syntézu ako benchmark virtuálneho analógu, to mi nejak nejde dokopy s rokom 2014. cs1x som si kúpil niekedy v roku 2000 a už vtedy mi prišla dosť "tenká" aj oproti poly800. samozrejme som ju ale chcel kvôli iným veciam a v mnohých ohľadoch som ňou bol nadšený. najlepšie jej išli patche, ktoré sa nesnažili hrať na anlóg, ale ťažili maximum z dsp-čka, napríklad legendárny gaia'99 preset..

každopádne, AWM nie je žiadny zázrak, skromná wavetable, pár sterilných digi oscilátorov a dobové dsp, ktoré sa to snaží celé zakryť. VA odvtedy urobil veľký pokrok, keď vedľa seba postavíš AWM yamahu a korg R3, alebo nord modular, tak yamaha z toho vyjde úplne zúfalo. ale hlavne, stále je to VA. samozrejme, robiť analógový polysynth je dosť drahé, ale na drummachine toho zďaleka toľko netreba. nebol by najmenší problém spraviť to aspoň hybridne, analógové oscilátory, noise, ringmod, filtre, a zvyšok nech je kľudne dsp. vtedy by ma to začalo trochu aj zaujímať. ale takto je to ďalší naleštený digi groovebox, ktorých už roland narobil tony. a v situácii, keď všetci ako o život vydávajú analógový gear, je promo s 808 skôr skôr výsmech. a to ešte nepoznáme cenovku :]

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od Oxyygen »

sice jsi napsal hezkej esej na tema AWM, ale AN1x je uplně něco jineho než cs1x. Dopln si vzdelani..:)Invisible narozdil od tebe s AN1x mimo nebyl.:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

tak tak Ega, šup šup doplnit vedomosti - rada CS-1-2-6x su romplery - ale AN1x je normalny VA a vela ludi na nu neda dopustit hlavne pokial clovek robi vlastne zvuky a nieje presetista.. tento pan uz co to nakrutil a dava mu pekne hodnotenia a naopak cs2x ma niekde uplne inde: http://www.syntezatory.net.pl/gearlist.htm

Uživatelský avatar
EGA
Příspěvky: 99
Registrován: 14 srp 2010 11:40

Re: Roland AIRA

Příspěvek od EGA »

jój, máte pravdu samozrejme :oops: nejak som mal zafixované, že an bola len ďalšia generácia csNx.

ale chalani úprimne, naozaj veríte tomu, že aira bude niečo iné, ako ďalší groovebox? ja sa bojím toho, že to bude predražené a zvukovo ničím výnimočné, hlavne teda v porovnaní so súčasnými ana / hybrid drummachinmy, ktorých je ozaj široká paleta, od mfb, cez jomoxy, tempesty, electrony, až po low budgetovú volcu. nehovoriac o moduloch. mňa roland tiež namotal prvým promom s 808, ale keď vysvitlo, že je to VA v momente som stratil záujem.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Roland AIRA

Příspěvek od Pytkin »

EGA : Slusny prehmat a tou AN1x :D .. Mne to tiez pripada ako marketing , cele tie videa ako studuju stary gear snazia sa ho "namodelovat" .. ale netreba lamat palicu nad tym .. pockajme na prve kusy .. u huberta urcite budu v predajni ... odskusame a uvidime ..

Uživatelský avatar
EGA
Příspěvky: 99
Registrován: 14 srp 2010 11:40

Re: Roland AIRA

Příspěvek od EGA »

no debil no :]

o to viac ma teraz mrzí, že som mal možnosť kúpiť an200 za 150 €, aj som ju mal doma na vyskúšanie a nakoniec som ju vrátil s tým, že som ju ani nezapol, lebo veď trápna AWM..

no veď keď príde, určite sa prídem pohrať, i keď si ju takmer určite nekúpim.

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

ak bude cena pod 600 dolarov, standalone drumaschine s 37 knobmi a 10 fadermi na livekontrol parametrov spolu so stepseqvencrom a k tomu stutter nieco ako ma volca betas, si urcite medzi mladymi co hraju live svoje miesto urcite najde a moze to byt uspesny produkt. Mna vzdy vie potesit nieco co neni len nootebook usb controler. Jomox, vermona, tempest,elektron, electribe, spark tak preco ne aj roland.. ale ked neodhadnu cenu ojoooojooooj :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Roland AIRA

Příspěvek od dendy »

mna az tak nezaujima ten drum machine, ale to tbcko a ten syntak moze prekvapit ...

ega: an200 je super, ankovy egine je kvalitny... tu mam dake ukazky z doby ked som vlastnil :-) http://files.dendy.sk/index.php?dir=an200

Uživatelský avatar
Prvotsky
Příspěvky: 1281
Registrován: 23 kvě 2006 14:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od Prvotsky »

TT 303 bass bot znas dendy? To mi prijdr jako docela fajn analog klon za dobrou cenu.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Roland AIRA

Příspěvek od dendy »

hej jasne poznam.. mna tato nova vec zaujima skorej z cisto akademickych dovodov :-) som zvedavy ako velmi verne sa im digitalne podari naemulovst klasicku 303 :-)

a ten syntak ma zas zaujima z dovodu ze som zvdavy ci po rokoch od JP8080 sa konecne rolandu podari prist zase zo zaujimavym VAckom :-)

Uživatelský avatar
Prvotsky
Příspěvky: 1281
Registrován: 23 kvě 2006 14:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od Prvotsky »

urcite jim drzim palce.. ;)

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

Tak nove zakulisne dohady :) uvidime co nakoniec bude pravda - uz zajtra pozajtra

TR8 - I can confirm its 808/909 hybrid with many features and master section - on sale 21st for 399Ł

System 1 - the system is even more interesting, its a hardware digital synth that comes with SH101 pre-instaled. But the exciting thing is Roland has developed a whole new software set called AIRA which means that hardware can install the aIRA VST from the computer and be used as standalone Juno 60, SH02 etc all are being produced.

TB3 - is 299Ł - Decay knob is missing and replaced by effects knob depending on what presets you use determinates decay/effects. Not as powerfull as orginal.

naaajs if trueee..

Potom uz len Hubert nech ceny u nas prezisti :D

Uživatelský avatar
COBOLT
Příspěvky: 387
Registrován: 28 lis 2007 19:01

Re: Roland AIRA

Příspěvek od COBOLT »


Zní to docela dobře! a bude s tím určitě sranda :)

Odpovědět