mpc style standalone software sampler

Ostatní audio software, obecná diskuse
JazzJackRa8BIT

mpc style standalone software sampler

Příspěvek od JazzJackRa8BIT » 02 pro 2011 12:33

neznáte někdo něco jako standalone software sampler, něco jako mpc emulátor ke stažení? samplim přes vst samplery ale chtěl bych nějakou aplikaci která by fungovala sama osobě.... aniž bych to musel hnát přes nějakej vst host

c9000

Re: mpc style standalone software sampler

Příspěvek od c9000 » 02 pro 2011 12:45

kontakt.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 02 pro 2011 15:22

mne sa osvedcil /od Kontaktu jednoduchsi, ale stale velmi pouzitelny/ Battery 3.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 pro 2011 15:26

maschine

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 02 pro 2011 19:05

Maschine. Je to snad jediná softwarová věc za kterou lidi mění svý starý mpc, ikdyž většina si ho stejně nechá, pač ten pocit co máš při práci s mpc jinde nedostaneš. A pokud ti de jen o samply a nevyžaduješ sequencer, tak battery má podobnou strukturu empécéčkúm a dost dobře se s nim dělá, ale je to jen a pouze sampler.

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 02 pro 2011 19:50

hodne blizko je motu bpm

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 03 pro 2011 04:36

maschine beha i ciste jako soft bez toho kontroleru?

koukni jeste treba na FXpansion geist

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 pro 2011 17:11

monkeyfighter: ano

delay

Příspěvek od delay » 03 pro 2011 20:59

CliffhAnger píše:Maschine. Je to snad jediná softwarová věc za kterou lidi mění svý starý mpc, ikdyž většina si ho stejně nechá, pač ten pocit co máš při práci s mpc jinde nedostaneš.
Jak to přesně myslíš, s tím pocitem z MPC?

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 03 pro 2011 22:38

delay: Pocit při kterym neposloucháš vrčení pc, nejseš závislej na nějakejch driverech, a pocit že opravdu jseš součástí tý mašiny pač neoplývá nadbytečnejma funkcema a po pár dnech jí máš najetou. Pocit při kterym ovládáš mašinu která má prostě striktně daný možnosti a nutí tě tim bejt kreativní, když chceš dosáhnou něčeho, na co není přesně daná jedna funkce, nutí tě přemejšlet co se vlastně děje. Pocit že s tebou spolupracuje. Se softwarem v pc mám pocit, že se mu podřizuju. Práce s MPC je neskutečně návyková a logická. Software o kterym bych to mohl říct jsem ještě nenašel. Ale je to jen můj názor a mě prostě žádnej software nebude vyhovovat tak jako mpc. Jediný o čem bych uvažoval je max. Maschine pač se dá ovládat převážně jen z kontroléru a prej se s nim dělá fakt rychle, ale jak řikám pro mě maj jednoúčelový krabičky prostě to svoje kouzlo návykovosti a jednoduchosti.

delay

Příspěvek od delay » 04 pro 2011 09:40

Tak to není o MPC, to je prostě HW vs SW.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 pro 2011 09:49

ad maschine: to jsem netusil, ze beha i bez kontroleru, zajimava info. ma to potom ale vyznam? nebo co ma maschine hw za ovladaci prvky, ktery by nemel jinej kontroler s padama? ciste papirove se mi hodne libi ten geist.

delay

Příspěvek od delay » 04 pro 2011 10:31

Brooklyn / juanita juarez píše:ad maschine: to jsem netusil, ze beha i bez kontroleru, zajimava info. ma to potom ale vyznam? nebo co ma maschine hw za ovladaci prvky, ktery by nemel jinej kontroler s padama? ciste papirove se mi hodne libi ten geist.
Myslim, ze nejlepsi je kouknout na videa. S jinmy kontrolerem by to asi nemelo takovej workflow. Me se dot libi to MIKRO, ale hodne si rikam, ze preci jen jsem stylove uplne jinde, nez abych to nejak vic vyuzil, ale libi se mi to.

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 04 pro 2011 10:32

delay: No jasný, tak jsem to taky myslel už poprvý. HW jako MPC a SW jako Maschine a podobně, který se ten hw snaží napodobit. Neřekl jsem HW ale MPC, pač je to jediná hw varianta toho Maschine. Ikdyž Maschine funguje trochu jinak, ale ten účel maji stejnej.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 pro 2011 12:56

lukasi je to asi spis o stylu prace. ja s maschine kolikrat pracuju i bez kontroleru. jsem zvyklej programovat bici jak mysi, tak vytukanim na klaviature. pady pro me nejsou az tak uplne dulezity. jinymi slovy mi vyhovuje hlavne ten layout softwarovej, kterej maschine nabizi. ale nekdy si kontroler pripojim a pracuju s nim tak pul na pul oproti mysi - spis zalezi na nalade. dobry ale hlavne je, ze kdyz potrebujes jen spustit plugin, nepotrebujes pripojovat kontroler.

jinak geist se mi taky libi. ale urcite bych doporucil ho vyzkouset - vychazi z guru a ten mi trochu vadil svym mixem - divny routovani jednotlivejch stop a efektu. guru me svyho casu uchvatil, ale pri testovani me to zase pustilo a vratil jsem se k battery. maschine mi po tyhle strance vyhovuje a proto jsem battery pustil k vode - nenabizi nic, co bych u maschine postradal.

Odpovědět