Jaký soft pro začátek?

Ostatní audio software, obecná diskuse
fova

Příspěvek od fova » 09 říj 2006 09:56

jj, to zni rozumne.

peteness

Příspěvek od peteness » 09 říj 2006 10:10

Tohle zalezi na hodne vecech. Jedna z prednosti Reasonu je, ze moc nezere vykon. Mne ten program dlouho bavil, naucil me praci se sekvencerem a na tanecni hudbu - techno, trance aspol je pouzitelny - proste samply, loopy, interni synty - dá se. Skoncil jsem u verze 2, kde byl a asi jeste je vynikajici reverb, docela slusny distortion. Slabsi strankou byl kompresor. Dobry je, ze k tomu jsou na webu navody od Michala Skrabanka, ty jsem si vytiskl a bral je vsude s sebou......problemem je uzavrenost systemu. Nedaji se pouzit pluginy, pracuje se s formatem, ktery se jinde neda pouzit. Chybi tomu recording audia, takze zpev, syntaky, kytary se musi nejdriv nahrat v jinym softu - opruz.......

....pokud se nechces temahle nedostatkama omezovat a pak nekdy v budoucnu horce zjistovat, ze v profesionalnich softech je vsechno trochu jinak, jdi do Cubase. Sezen si knizku od Guerina - cesky navod k Cubase SX, je maximalne prehledna a friendly, byt dnes lehce zastarala.

Kdybych ted zacinal tak volim asi mezi Cubase a Logicem. To ale zalezi, jaky mas nebo budes kupovat comp. Dulezity by pro me byl taky naky manual v cestine. Uplne bych ignoroval Sony Acid, ten se mi nikdy nelibil. Kdybych planoval Live Act, tak asi zkusim Ableton Live! jakoze ho stejne jednou vyzkousim az bude cas.......

...jen muj postoj k tematu.

kexik

Příspěvek od kexik » 09 říj 2006 10:18

par postrehov: ked som pred rokmi zacal s pc muzikou (tym nemyslim tocenie rocku) tak ma reason vydesil, poplietol a s nechutou som ho zmazal. ten interface vazne nie je pre kazdeho
potom, pavli ma pravdu, ide o to, co clovek chce robit. nie v kazdom softe ide rozbehat 1GB .gig so slakovym ansamblom (prakticky odpada acid a fruity loops takisto, pokial je RAM mensia ako 2GB). fruity odpada pri dvojjadrovom CPU.
dnes byt JA zaciatocnik, idem po hlave do nejakeho lahceneho cubase (SE?), alebo do abletonu (ten ma filozofiu dost podobnu fruity, ale je predsa len par milimetrov vyspelejsi)
apropos, farebne hracky, dnes mi pride najvacsi papagaj cubase, fruity je oproti tomu decentna funebracka zalezitost

synth_synth

Příspěvek od synth_synth » 09 říj 2006 15:03

pro tanecni muziku pouzivam Sony Acid5 Pro ktery je pres Rewire prilepen na Cubase SX3 v Acidu delam drum/bass/ a Cubase nahravam vocal/synth/lead atd. myslim si ze by bylo zajimave mu hodit komplexni link na ruzne soft /le/ download - a on proste zacne instalovat a zjisti ktery mu bude vyhovovat ......
*************************synth****************************

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 09 říj 2006 20:00

Opravdu dekuju za názory na programy !!! ani sem necekal ze toho tu bude tolik DIKY HOSI

Fractal

Příspěvek od Fractal » 12 říj 2006 18:39

dendy píše:hlavne myslim ze jednoduchsie ako luskat nejaky soft je naprv si sadnut, precitat nejaku teoriu...

"naprv si sadnut a precitat cele electrozone" :D

Poklop

Příspěvek od Poklop » 14 říj 2006 10:44

Já myslim, že je lepší používat rovnou Word než Notepad :o)

MONOSKOP

fruity...cubase.. ableton...

Příspěvek od MONOSKOP » 22 pro 2006 11:17

já osobně jsem začínal v trackerech .. mylím FT2 byl můj první trošku hudební soft... pak jsem čichnul k rebithu338 a odtud byl už jen kousíček do fruity a reasonu... reason mi moc nesedl.. fruity... hlavně nová studio xxl 6ka
je myslím už dost povedená. Je to skvěle intuitivní prostředí a myslím, že začínající muzikanty zbytečně nezatěžuje dalšími a dalšími funkcemi navíc ..nebo spíš prozatím zbytečnými technickými specifiky s nimi spojenými...
Cubase SX .. o tom bylo už asi vše důležité řečeno.. Já bych asi trošku vyzdvihl Ableton, kterému poslední dobou přicházím na chuť... Jen škoda, že není víc dostupných manuálů v rodným jazyce.. Já sice anglicky vládnu , ale znám spoustu lidí co lační po nějakém překladu... /nebo už někde visí? /
myslím, že ableton, hlavně pro live hraní ,ale i vlastní tvorhu je v souč. době asi nej... taky se mi líbí to flash style prostředí..
Skvěle se ovládá a jakmile se trošku člověk obeznámí s prostředím, tak je radost si s ním hrát... oproti Cubase si myslím je opravdu intuitivnější..
...zdravím všechny a velebím můzy...

Odpovědět