SPL 2Control - nový ovladač hlasitost & monitoring contr

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 úno 2009 23:31

Pytkin píše:Ivo : Jak to je ? to nema pasivnu cestu na hlasitost ?
Ne, to je aktivní design ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 úno 2009 18:56

Tak po několika dnech užívání mám bohužel pocit že je to docela křáp ... Permanentní brum v reprobednách i sluchátkách - a není to zemní smyčka, měl jsem tu technika, který to zkoušel ... Byl jsem pak v kontaktu s SPL a ti přiznali, že asi bude (známý) problém v přístroji a navrhli výměnu (jaká je pravděpodobnost, že jiný kus to dělat nebude, nevím).

Ovladače hlasitosti sluchátek jsou kromě zmíněné uchopovací nepraktičnosti neproaktické i v tom, že u prvních dvou kroků není žádný zvuk a pak je to najednou už dost hlasité (a jsme na 1/10 výkonu).

Takže mám takový pocit, že to vrátím ... Shodou okolností se mi právě zmínil Fred Forssell, že ted zrovna dělá svůj (aktivní) monitor kontroler pro nějakou univerzitu a vypadá že by mohl udělat dva kousky :wink:

Takže SPL mě docela zklamalo ... Trochu low end ....

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 úno 2009 19:59

Ivo píše:Tak už ho mám tady ... Vypadá moc dobře (větší než jsem myslel) a konstrukčně a materiálově solidně (velice robustní a důvěryhodné hlavní hlasitostní kolečko). Pěkně to svítí ...:) Zvukově mi to zatím připadá moc fajn ... Zní to trošinku jinak než můj dosavadní čistě pasivní GoldPoint, ale určitě ne k horšímu ... Jediné co mi připadá ergonomicky dost nedotažené je ovládání hlasitosti sluchátek - ovladače jsou tak malé a tak blízko vedle sebe (a k zapojenému jacku), že je nejde pohodlně uchopit - prsty se tam nevlezou ... to nechápu, stačilo je dát trochu výš a dát jim víc prostoru kolem ... Jinak fajn ...
.....takze nakonec o 180° obrat , ze by kvuli vyhlidce neceho jinyho ? :wink:

I kdyz je to levna masina za 10 tak by to tyhle veci delat nemelo, kazdopadne me prekvapuje jak moc negativne o tom pises. Ja je mam za velmi seriozni firmu. Nojo no, chtel jsi usetrit na miste kde se to bohuzel nevyplaci, kontroler monitoru je dost zasadni vec. SSL mimochodem ted ma taky hodne problemu s levnejsim outboardem. Krupou jim potaky u preampu a pod, obcas prodavaj nepovedenej kus. Zrovna tak NEVE, ten zlobi jeste castej. Stane se a zamrzi to.

Drzim palce s dalsim pokusem

aum generator

Příspěvek od aum generator » 16 úno 2009 20:22

ja mam od SPL ten jednoduchsi volume2 a spokojnost aj co sa zvuku tyka aj prevedenia...
tiez som rozmyslal aj nad 2control, ale sluchatkovy amp mam, a nechcelo sa mi dat o 250 eur viac za kontroler aby som nemusel raz za tyzden par kablov prepojit...
jihad on riaa & soza.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 úno 2009 20:23

ECSON WALDES píše:
.....takze nakonec o 180° obrat , ze by kvuli vyhlidce neceho jinyho ? :wink:

I kdyz je to levna masina za 10 tak by to tyhle veci delat nemelo, nojo no, chtel jsi usetrit na miste kde se to bohuzel nevyplaci, kontroler monitoru je dost zasadni vec.
Žádný obrat kvůli vyhlídce, dost mi to komplikuje život ... vyhlídka bude kdoví kdy ... Ušetřit ? 500 EUR za vstup a pár výstupů ? To mi nepřipadá právě málo a je to v relaci např. Coleman apod. (což je špička v oboru). Podobně stál i můj dosavadní Goldpoint, který je též skvělý, ale má jen 2 vstupy... Avocet apod. nepotřebuju, za DA platit nechci, mám lepší ...

O brumu, který tam byl od začátku jsem se nezmiňoval, protože jsem myslel, že naskočila běžně odstranitelná smyčka ve studiu .. Nenaskočila ...

Když jsem mluvil s lidmi z SPL a poukazoval na různé drobnosti (např. na knoflíky, které se nedají chytit do ruky apod.), bylo trochu zjevné, že o tom vědí, ale neměli nějak motivaci to udělat lépe ... S tím brumem to pro ně nebylo taky nic nového, ale že by se lišil kus od kusu mu nepřipadá uplně pravděpodobné ...

Čím dál nezlomněji zjišťuju, že výrobky "one man show" jsou úplně jiná kategorie než větší nebo menší hromadná firemní výroba ... mají "duši", velké vnitřní zaujetí a určitý perfekcionismus ... (Vertigo, Pendulum, Gyraf, Thermionic, Forssell apod.)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 úno 2009 20:48

Ivo píše: S tím brumem to pro ně nebylo taky nic nového, ale že by se lišil kus od kusu mu nepřipadá uplně pravděpodobné ...
Brum neni omluvitelnej ani u tech nejlevnejsich firem, cili bych nikdy nepredpokladal ze je to vyrobni omyl cely serie u tohodle vyrobku, spis se neco mohlo pokazit na tvem konkretnim kusu, coz jak jsem psal zamrzi. Zkus jim dat druhou sanci, verim ze nezklamou.

Vis sam ze kazda firma ma obcas problemy kus od kusu. Me mrzi ze tvuj priklad vrha spatnej stin na jinak skvelou firmu, ktera ma velkej duvod delat sve vyrobky poradne a hajit dobry jmeno sve znacky.

Ja od nich mam masteringovy monstrum PassEQ a lip remeslne provedenej kus HW jsem v ruce za celou dobu co se o hudebni technologie zajimam nemel. Neni to zadny garazovy boutique audio. Tohle je absolutne dokonaly zpracovani vsech detailu, potenciometry pracujici velmi presne, uz jen samotnej dojem pri prepinani a preladovani naznaci ze si SPL dali hodne zalezet, potenciometry jsou velmi pevny a maji velmi exaktni drahu, (presnej opak od Thermionic Culture:) Vizuelne i mechanicky dokonaly, ve stejnejch superlativech hodnotim to hlavni a to zvukovou cast ktera me fascinuje. PassEQ mi moc sednul presne memu stylu prace i zvukovymu vkusu. A to nejsem jedinej kdo si zamiloval SPL HiEnd outboard. Mam proto duvod hajit jmeno moji oblibeny firmy :c)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 úno 2009 20:56

Věřím tomu, že na jiných produktech si dali víc záležet a že brum je možná vada konkrétního kusu (nebo celé úvodní série jak nenápadně vyplynulo), ale to, že dají ovladače hlasitosti sluchátek tak blízko vedle sebe, že se prostě nedají uchopit do prstů (po zasunutí sluchátkového jacku), to je trošku nezaujatost věcí ... Když jsem se na to ptal, nedokázali rozumně odpovědět ... že prý kdyby to dali dál od sebe nebo o něco výš (úplně to po tom volá), že by to prodražilo výrobu či co :wink: Hmm ... (poradili mi ať to ovládá manželka, která má jistě tenčí prsty :))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 úno 2009 22:53

ECSON WALDES píše: SSL mimochodem ted ma taky hodne problemu s levnejsim outboardem. Krupou jim potaky u preampu a pod, obcas prodavaj nepovedenej kus. Zrovna tak NEVE, ten zlobi jeste castej. Stane se a zamrzi to.
ja si myslim ale ze je to logicke .. pri lacnych veciach sa proste musi na dacom usetrit .. a niekde sa to vzdy prejavi ..

TOM-Thak

Re: SPL 2Control - nový ovladač hlasitost & monitoring contr

Příspěvek od TOM-Thak » 08 zář 2013 17:49

Takze brat nebo nebrat? Premejslim, co v teto cenove pro 2 pary beden poridit.. na vsecko se totiz nadava..

Odpovědět