FREE VST - Synth1

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět

<t>Má moderátor zařadit tento plugin do výběru těch nejlepších free VSTček?</t>

Ano
31
91%
Ne
3
9%

Celkem hlasů: 34

demsky

Re: FREE VST - Synth1

Příspěvek od demsky » 18 kvě 2010 09:49

Dendy, tiez ma to napadlo ze s layeringom viacerych zvukov sa da dosiahnut zaujimavej farby, tvoje demo je celkom fajn ved aj ja som vcera nakrutil podobne zvuky. Svojim charakterom je to urcite nieco ine ako bezne syntaky, takze sa to kazdopadne hodi. Povedal by som, ze to ma taky drsny zvuk, takze z toho nedostanes nejake pekne tucne moogovsky analogove farby. aj LFO sekcia a modulacna matrica je pomerne "drsna".
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

c9000

Příspěvek od c9000 » 18 kvě 2010 09:54

A.tomx: Zkoušel jsi už věci od Elektrostudio?
http://elektrostudio.ovh.org/
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 kvě 2010 10:10

demsky píše:Dendy, tiez ma to napadlo ze s layeringom viacerych zvukov sa da dosiahnut zaujimavej farby, tvoje demo je celkom fajn ved aj ja som vcera nakrutil podobne zvuky. Svojim charakterom je to urcite nieco ine ako bezne syntaky, takze sa to kazdopadne hodi. Povedal by som, ze to ma taky drsny zvuk, takze z toho nedostanes nejake pekne tucne moogovsky analogove farby. aj LFO sekcia a modulacna matrica je pomerne "drsna".
jj presne :-) prave taky je aj nordlead (teda lead 2 aspon co mam :-) ... o to ani nejde robit na nom moogovske zvuky... nl je kult prave tou tvrdostou a drsnostou a prieraznostou .. sak na zraze mozes skusit, hodlam ho dnoniest :-)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 kvě 2010 11:14

Ne stáhnu vyzkouším
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

c9000

Příspěvek od c9000 » 18 kvě 2010 11:23

Jsem zvědav na tvůj názor, skus třeba tu emulaci Odyseye a Micromoon.
Líbí se mi, že se tam podařilo dostat kousek zvukovýho charakteru který soft synthům dost chibí. A místama to dle mého názoru hraje dost Analogisticky.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 kvě 2010 11:33

atomx: vyzkousej veci od gforce, taky se mi libi jak hraje treba poly-ana, nebo xils3.
vokodery, ktery mi prosli rukama a bavily me jsou: els vocoder (eiosis) - dle me nejlepsi vst vokoder, ale taky drahej, pak se mi libil zvukove vokator, ale tomu jsem nikdy neprisel na chut co se ovladani tyce... ja pouzivam free tal (togu audio line) vocoder, na moje paskvily to poslouzi dobre a za tu cenu je prima ;) ma vyhodu, ze carrier muze bejt i externi signal, coz me bavi..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 kvě 2010 11:44

No právě, já potřebuju něco co používá externí signál jako carrier

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 kvě 2010 11:49

este ma to nainspirovalo spravil som vacsiu ukazku kde som aj kopak, hihaty a snare spravil z synth1, plus obligatnu 303jku :-) takze 8x synth1, bez ziadneho dalsieho externeho efektovania...
http://files.dendy.sk/synth1/synth1_8x.mp3

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 kvě 2010 12:14

gforce znám, ten Odyssey šel použít, ale s realitou to nemá mnoho společného, kromě toho, že je to pěkná kovárna, ten zbytek jsem testoval zběžně, ale je to všechno takové digitálně vypiplané a v mixu se to slévá. OSCar mi nic neříká ani v reálu.

Mám u těch VSTi základní problém, že ve finále je to placaté a moc kultivované a můj pocit z toho je, že všechno to harmonicky/frekvenčně nebo jak to popsat, zní ve finále stejně, digitál se prozradí většinou u PWMek a složitějších hrátek s fitry, synchronizací apod. stejnej problém mám u většiny VA, stačí vypnout ty delaye a chorusy do kterých to je zabalené a výsledek je tupej statickej digitální oscilátor. Používám to na křoví a na něco co neumí HW, který mám. btw. to že tu kritizuju VSTi neznamená, že mě bere všechen HW. Třeba Prophety, Sixtracky, MemoryMoog, naprostej průšvih PolyMoog aspol. mi taky nesmí do domu.

Hledám v pluginech nějaké inovace, co standardní HW nemá. Pídit se po kopii minimooga, Jupiterů a spol. ve VSTi nemá cenu, dávám přednost originálu ... zrovna včera jsem trhal reproduktory s Jupem 6 a pořád mám pocit, že to s Xpanderem a CS50, je to nejlepší co mám doma.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 kvě 2010 12:38

dendy: dik za ukazky, zni to dobre.

a.tom.x: jeden z nejoriginalnejsich synthu je pro me Majkens Chimera. Hlavne na plochy a atmosfery, ale daj se z toho dostat i ruzny zajimavy pomalejsi staby a takovy ruzny mellow piana. Ma teda v podstate jen jednu rozpoznatelnou barvu, ale ta se mi hodne libi:

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2010 12:48

a.tom.x:
Když jsi vzpomínal Legacy (digital edition) od Korga, co analog edice s MS-20, Polysix, zkoušel jsi?
A co přesně ti vadí na filtrech z E-MU HW...?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 kvě 2010 13:49

MS20 jsem zkoušel, ale jsem deformovanej z reál MS (mám celej modulár MS10/20/50 SQ10) hraje to celkem, ale kromě toho designu to je jiný, ale nemám důvod to kupovat. Chybí tam ta old-shool brutalita a špína MS (i když proti 770 je MS ještě poměrně kultivovaná záležitost). Polysix je podobnej, já teda neuměl použít ani HW P6 a šel z domu a místo něj mám MONO/POLY a to je velikej mazec ... i když taky místy až moc dominantní a tlustej a úspěšně všechno v mixu přetlačí. Polysix je tak do muziky, kde už jinej synth není nebo se s ním musí šetřit, nebo vypnout ten ensemble a pak je to tenké zase ... dilema.

E-mu filtry - no třeba když posadím tu 24db LP na samply z SH2 nebo toho Doepfera A100 tak se chová nepřirozeně a ten zvuk vyloženě pokazí, rezonance je vyloženě hnusná. Třeba filtr na ESI32, ale fungoval výborně (a ty analogové v EII a EIII byly super). Ty Z-Plane jsou taková samoúčelná věc přijde mi. Okouzlili s tím v Morpehovi, kde si to celkem sedlo s tou hromadu poměrně specifickejch synth vzorků a na plochy, SFX a obecně zvláštní zvuky to sedělo (taky Morpheus je do dneška ze všech Proteů pořád nejdražší a blbě se shání ... a E-mu neudělá Morpheus sample knihovnu pro EX3 místo toho tlačí Xtreme Lead a spol.). Všude jinde, kde se používají jiné samply (Ultraproteus, Proteus 2000 řada to už postrádá to kouzlo, teba v Mo´Phattu je to na tu hip-hop kolekci vzorků vyloženě divný, totéž v tom EX3, kde jsem s tím víc experimentoval, ale pořád nic co by mě vyloženě dostalo). Formantové filtry zní strašně plechově a všechno je to digitálně chladné a složitě použitelné. Navíc hodně toho jde nahradit EQ.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 kvě 2010 13:55

Amorph píše:dendy: dik za ukazky, zni to dobre.

a.tom.x: jeden z nejoriginalnejsich synthu je pro me Majkens Chimera. Hlavne na plochy a atmosfery, ale daj se z toho dostat i ruzny zajimavy pomalejsi staby a takovy ruzny mellow piana. Ma teda v podstate jen jednu rozpoznatelnou barvu, ale ta se mi hodne libi:
vyzkouším

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 kvě 2010 14:05

atomx: a co treba fm8 - to je pro me jedno z nejvic zajimavech vsti, co se tyce barvy.. a editace pluginu je i pro me celkem srozumitelna, kdezto na hw fm syntaku bych byl uplne ztracenej, ja vim zes psal ze ni nee :-) jo a jinak arturiacka druha verze jupa me bavi, jen se to nesmi brat, ze je to jup, jinak se clovek potrha smichy asi ;) ale ten plugin ma neco do sebe

amorph: +1 pro chimeru, je to krasna vec zadarmo.

nejsme ot? :-D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 kvě 2010 14:12

hej.. ono je tu zvlast therad pre majken chimeru - ak to niekto viete tak tam presunte tuto cast diskusie, ja to uz nejdem riskovat raz uz som v tomto novom phpbb takto dokazil temu ked to nespravilo to co som myslel ze by malo ... :)

Odpovědět