Bob Katz K-Stereo - nyní jako Algorithmix plugin

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Bob Katz K-Stereo - nyní jako Algorithmix plugin

Příspěvek od Ivo »

Proslulý "esoterický" ambientní/stereo procesor Boba Katze K-Stereo System, doted k mání v HW krabici za 3500 USD

Obrázek

je nyní v indenticky funkční podobě k dispozici jako nejnovější plugin firmy Algorithmix za pouhých 790 EUR :wink:

Obrázek

Mám ho ted možnost zkoušet (získat demo plugin od Algorithmix je jinak docela rituál až opruz ...) a moc se mi líbí ... Je míněn zejména jako velmi jemný profesionální masteringový nástroj. Funguje trošku jinak než běžné stereo imagery - podstatně jemněji a přirozeněji. Člověk ani nepozoruje že tam je, ale všimne si když se vypne ...

Teprve po nějaké chvíli jsem zjistil, že nastavení 0dB, neznamená 0 v působnosti, ale už je plně funkční nastavenou průměrnou hodnotou, která je ve většině případů ideální. Proto jsem to v úvodních fázích s použitím trochu přeháněl ...

Základní funkční prvky jsou hloubka, šíře, jejich úroveň a ambientní ekvalizér. Mezi hloubkou a šíří je možné zvolit nebo je vybrat obě naráz. Vhodnou uroven je možné si snadno zvolit podle materiálu. Pro vyladění celkového vyznění je možno použít ambientní ekvalizér, který celý tento jemný prostor nahrávky může optimalizovat.

Jako doplněk je k dispozici i běžný MS procesing.

Není to plugin pro běžné masové využití, ale pro jemné vytříbené úkoly a ambice může být ve vhodných případech takovou příjemnou třešničkou na dortu.

Tento proces je dále vhodný pro obnovu archivních nahrávek, pro vyladění mixů, pro prostorovější vyznění vokálů i solových nástrojů a též pro pseudostereoizaci mono zdrojů.

K-Stereo system je po mnoho let používán v mnoha světových masteringových studiích

některé komentáře jsou zde: http://www.digido.com/misc-content/k-st ... ments.html

K-Stereo system je též využitý v tomto přístroji Daniela Weise:

Obrázek

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Příspěvek od peteness »

Ivo: parada! Nevis nahodou o nejake slusne alternative(VST)???.... (krome PSP a Izotope Ozone)

Uživatelský avatar
PiKey
Profesionál
Příspěvky: 686
Registrován: 17 led 2007 11:44

Příspěvek od PiKey »

Ivo, neostava nez podakovat za taketo prispevky, bavi ma to.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Ze známých stereo enhancerů mi připadá nejpřijatelnější PSP Stereo Controller. I když K-Stereo funguje trošku jinak. Pro zajímavost malý kousíček písničky

originál

na něm K-stereo ve výchozí pozici s deep a wide on + EQ a low cut na 100 Hz (pro udržení pevných basů

trochu K-Stereo

a PSP na 118%

trochu PSP

Samozřejmě je dobré to poslechnout na něčem rozumnějším než jsou počítačové bedničky (sluchátka jsou fajn)

Chystají se Sonalksis Stereo Tools, které jsou podle beta testerů prý výborné. Vyjdou tak za 6-8 týdnů ... Zkoušel jsem i BX control - fajn ale nic mimořádného, Samplitude stereo enhancer (taky nic moc) a NuGen stereoiser, též mě moc nezaujal ...

Více je možné se dočíst zde: http://www.gearslutz.com/board/masterin ... tereo.html
I když v těch uvodních ukázkách jsem to K-Stereo trošku přepísknul ... závěrečné ukázky už jsou fajn (jemnější nastavení - což je u tohoto pluginu třeba)

PS: ted mi právě psal Bob Katz že v pondělí jde na operaci srdce - tak mu držme palce ...

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Příspěvek od Amorph »

Tak tohle uz jde mimo mne. Rozdily naprosto minimalni, jestli jsem je vubec zaznamenal.

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Příspěvek od peteness »

Ivo: ty ukazky jsou fajn. U K-Stereo je supr ze vsechno zustava jakoby na svem miste.... U PSP je prave vzdycky poznat kvuli fazovemu posunu, ze rozmisteni hlasu a nastroju je jakoby trosku jinde nez puvodne a navic ani nejde presne popsat kde.
Tedka trosku zkousim posledni verzi Izotope Ozone. Tam se to jeste deli na ctyri pasma podle volitelnych frekvenci. Z toho uz mam uplne schizofrenni pocit. Ale najdou se borci zejo :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Amorph píše:Tak tohle uz jde mimo mne. Rozdily naprosto minimalni, jestli jsem je vubec zaznamenal.
No nevím, ty rozdíly slyším hodně zřetelně i na Koss Porta připojených k notebooku ...

Ale není to samozřejmě styl processingu jako booster nebo amplitube :wink:

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Příspěvek od Amorph »

pettenes: Stereo imager v Ozonu se mi moc neosvedcil. Dela diru ve stredu.

Ivo: a nebo taky prani otcem myslenky. Ano rozdil tam je, pro me naprosto nepodstatny.

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Příspěvek od Liquid Sound »

Mě se to líbí víc bez toho.... :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Amorph píše: a nebo taky prani otcem myslenky. .
No to je hodně zvláštní pořekadlo, protože přání je samo o sobě už myšlenka, takže nemůže být otcem něčeho, co už samo je :wink:
Liquid Sound píše:Mě se to líbí víc bez toho.... :)
Pro komplexnější představu o možnostech a efektech je samozřejmě třeba si to vyzkoušet mnohem podrobněji a v různých situacích (než jen jeden izolovaný příklad). Rozdíly tam v každém případě jsou dost jasné, pokud někdo říká že nejsou, měl by možná trochu přehodnodit monitoring (vnitřní i vnější) :wink:

Jestli je to ku prospěchu nebo ne, je vždycky otázka situace, vkusu, konkrétní hudby a souvislostí ... Je pravda, že ani po delším zkoušení jsem zatím v tomto k nějakému definitivnímu závěru pro sebe nedospěl ... někdy mi připadá že to je k lepšímu a jindy ne ...

Samozřejmě i syndrom "liška a hrozny" může být v podobných případech dost živý :)

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Příspěvek od Amorph »

Ivo: tvuj vyklad porekadla je krasnej priklad demagogie:) Obvyla je varianta, ze na mylnem postulatu vystavis neprustrelnou argumentaci, ale tady jsi pouzil druhou variantu, kdy se argumentace opira o postulat zpusobem, ktery z nej nijak nevyplyva.

Preju hodne zabavy s upravou sterea;)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Amorph píše:Ivo: tvuj vyklad porekadla je krasnej priklad demagogie:) Obvyla je varianta, ze na mylnem postulatu vystavis neprustrelnou argumentaci, ale tady jsi pouzil druhou variantu, kdy se argumentace opira o postulat zpusobem, ktery z nej nijak nevyplyva.
S tím dost nesouhlasím. Pokud vycházíme z principů základní čisté logiky, v mém výkladu není ani stopa nějaké "demagogie".

Uznáme že v principu je "přání" samo o sobě "myšlenka", která vyvstane uvnitř konkrétní mysli?

Nebo může snad existovat neco jako "přání" aniž by to byla myšlenka (nebo sled myšlenek) v rámci subjektivní mysli ?

Pokud je tedy "přání - touha atd." podmnožinou jevu "myšlenka" (podobně jako spousta jiných myšlenek a typů uvažování), pak konstatování "přání je otcem myšlenky" je zjevně chybné a mimo logiku a posloupnost věcí, protože přání samo o sobě je jen jedním z druhů myšlenky (aktivity mysli), nikoliv obecnou příčinou pro vznik jevu myšlenka (jemu nadřazenou)

To je třeba jako říct "olej je otcem tekutiny"

:wink:

Jo, kdyby to bylo něco jako "přání je otcem činu", tak by to bylo něco jiného :)


:lol:

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Příspěvek od Amorph »

Kdyz reknu ropa matkou jine tekutiny, tak uz ti to dava smysl?

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Amorph píše:Kdyz reknu ropa matkou jine tekutiny, tak uz ti to dava smysl?
Ale to jsi předtím neřekl :wink: To už podstatně mění význam původního postulátu.

(samozřejmě chápu co jsi tím původně chtěl říct - ale trocha zafilozofování neuškodí, že ? :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Ale zpět k tématu. Můj dojem se začíná krystalizovat: jako u většiny zařízení (i těch nejlepších), i tady účinnost a efekt závisí z největší části na daném materiálu/hudbě. Třeba u toho výše zmíněného "popu" si nejsem jistý jestli to výrazně prospělo. Ale dělám ted tady jednu místní folkovou kapelu s velmi příjemnou zpěvačkou a tam to sedlo lépe ...

I když reálný výsledek a dojem vyplyne spíše z poslechu s malým odstupem ... tak ještě počkám na finální resumé ...

Odpovědět