Sestava pro live hrani.

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
charonme

Re: Sestava pro live hrani.

Příspěvek od charonme » 24 črc 2015 11:56

lavender píše:machine neni nahodou len midi kontroler?
nie, machine je usb peripheral, potrebujes k tomu nejaky usb host a ked to chces pouzit na nieco suvisiace s midi tak potrebujes software ktory s tym bude cez usb komunikovat a prekladat to do midi

LSRA23

Příspěvek od LSRA23 » 24 črc 2015 12:01

dendy píše: este sa pozri po kombinacii Korg EMX/ESX (jedno je synth druhe sampler) - toto + TB3 na acidove linky by bola moja osobna idealna volba (oba tie korgy som mal a su fakt zabavne).. ale bacha tie korgy brat tu novsiu verziu s SD kartou (hlavne sampler - kedze sample nahravas do neho cez kartu), starsie verzie maju compact flash karty co sa uz dnes velmi tazko zhanaju..
neco do sebe maji, mam porad oba, ale zrovna bych váhal s tou sd verzí. sd mam emx kdysi novej z obchodu a pak dokupovanej z druhy ruky esx smart. nejak si nemuzu pomoct, ale smart ma v mem pripade lepsi zvuk, nebruci (nedavno se nekde resilo, ze to dela jiny druh napajeni) a nema vymackany tlacitka a pri tom ta smartka uz pri "levnem" nakupu vypadala, ze si neco zazila

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 črc 2015 12:39

charonme píše:
lavender píše:machine neni nahodou len midi kontroler?
nie, machine je usb peripheral, potrebujes k tomu nejaky usb host a ked to chces pouzit na nieco suvisiace s midi tak potrebujes software ktory s tym bude cez usb komunikovat a prekladat to do midi
do prkynka, maschine je vsti!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 črc 2015 13:12

LSRA23 píše: neco do sebe maji, mam porad oba, ale zrovna bych váhal s tou sd verzí. sd mam emx kdysi novej z obchodu a pak dokupovanej z druhy ruky esx smart. nejak si nemuzu pomoct, ale smart ma v mem pripade lepsi zvuk, nebruci (nedavno se nekde resilo, ze to dela jiny druh napajeni) a nema vymackany tlacitka a pri tom ta smartka uz pri "levnem" nakupu vypadala, ze si neco zazila
hm zaujimave.. ja som mal za to ze SD je 1:1 identicka verzia len vymenili slot karty ...

ACID TEKNO

Příspěvek od ACID TEKNO » 24 črc 2015 18:43

No práv? že omyl? už mám celkem dost, nerad bych stejn? jako aparaturu, setup pro live dotáhl ke spokojenosti až na ?tvrtý pokus. Snil sem o kombinaci TR 808 + TB 303 ale to bych se nevešel ani do 100 000,-k? a neumím si p?edstavit to potom tahat n?kde po loukách :D ... Takže vážn? uvažuji o jejich náhražkách z ?ady AIRA TR-8 + TB-3 co si myslíte o t?chto p?ístrojích? Nelíbí se mi moc že to není analog a taky o nich není ješt? tolik informací nebo lidí co s nimi mají zkušenosti. Najde se tu n?kdo kde m?l tu možnost si je osahat a poslechnout? Taky jsem se po vašem doporu?ení po?ádn? podíval na ty Korgy, znal jsem práv? ESX a EMX, to má dneska každej druhej a ten zvuk mi prost? n?jak nejede, slyšel sem to na velkých aparaturách od více r?zných i zahrani?ních djs a prost? nevím pro? ale není to ono... Zato m? docela nadchla a co jsem tak studoval tak je hodn? vychvalovaná ?ada Korg Volca, je to analog a dá se sehnat i za velice slušný peníz. Takže t?eba Volca Beats + Volca Bass? Za Vaše post?ehy a názory i k ní budu velice rád jelikož se mi pomalu blíží ?as nákupu a budu se muset rozhodnout. Všem dík, pro ukázku posílám odkaz na pár track?, co zhruba bych cht?l tvo?it a hrát. :)

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 24 črc 2015 19:52

byt tebou, tak poresim ablika, zkusit jestli na tu produkci mas vubec buňky a pak kupuj masinky...

m4x

Příspěvek od m4x » 25 črc 2015 01:46

Taky bych šel na tvém místě do Ableton Live + kontroler. Je to osvědčený standard pro produkci elektronický muziky se širokou uživatelskou základnou, což se počítá. Případně najít šikovný DAW pro iPad, ale k tomu ti řekne víc Dendy. A pak postupně nějaký ten hw synth. Korg Volca synths jsou za ty peníze super.

Včera jsem u Bodyii slyšel Roland Aira System-1m, a kdybych to neviděl na vlastní oči, tak bych tomu nevěřil. System-1m se vůbec nemusel stydět v euroracku vedle analog hw. Oscilátory super, update přinesl nové zajímavé waveforms, filtry ok, žádný aliasing, 4-hlasá polyfonie a fakt to hraje... Live performance gear jak vyšitej (nebo základ Euroracku).

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 črc 2015 13:26

TR-8 / TB-3 bude dobra kombinacia na styl co si sem pastol tie ukazky .. zvuku by som sa nebal, bude to OK .. idealne ete k tomu si kupit Korg Kaoss PAD (podla toho aky mas rozpocet 2,3 alebo QUAD) - s KP je vyborna zabava pri live na stage ...

Odpovědět