V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ???

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
imonuba
Příspěvky: 14
Registrován: 11 pro 2013 15:28

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od imonuba »

Pytkin: protoze mam kratke kabely. Jsem si jist ze nejde o to ze by monitory vazbily kuli blizkosti. Spis jde o to ze posloucham jak produ ele. energie jakoby. - Napr kdyz na imacu snizim svetlost obrazu (snizim spotrebu imacu) - slysim to v bednach v podobe buzzingu ktery je promenlivy napr tim jakou mam tu svetlost obrazu, nebo kdyz loaduju nejak program( podle toho jak zatezuju pc). Je to zvlastni.

Konec koncu jednou uz jsem na imacu zdroj menil a asi je zase poskozeny. Jde mi momentalne o to se zbavit tehle elek.vzeb z imacu pomoci nejakeho filtru, nebot nemam moznost zapojit imac do jine faze. To prece musi nejak jit.

Tyhle vabyz imac pri zmene zateze slysim v bednach i kdyz jsou komplet odpojene ze zvukovky a jsou i v jine zasuvce nez imac ale na stejne fazi:(

omg...

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od biscuit »

pockej, imac ma v tele monitoru i elektroniku zakladni desky, hdd, atd? no tak to potom hlavne monitory dal!

imonuba
Příspěvky: 14
Registrován: 11 pro 2013 15:28

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od imonuba »

@ Biscuit, Pytkin, : Ani 3 metry vzdálenst monitoru od Kompa nepomohlo...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od Pytkin »

imonuba : potom tu mame ine riesenie .. pouzi daku inu zasuvku .. ale musis si byt isty , ze to je ina faza .. a das dibox medzi zvukovku a bedne .. odporucam napriklad tento : http://www.on-board.sk/%7B0%7Ddti-produ ... hegory=106

alebo dalsie riesenie .. ONLINE UPS .. to ti spolahlivo odfiltruje bordel zo siete a naopak nepusti bordel z pocitaca von do siete .. ale online UPS su dost drahe .. trebars APC je to tusim rada BACK UPS PRO ..

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od biscuit »

a eliminovat ten zemnici kolik jsi zkousel? ale teda je to fakt uz pro me trochu prapodivny... fakt jsem si myslel, ze se jedna o indukci z kompu do zesilovace bedny

imonuba
Příspěvky: 14
Registrován: 11 pro 2013 15:28

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od imonuba »

@Pytkin: nevim jeslti si cetl mu predposledni post.
Nicmene ten muj imac ma problemy se zdrojem odjakziva .) uz jednou jsem ho replaceoval. Tudiz nema cenu to resit opravou imaca.

Takze se odzacatku koukam po necem jako UPS, filtrech apod. ale nebyl jsem si jistej jestli to pomuze. Potrebuju presne neco co zakaze obecne tezce opravitelnymu imacu na zdroji, to aby posilal tyhle hnusy do ele.site.
chci to vyresit co nejjednodusejc (ofc) (& funkci:zalozni zdroj vylozine nepotrebuju). Proto hledam nejaky produkt kterej ma podobne vlasnoti jako tyhle drahe UPS ale neni zalozni zdroj (kuli ceně). Myslel jsem si prave ze by mi pomohlo toto http://ups.heureka.cz/apc-le1200i/ - ale to uz jsi mi psal v SZ ze ne.
Nevedeli byste o necem takovem?

( Diky vsem za dosavadní pomoc/odpovedi )

imonuba
Příspěvky: 14
Registrován: 11 pro 2013 15:28

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od imonuba »

@ Biscuit: nezkousel. tenhle problem to na 99%neni. ale děkuju za navrh. je to neco s tim zdrojem v imacu. potrebuju to nejak eliminovat aby to neslo nazpet do prodluzky a do celeho okruhu - do beden.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od Pytkin »

imonuba : cital som tvoj post .. a navrhol som ti dve riesenia , ktore by mali fungovat .. bud pouzit inu siet .. alebo si ju vyrobit s online upskou .. nic ine ma nenapada ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od Pytkin »

inak mne to furt nejde do hlavy , ako moze po elektrickom kabli ist do reprakov supanie mysi po obrazovke .. fakt mi to hlava nebere ..

imonuba : skus dalsi test .. zapoj do reprakov priamo iMAC audio vystup .. nie vystup z USB zvukovky .. a skus ci aj tam tu mys bude pocut ..

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od jazzym »

niesom si isty či ten bezbaterkovy stabilizator napäťia ako si ukázal , nevyrovnava napäťové rázy len od nejakej hodnoty joulov. ked už tak radšej založak su aj lacnejšie
http://ups.heureka.cz/apc-be400/
http://ups.heureka.cz/fortron-fp400/

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od Pytkin »

to neni stabilizator napatia , ale ochrana .. to funguje len ked je problem .. ked je elktrika normalna , tak to vlastne nic nerobi .. ako aj vsetky neONLINE UPSky ..

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od jazzym »

pišu tu že je to stabilizator :D
http://www.lan-shop.cz/apc-le1200i-30824/tab-diskuse tu som čital toto :
otazka :Výstupní napěťová tolerance +-10% to prakticky znamená, že stabilizátor stejně pracuje v hodnotách +-23V nahoru a dolů, takže na výstupu pouští místo 230V třeba 207V a až pak pokud napětí dál klesne, případně zvýší se nad 253V začne stabilizace??
odpoved: Dobrý den, přesně tak, výstup osciluje mezi 207-253V.
odpoved: Děkuji za rychlou odpověď. Za tu cenu člověk nemůže čekat to co by skutečně potřeboval. Takovéto výkyvy 210-250 jsou ty nejčastější ke kterým dochází
takže to nepomože v našom probleme 8)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od Pytkin »

ja to mam doma .. viem co to robi .. preto pisem , ze to nepomoze ..

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od jazzym »

ja mam doma takyto zazložny zdroj,nejaky neviem presne model lebo som mimo teraz.
http://ups.heureka.sk/apc-back-ups-cs-3 ... e/#section

niesom si ale isty či tiež neprepušta nejake percento ruchov a až po tom zapoji bateriu alebo to cuca stale z baterie ? zaroven dobija? :roll: možno to je len placebo efekt že mam pocit menšich ruchov , v niektorych veciach čo do toho zapajam. treba to vyzistiť .

mimochodom mam ho už vyše troch rokov skoro nonstop zapnuty a ešte som nevymienal baterku.
a ešte jedna vec ..ono to tak trochu hučí slabo , už to ani nevnimam :wink:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: V monitorech slyšim každý pohyb myší/akci v počítači. ??

Příspěvek od Pytkin »

to co mas je klasicka offline UPS .. prepusta vsetko a ked vypadne elektrika , tak ide z baterky .. vtedy je to OK ..

Odpovědět