Zoom H4N -- šum

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
TOM-Thak

Re: Zoom H4N -- šum

Příspěvek od TOM-Thak » 28 úno 2015 17:19

No pro mě co potřebuju je to.. vzít vše do producer bagu od UDG a nabrat stereo informaci prostředí, ať už je to bordel v klubu, lidi.. koncert nebo třeba záběr někde na letišti a k tomu doprovodné ruchy jako kroky, dveře u auta, příjezd auta atd. dosud jsme to dělali pasováním z bank a ono to prostě není ono.. když ten ruch nabereš i s videem, tak to je mnohem reálnější.
Už jsme to tu probírali.. ptal jsem se tu na mikrofony.. tak teď jsem si na jeden testovací projetk půjčil stereo mic a pušku a zapojil to do zooma a prostě očekával jsem lepší výsledek.. mikrofony se dají půjčit v rentálech slušný, ale recorder máš většinou Zoom H4N nebo H6N. Proto bych si zooma nechal na natáčení DJ setů z linky mixu a na ty dva mikrofonky beru jen bordel a na nějaký ten mixcloud soundcloud to pak stačí jako výsledek z akce. Ale když pak děláme video na kamerách za 250k apod. a ten zvuk k tomu není ekvivalentně dobrý, tak jsem právě chtěl pro to nějaký nahrávadlo.. a nepotřebuju točit víc, jak 1 věc současně.. tzn. buď jedu stereo "bordel" v místě a nebo jedu konkrétní ruch na pušku. Ale u těch tišších zdrojů zvuku, pak vyleze slušně ten šum. Proto si myslím, že nahrávadlo v cenové kategorii kolem 15-20k, aby k tomu šel připojit externí mikrofon a mělo to svůj preamp, tak by bylo good. Moblita je dost relativní pojem.. do baglu se mi vejde noťas takže nahrávadlo s poloviční velikostí, co Macbook Air už rozhodně problém není.

Koukal jsem i na ten tascam.. a třeba u těch z druhé ruky je supr, že to třeba už má i synchronizace time-code, takže kdyby se točil vážnější projekt, tak by bylo super mít timecode sync. To ty ruční nahrávadla taky nemaj -- ale to už je jen spíš taková výhoda navíc.

Asi nejlepší by bylo si to zkusit.. nebo půjčit. Podle té tabulky jsou horkými kandidáty na replace Zooma ten Fostex, Sony a nebo Tascam.

Tenkrát, když jsem kupoval zooma, tak to bylo čistě na nahrávání setů v klubu a bylo super, že to umí nabrat "nějak" i ten hluk lidí apod. Dneska začínám mít trochu jiné požadavky,
které není schopen ten zoom obstarat.

Odpovědět