syntezator - bazarova alternativa FM syntezy

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
netharin

Re: syntezator - bazarova alternativa FM syntezy

Příspěvek od netharin » 03 led 2012 00:39

Pytkin píše:ono zavisi co chces robit a co ta viac bavi .. ja si nakupujem rozne stare a lacne kramy do pracovne ... a bavia ma .. pocitace tiez furt ugradujem a menim a priznam sa , v zivote som nezapol dake VST instrumenty .. Proste mi to nic nehovori .. Ale ked zapnem tu DX7 alebo virus , tak ma proste bavi na tom klimprcat .. proste stlacim vypinac a hrajem .. ziadne loadovanie systemu , softwaru a hladanie pluginov .. Takze ak si typ, ako ja , tak DX7 je ten spravny kandidat .. neboj sa editacie .. zvuky su uz hotove .. staci si len najst tie prave .. ak si tym , ze chces seriozne dlhe hodiny komponovat svoju muziku , tak mozno je lepsia varianta upgradnut pocitac a pracovat s VST instrumentami .. Ale ako som uz pisal .. DX7 je fakt dobra klavesnica .. DX7II ma uz aj vyriesenu dynamiku nad 100 , takze neni s nou ziaden problem .. A poriadnu klavesnicu treba aj k pocitacu .. Takze mozno aj v tomto pripade neni zle zacat s DX7 a neskor pripadne riesit tie pluginy v komputri ..
Jsem prave docela stoural. V pluginech ladim na desetiny dB, setiny ms atp., ale uz jsem si za ty roky nasel pluginy, ve kterych rychle nastavim co potrebuju a jine nehledam. Inu, chtel bych naprogramovat vlastni zvuk, k obrazu svemu, nebo k barve nejake skladby, coz bude dost slozite, ale zase proniknu do taju FM syntezy a rozsirim sve moznosti. Fascinuje me. Jako vychozi syntak je to urcite dobra varianta. Jestli me neprekvapi nejake nove informace, pristi vikend pro ni jedu...

netharin

Příspěvek od netharin » 03 led 2012 00:58

delay píše:Pokud kupuješ něco secound hand za dobrou cenu, tak se nemusíš bát a případně to prodáš. Moje heslo je být odvážný, jsi zároveň rozvážný což ti už teď zaručuje úspěch. Já tedy trochu sdílím Jackiesův názor, protože z těhle synťáků mám trochu husinu, nemám rád hudební nástorje, který se musej nějak sáhodlouze ladit, většinou vyžaduju instantní akci a už jen energie na to abych se někde promačkaval displayem, neco ladil je na prd... Ale pokud to má všehcny funkce na knobech a je to lehce ovladatelný, tak to ber. Já sem lemra a postupně jsem pustil všehcny možny mulťáky a nakoupil single efekty. Jediný co mi zbylo je ten MicroX a E-MU MP7. Hlavně mylsím, že pro tebe synth není primární nástroj, je to doplněk, kosmetika. Tedy ua předpokladu že se nechceš stylově nějak přetavit do elektroniky...

I tak mám ale intuitivně pocit, že bych šel do tý DX7 II, ale nepadla tu možnost, že bys spíš měl šetřit na lepší computer...? Ono, myslím že dřív nežli později budeš i s tím sythem přitlačenej ke zdi, hlavně v momentě kdy začneš víc mixovat a pronikat do VST. Cesty jsou různý, já naprosto chápu, že je lepší utratit peníze na kreativní nástroj, dělám to tak taky a co si budem povídat CD2 E6600 mi taky chcípá velmi brzo, nedokážu si však představit dělat na tvým PC :)
Da se to, na mym kompu, i kdyz by z toho asi leckomu hrablo :D Zocelila me zkusenost z doby cca pred deseti lety, kdy jsem mel nainstalovany ACID 1 na 486 SX (asi 66 MHz). Kdyz jsem spustil play, program se silene sekal. Mohl jsem jen kreslit samply, vysledny mix prubezne exportovat do WAVu, abych si jej mohl prehrat, pockat par minut, nez se vyrendruje, prehrat WAV, poslechnout, udelat dalsi zmenu v ACIDU, opet exportovat... :lol: Ted uz zacinam mit neco podobneho, kdyz zefektuju vic nahravek... Jak jsem slysel zvuky z DX7 II, bude stat par pluginu upozadeni zvuku + nejaky surround. Dojde na to, koupim vykonny NB, az bude za co; snad ke konci pristiho roku... Zatim se obrnim trpelivosti a kovovym syntakem... :shock:

netharin

Příspěvek od netharin » 03 led 2012 01:14

jackies píše:netharin :
nedělej to ! :) Už tě motaj do sítí :wink:
Pro vlastní, i pro dobro tvé muziky.
Kup si raději dobrý mikrofon, lepší kytaru, housle, sitar, panovu flétnu, nějaký bubínek ......prostě cokoli jiného než syntík.
Je mi to jasne :) Sam se do toho motam. Krome housli a sitar, kterou jsem letos prodal (potvrdila mi, ze jsem dechar a ne ,,strunar"), uz mam zminene nastroje i dalsi. Jenze jak podkreslit pozadi, kdyz chci hudbu podbarvit... chtel bych syntak pouzit i jako hlavni nastroj pro nektere skadby, kdyz z nej dokazu dostat zajimavy zvuk, ktery podle me FM synteza umoznuje. Jeste nedavno jsem si rikal - nutno dodat - s urcitou paranoiou, ze bych hral radsi jen na akusticky nastroje a naucil se na ne poradne, protoze muze prijit globalne spatna doba, kdy nepujde elektrina a vsechny moznosti z ni odvozene (PC, efekty...) nebudou fungovat :D Jenze ono se muze stat, ze elektrina bude fungovat porad a rikam si, proc nevyuzit jeji moznosti...

netharin

Příspěvek od netharin » 03 led 2012 01:59

bodyia píše:S moderní hw FM je to komplikovaný... když nechceš starý Yamahy etc., máš dnes na výběr buď highend v podobě Oasys/Kronos nebo pár DIY projektů, např. https://sites.google.com/site/preenfm/home nebo http://www.ucapps.de/midibox_fm.html , což může být příjemná zvuková alternativa, byť hlavně polyfonicky dost omezená.
Stara Yamaha jak se zda nakonec zvitezi, ale MIDIBOX FM z tveho odkazu je vazne pecka! Nejvic se mi libi predposledni zvukova ukazka s Moog filterem...

jusuf

Příspěvek od jusuf » 03 led 2012 02:21

S YAMAHA DX7 získaš okrem spomenutých vecí aj vstup na dychový kontrolér (napr. YAMAHA BC3) . Druhá vec je, či by si samotný kontrolér zohnal. Mám dojem, že by si ho muzike využil.

Fajne skladby.

delay

Příspěvek od delay » 03 led 2012 09:46

netharin píše:Jeste nedavno jsem si rikal - nutno dodat - s urcitou paranoiou, ze bych hral radsi jen na akusticky nastroje a naucil se na ne poradne, protoze muze prijit globalne spatna doba, kdy nepujde elektrina a vsechny moznosti z ni odvozene (PC, efekty...) nebudou fungovat :D Jenze ono se muze stat, ze elektrina bude fungovat porad a rikam si, proc nevyuzit jeji moznosti...
To není paranoia, je to jeden z alternativních vesmírů či realit :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 03 led 2012 12:02

ja by som rovno siel do Yamahy FS1R, nezabera miesto, je to ultimatna FM a ma dobry editor a clovek uz viac nepotrebuje

netharin

Příspěvek od netharin » 06 led 2012 00:13

Kdybych měl na výběr, šel bych do Yamahy FS1R, kde bych si nad rámec programování mohl zvuk nakroutit na knobech - to by bylo pohodlnější. Bazarově jsem ji nikde nesehnal a kdo ví, kdy by se při jejich četnosti nějaká ukázala (za šestku by ji stejně asi nikdo nenechal .) Ještě že zbývá možnost DX7 II s krásným, nefiltrovaným, krystalickým zvukem :) Rád upravuju syrový zvuky, hlavně ty, co sám vytvořím, akorát CPU mrmlá jak gorn* :D
Díky všem za rady, pomohly mi zjistit, co jsem potřeboval a ještě hodně dalšího.

F.

*
Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 led 2012 00:22

preboha :-) to je zo startreku, bojoval s nim kapitan kirk :-)))

charonme

Příspěvek od charonme » 29 kvě 2013 10:06

evolution evs-1 :lol:

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 29 kvě 2013 12:23

Korg ds8/707, evolution evs1, cokoli yamaha dx, fb01, preen FM jako nejmodernější alternativa za cenu výše uvedených second hand věci
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět