OS X na PC

Ostatní audio software, obecná diskuse
dendy
Vybavení

Re: OS X na PC

Příspěvek od dendy » 10 pro 2011 16:32

existuje aj nejaky notebook na ktorom overene stabilne chodi aspon snow leopard ?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 10 pro 2011 17:29

Tak ja jen hlasam, ze se mi nepovedlo zatim rozbehnout dobre Liona pres UniBeast. Instalace OK, nabootovani z flashky napodruhe OK, ale po instalaci multiBeast a restartu se z disku nenabootuje + dva jeden disk nevidim, ale to bude o tom si pohrat s prehazenim sata kabelu. Je to zvlastnost.. vsecko podle navodu.
Intel Core i5, Gigabyte P55A-UD4 rev.1. Lion App z AppStore.
Jsem zvedav, co chlapci na foru poradi :c) kdyztak napisu, pokud to rozjedu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 pro 2011 18:35

Kermitak píše:Pytkin: ja vidim problem v tom, ze jakmile mas nejakou kartu, nemas jinou moznost, nez MacPro, i kdyz by ti stacil stroj za 25kKc, kterej i tak bude trhat asfalt.
ano.. Je fakt, ze tento stredny segment apple ignoruje .. Apple ma svoje triedy a clovek si musi vybrat z toho co je.. Pre moje potreby je to dostacujuce.. Kto chce dobry komp , ide do imacu.. Kto che poriadnu workstation, ide do mac pro.. Je to ina filozofia ako pri PC..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 10 pro 2011 19:58

No nazyvat to muzeme vselijak, ja tomu rikam vychcanost ;) Vsadil bych se, ze 95 ze sta majitelu Mac Pro by v pohode stacil imac, kdyby do nej mohli narvat kartu a pripadne vic pameti.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 pro 2011 20:09

btw ked uz sme pri probleme karty - imho az tak zasadny problem to nieje .. co sa tyka zvukoviek je dostatocne siroky vyber USB a FW zvukoviek tak ze clovek si v pohode ma z coho vybrat - okrem toho v konecnom dosledku zvukovku je lepsie mat externu nez internu.. aj co sa tyka TV kariet je tiez USB/FW ponuka hodne siroka ..

(s tym ze mac pro je neuveritelne predrazeny ale naprosto suhlasim - na druhej strane keby sa nepredaval asi by ho nevyrabali :-) vsetko je to o dopyte ... kde je dopyt tam je ponuka)

ad segmenty mam pocit ze apple pokryva len strendnu a vyssiu triedu.. je pravda ze uplne lacnace sunty proste nerobi - ale nazvat to "vychcanost" - no neviem to mi pride prisilne slovo - proste sa z urciteho dovodu rozhodli ze low-end segment trhu ich nezaujima - to je uplne legitimne rozhodnutie firmy, nevidim na tom vobec nic zle .. je uplne logicke ked firmu nezaujima segment zakazdnikov ktori skudlia a kazde jedno euro 3x otocia v ruke - proste taky zasadnik nieje pre velku uspesnu firmu zaujimavy, to je logicke ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 pro 2011 20:16

Kermitak píše: pripadne vic pameti.
v imacu sa neda updatnut ramka alebo procesor, pripadne disk ?? to sa mi nevidi... mozno nie svojpomocne na kolene ale v servise to vedia nie ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 pro 2011 20:38

Iste .. Ramku si das sam zodpodu.. Aj disk vymenis.. Neni to uplne izi ale na jutube su videa ako na to..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 pro 2011 20:40

dendy píše: (s tym ze mac pro je neuveritelne predrazeny ale naprosto suhlasim - na druhej strane keby sa nepredaval asi by ho nevyrabali :-) ..
Aj ty brutus?

Dojdi za mnou do prace dakedy.. Ja ti ho otvorim a mozno zmenis nazor..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 10 pro 2011 20:45

Tou vychcanosti jsem myslel to, ze proste fandove Applu ve vyse uvedenem pripade nemaji jinou moznost, nez koupit MacPro. On by jiste nebyl problem udelat imac o centak tlustsi, ale proc by to delali, kdyz by si tim sami kratili zisky, ze jo.

S tou pameti jsem to myslel tak, ze do imacu ji nacpes min nez do MacPro, ne ze ji tam nemuzes dat.

No a k tem kartam - jiste ze to problem je. Prece nebude kazdej vyhazovat co ma jen proto, aby si koupil externi verzi, pokud vubec existuje (coz treba v mem pripade neplati, externi alternativu za AES32 jsem nenasel, pokud se nepohybujeme v radu 100k). O specializovanych kartach (mericich apod.) vubec nemluvim.

Jo a BTW nedelejte z Apple znacku pro hornich 10k, je to ujety ;)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 10 pro 2011 21:04

Myslim, ze co tu resite patri do jineho threadu, ktery se tu uz resil.. takze ehm. bez urazky, bych tu resil jen ty dotazy tykajici se rozbehnuti MAC OSX na PC.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 pro 2011 21:26

Kermitak: ja som hlavne skutocne zvedavy, ci apple prestane vyrabat mac pro.. Potom by mohli prist s niecim medzi mac pro a imac..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 10 pro 2011 21:32

Tom-Thak: jo, mas pravdu ;]
Pytkin: hmm, to asi ne, dokud se prodava. Ale vse se sune smerem k externim zarizenim (thunderbolt, usb3), tak uvidime za 10 let.
Sorry za OT, fakt to sem nepatri.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 11 pro 2011 11:07

Jinak jsem rozchodil Liona.. zatim to vypada stabilne, ale problem je, ze kdyz zapnu zaroven VPNku a Browser tak to klekne.
Zatim se mi nepovedla zadna jina situace, kdy by to nefachalo.. tak to zkusim dneska provozovat s cubase 6 a uvidime hehe.
To bude asi driverem na sitovku, kterej sem tam napral..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 11 pro 2011 13:52

Tak jen hlasam, ze novy driver na sitovku a vsecko maka :)

Jedine, co bych tomu vytkl je to, ze to musi pri bootu projit pres bootloader a pak teprve bootuje system tzn. je to o neco delsi, ale zase s SSDckem to je rychlejsi. Ostatne kolikrat denne clovek vypina a zapina komp.. maximalne 1x rano a vecer to po praci vypne.

Shrnuto:
1) Instalace v pohode.. unibeast dle navodu
2) potom je potreba se vykaslat z navodu na multibeat a pouzit na booting spis chameleon bootloader
3) chce to projit fora a na svou konkretni konfiguraci - zejmena zakladni deska, sitovka a grafarna se podivat na
tipy na forech a vyuzit otestovany drivery

Kdyby nekdo mel taky Gigabyte P55(A) chipset desku, tak to pripadnym zajemcum muzu vysvetlit.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 pro 2011 15:36

otazka je skorej , kolko krat za rok clovek bootuje OSX .. Windows som bootoval denne .. OSX bootujem , len ked update vyziada restart ..

Odpovědět