best VSTi ever

Ostatní audio software, obecná diskuse
DJDave
Příspěvky: 383
Registrován: 31 kvě 2005 17:48

Příspěvek od DJDave »

synth píše:
Robot Jox píše:shafa: jaký banky od KIRE do z3ta? kde to sehnat?
kolik toho chceš? a do čeho? jen Zetu? napis na PM e-mail poslu ti to /jen kvalitni soundsets/ :lol:
Sakra tak tenhle prispevek sem prehlidnul..
....:::: DJ Dave ::::....

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

z3ta

Příspěvek od bassline »

ekeaze píše:Me se nejvic libi ZETA.. to je snad jedinej SW synth, kterej funguje jak ma a to od cisteho prepinani programu az po LFO a efekty.
Zaujimave, co clovek, to iny nazor :P ...ja som akurat testoval z3ta 2 dni...je to dost malo na skusanie, chce to ovela ovela viac casu nez sa clovek so synthom zzije a objavi jeho silne a slabe stranky. Ale z doterajsieho testovania mi z3ta pripada zvukovo niekde medzi priemerom vsetkych sw synths...filtre ma zeta dost obycajne a zvukovo nezaujimave...nezneju zle, ale ani nevynikaju...neviem, ale zatial sa mi nepodarilo pomocou modulacie filtrov dostat nejake charakterom zaujimave modulovane zvuky, najma pri BPF a BRF filtroch som zvyknuty z reaktora pouzivat parameter band width, pomocou ktoreho sa v tychto typoch filtrov daju dosiahnut velmi zaujimave kombinacie...zeta ma sice jeden neobvykly filter 'formant' ale dost rezonuje, nejak mi zvukovo nesedi, hoc mozno na niektore zvuky by nasiel svoje uplatnenie...

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

z3ta

Příspěvek od bassline »

synth píše:Z3ta - kdyz jsem ho poprve sl. a videl ten pocet oscilatoru tak mi zaplesalo srdce
No ja som v poslednej dobe nadobudol pocit, ze dolezitejsie ako pocet oscilatorov je skor kvalita oscilatorov, filtrov, obalok a efektov...sam sa niekedy cudujem ake rozne zvuky sa daju dostat hoc len z 2 oscs...

Robot Jox
Příspěvky: 45
Registrován: 29 srp 2006 23:05

Příspěvek od Robot Jox »

Ty banky od KIRE nejsou nic extra, už jsem je měl v základní instalaci z3ta. Lepší banky jsou ProSounds Max Bundle a CCpurnos Dual Reality.

synth_synth
Příspěvky: 17
Registrován: 03 říj 2006 14:23

Re: z3ta

Příspěvek od synth_synth »

bassline píše:
synth píše:Z3ta - kdyz jsem ho poprve sl. a videl ten pocet oscilatoru tak mi zaplesalo srdce
No ja som v poslednej dobe nadobudol pocit, ze dolezitejsie ako pocet oscilatorov je skor kvalita oscilatorov, filtrov, obalok a efektov...sam sa niekedy cudujem ake rozne zvuky sa daju dostat hoc len z 2 oscs...
to souhlas ..

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: z3ta

Příspěvek od bassline »

ekeaze píše:to je snad jedinej SW synth, kterej funguje jak ma a to od cisteho prepinani programu az po LFO a efekty.
Nefunguje jak ma...dost mi vadi to ze ked klikam na nejaky fader ale netaham ho, tak poskoci aj tak. Je to dost blbe, najma pri parametroch kde aj zmena v malom kroku ma velky ucinok. A potom mi niekedy zvykne pri posunuti konkretneho faderu poskocit aj uplne iny fader sam od seba. Nechapem. Inac dost som sa v tom syntaku zamotaval ked som si trom obalkam priradil rozne destinacie, obcas som sa netrafil do spravnej a divil sa ze ako cudne sa to sprava :P . Ono si predstav ze tam je 6 obalok a 6 lfo a teraz pamatat si vsetky destinacie ktore su comu urcene a prepinat medzi tymi jednotlivymi env a lfo, no pekny chaos to musi byt :P ...

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Příspěvek od bassline »

Fractal píše: 2. Albino3
- je to tam, dokaze vse a jeste vic, vyborna fx jednotka
A kde ma albino INIT preset? Som to nikde nenasiel...inac neexistuje nejaky manual alebo help na albino 3? nerozumiem preco ho k demu nedodavaju.
Co sa tyka FX jednotiek, tak som zatial skusal Phaser a ten je ozaj vyborny ! Velmi sa mi na nom paci parameter Stages a Invert feedback. Obrovska skoda je ale ze sa nedaju v albine modulovat ziadne parametre FX :cry:

jock
Příspěvky: 7
Registrován: 10 říj 2006 10:10

Příspěvek od jock »

bassline: INIT preset jsem taky nenasel, ale mohlo by to fungovat tak, ze by se smazaly vsechny hladiny (layers).. teda nevim, jestli to jde (?)
Prinejhorsim si zapnu prazdnou hladinu.. v presetu, ktery ma "obsazenou" jenom jednu, dve

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Příspěvek od bassline »

jock:...no neviem ci cez layers sa nejak daju resetovat vsetky parametre synthu, pozriem na to potom...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

z3ta... rocks! zacal sem ji programovat a je to slusnej prizrak, super synth!

markuc

Re: best VSTi ever

Příspěvek od markuc »

No vida ... jak by tohle vlákno vypadalo dnes ?

Tedy když pominu fakt, že si tu všichni pořídili ty pravé analogové HW stroje .. :D

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: best VSTi ever

Příspěvek od dendy »

ej aha ho exhumatora starych siskusii :-))

ale ok, idem do toho - co sa tyka mna - z3ta+ 2 :-)

markuc

Re: best VSTi ever

Příspěvek od markuc »

:) tahle exhumace může být zajímavá, uplynulo asi 8 roků a snad se v tom světě vsti za tu dobu něco stalo .. nebo naopak nestalo .. ??

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: best VSTi ever

Příspěvek od m4x »

Žijeme ve zlaté éře Vsti. Ty nej dnes hrají lépe, než analogy/hybridy s levnou hw základnou a u digitálů nebylo co řešit již od počátku ;)

NI Reaktor 6, Roland Plugout řada, PPG WaveMapper jsou aktuálně mé nejoblíbenější Vsti :palec+: Ještě jsem nezkoušel Softube Modular, i když chuť by byla. U něj mě odrazuje prozatím omezený výběr modulů.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re:

Příspěvek od TOM-Thak »

Brooklyn / juanita juarez píše:z3ta... rocks! zacal sem ji programovat a je to slusnej prizrak, super synth!
Delas na 1cce nebo na dvojce?
Me z3ta bavi uz hezkou radku let uz od prvni verze :mrgreen:

Odpovědět