Celemony melodyne

Ostatní audio software, obecná diskuse
Jars65

Re: Celemony melodyne

Příspěvek od Jars65 » 26 bře 2010 12:07

No tak to trochu nemůžu souhlasit protože samotnej muzikant moc parády neudělá.Zřejmě máš kapelu a tudíž Vám to šlape.Já kapelu nemám a proto si musím udělat základ jak nejlíp budu umět.

jackies

Příspěvek od jackies » 26 bře 2010 12:33

Nemusíš, neměl bys a nedělej to prosím.
Pokud nemáš kapelu, tak nemůžeš hrát jako kapela. To je jednoduché a logické.

Díky podobným, trpí jak muzika, lidi, kultura a v neposlední řadě i MUZIKANTI, kteří chtějí hrát a kterým bereš touto hudební perverzí obživu.

Jars65

Příspěvek od Jars65 » 26 bře 2010 12:40

Tvůj názor je poněkud jednostranej a možná seš pan muzikant.Já osobně dělám hudbu hlavně pro sebe a pro svůj pocit.Nejde házet všechny do jednoho pytle jenom proto že nemaj kapelu a tudíž nejsou muzikanti.Plno interpretů jede na sekvencery a taky kapelu nemaj tak to asi taky nejsou muzikanti a muzika jima netrpí podle Tebe.Jenže i takový jsou třeba slavný.

Jars65

Příspěvek od Jars65 » 26 bře 2010 15:23

Ještě zpět k Tvému názoru.Mám názor že pokud hrát chceš tak hraješ a nebude Tě zajímat jestli ostatní muzikanti hrajou nebo ne.Pokud Ti jak píšeš lidi mě podobný berou obživu tak to se asi moc neuživíš...Nepřišel jsem na toto forum někoho soudit a přít jak je na tom ten či onen v muzice nebo jesli někdo někomu bere kšefty...Slušně jsem se zeptal na názor co do tempa audia.Tvůj názor mě přijde jako by přes Tebe nejel vlak...

delay

Příspěvek od delay » 26 bře 2010 15:55

Jars65: Nenech si kazit víkend a vjem z tohoto fóra. Jackies je známý tímto svým názorem a je tady asi jedinej takovej "prudič", nemá cenu se s ním přít a ztrácet energii.

Jars65

Příspěvek od Jars65 » 26 bře 2010 15:58

Beru to s nadhledem i s tím člověk musí počítat každý má svůj názor...

jackies

Příspěvek od jackies » 26 bře 2010 16:29

Nevím jak ti odpovědět. Hodně věcí cos teď napsal jsem ani nenapsal a na některé, jak jsi je, pro mě zmateně, formuloval ani odpovědět neumím.

Ale ano, ten co pustí ten sekvencer může být muzikant a může to být klidně i virtuóz, ale ten sekvencer může zmáčknout i kuchař, doktor nebo žena v domácnosti, kteří umí jen hrůzně krákat.
Pro mě je to ve výsledku stejné a s muzikou a hudebnictvím to nemá nic společné.
Normální by mělo být hrát živě a na podobné zhovadilosti v podobě ajntetářů, sekvencerů a mp3 přehrávačů by měli koukat lidi z patra a ihned je slušně vyprovodit se sálu, baru, kavárny atd ...

Uvědomuji si ale můj zbytečný boj.

Ptám se, kolik znáte z okolí 4-5 členných klasických živých kapel pro zábavy, do baru, svatby, poslech ....v klasickém posazu bicí, basa, kytara, kláves + nějaký dech na střídačku s hlavním nástrojem ?
A kolik znáte těch, jak přes kopírák, stejných hrůz se samohrajkou, sekvencerem nebo mp3 playerem ?

delay : Dík alespoň za ty úvozovky s tím prudičem. Energii ztrácím ale zbytečně já.
Ty se mnou nesouhlasíš, nebo jsi ajntetář také a provozuješ tohle "umění" ?
Pokud nemáš kapelu, tak nemůžeš hrát jako kapela. To je jednoduché a logické.
Díky podobným, trpí jak muzika, lidi, kultura a v neposlední řadě i MUZIKANTI, kteří chtějí hrát a kterým bereš touto hudební perverzí obživu.

Jars65

Příspěvek od Jars65 » 26 bře 2010 16:42

Nemusíš ztrácet energii diskusí se mnou já to po Tobě přeci nechci.Názor jsme si vyměnili jsme každej jinde hotovo vyřízeno.

delay

Příspěvek od delay » 26 bře 2010 17:58

jackies píše: delay : Dík alespoň za ty úvozovky s tím prudičem. Energii ztrácím ale zbytečně já.
Ty se mnou nesouhlasíš, nebo jsi ajntetář také a provozuješ tohle "umění" ?
Nesouhlasím, protože to bereš moc radikálně. Já jsem zastánce živý hudby. Rád hraju na kytaru a mám jí téměř všude, rád zpívám, rád hraju na basu, různý zvuky z ROMpleru nebo synthu si taky nahrávám přímo, rukama, nicméně někdy použiju MIDI, a to hlavně proto, že se potom sousředím na kroucení filtrama a jiný blbiny s knobama a na to, abych si to nahrál kvůli tobě a dobrýmu pocity mi nezbývají ruce a navíc to nikdo nepozná, protože i ty MIDI nechávám většinou nekvantizovaný, čili tak jak mi to odešlo z pracek, složitější struktury si ale dorovnávám.
Tohle by ti počítám nevadilo. Ale zároveň jsem se nikdy nenaučil hrát na bicí, nemám na ně peníze a nemám je ani kam dát. Sem odkázanej na samply atd. klidně se přiznám že používám i loopy, čili zvuky, který absolutně nekontroluju od prvopočátku a nijak sem se na nich nepodílel.
A jsem si vědomej faktu, že živej bubeník by byl fajn, ale opravdu je lepší se na to vysrat nebo použít náhradu, která mi udělá radost a pomůže aspoň částečně zreralizovat svůj nápad???

jackies

Příspěvek od jackies » 26 bře 2010 18:30

delay :
Trochu si nerozumíme, nebo jsi nepozorně četl.
Tady teď není řeč o nějakém skládání, tvorbě a realizování nějakých nápadů doma a kdo na co umí hrát nebo ne a jaké má možnosti.

Tady jde o to, že si kdokoliv dneska upatlá doma MIDI Olympiky (většinou je ani nepatlá) a pak se opře na akci o vypnuté klávesy a pustí tu hrůzu z mp3 přehrávače.
Navíc se u toho tváří jako umělec a říká si muzikant.
Zakrákorá a jde si za ten hnus pro nehorázné peníze.

Dnes už může, protože konkurenci v podobě živě hrajících zábavových, barových .... kapel tihle zabili .

To je v pořádku a normální, a pořád se mnou nesouhlasíš ? :

jackies

Příspěvek od jackies » 26 bře 2010 18:42

Tohle už je zralé na rozdělení tématu, nebo pomazání.

Odpovědět