Poctivost je často drahá a obtěžující ...

Ostatní audio software, obecná diskuse
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 črc 2007 11:15

Já to měření beru jen jako podružný faktor, akorát mě párkrát zradilo, když někdo výsloveně chtěl výslednou RMS kolem třeba -9 a pak se ukázalo že to bylo -12 (kvůli nesmyslným IXL měřákům). Samplitude metry jsou OK, akorát trochu neergonomické (malé čísla atd.). Ten původní zméněný VU metr (VB-audio) mi připadá ideální a naprosto dostačující (mám tu demo), i cenově, ale principiálně je mi proti srsti platit 60% extra za nesmyslný dongle, který už ani nemám kam zapíchnout, nemluvě o potenciálních problémech se 3 dongly. Investovat více než 100EUR do měřáku pro mě nedává smysl, HW měřák na nic nepotřebuju, zejména ne na "výstavku".

matucha

Příspěvek od matucha » 23 črc 2007 11:19

Tyhle vyhody sou jasny, ale pluginy merej rozhodne presne a 25k si umim predstavit lepe vyuzitych treba v nejakym mikraku nebo preampu nebo na necem co ovlivni primo zvuk. Protoze RMS je stejne jenom takova nezavazna informativni hodnota... subjektivni hlasitost byva pri stejny RMS ruzna a neni to nepresnosti meraku.

Kdyz ti bezi celej system v analogu nebo kdyz potrebujes mit merak nekam do analogovy cesty, tak si ale nepomuzes...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 črc 2007 11:43

ivo koukals na ty linky? specialne ten blue cat's pro, mi prijde velmi slusnej..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 črc 2007 11:54

biscuit píše:ivo koukals na ty linky? specialne ten blue cat's pro, mi prijde velmi slusnej..
Ted jsem si stáhl ten sonalksis a blue cat a jdu vyzkoušet ... Vypadají dobře. VU metr s ručičkami nechci ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 črc 2007 12:01

Na co jsou vlastne ty klasicky rucicky ve vintage stylu dneska dobry?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 črc 2007 12:05

Cyril píše:Na co jsou vlastne ty klasicky rucicky ve vintage stylu dneska dobry?
kýčovitý efekt, nic víc bych řekl

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 črc 2007 12:08

Ivo: nekde jsem cetl nejaky vokecavky ve stylu jakoze ti to sice neda presny hodnoty, ale spis jako prehled o prumerny hlasitosti...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2007 12:10

mozno mame iny pohlad na to meranie .. halvne kvoli tomu ze vy stale chcete vidiet RMS .. na DK-audio ani RMS neni .. je tam ale VU, ktory je absolutne nevyhnutny pri video technologiach .. prosteja si neviem predstavit ako by sme robili , keby sme ten merak nemali ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 črc 2007 12:53

Pytkin píše:mozno mame iny pohlad na to meranie .. halvne kvoli tomu ze vy stale chcete vidiet RMS .. na DK-audio ani RMS neni .. je tam ale VU, ktory je absolutne nevyhnutny pri video technologiach .. prosteja si neviem predstavit ako by sme robili , keby sme ten merak nemali ..
Jasně, to je něco jiného. Pro mě je prostě důležitým relativním porovnávacím prvkem hladina RMS ... A plugin mi bohatě stačí. Ale musí ukazovat reálné hodnoty a neměl by být potřeba mikroskop abych je viděl

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 23 črc 2007 13:04

Pytkin píše:matucha : no .. je tam niekolko faktorov .. tieto meraky su male .. nezaberaju miesto .. plugin na pocitaci ti jednak zabera miesto na tom pocitaci .. teda ako na obrazovke .. ktoru potrebujes na nieco ine .. Dalej neviem ci pluginy pracuju podla nejakych standardov .. pri HW merakoch mas istotu ze su absolutne presne a pracuju podla noriem , ako maju (mozno to je jeden z dovodov preco su tak drahe Acid punk ?) .. Dalej mas pult a kopu outboardu vonku .. a to budes stale posielat do komputru daky signal ktory chces merat ? mne to pripada omnoho rozumnejsie mat to v HW prevedeni ..
Mno jestli jsou podle normy tak si zato urcite nechaji poradne zaplatit :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 23 črc 2007 13:08

matucha píše:Tyhle vyhody sou jasny, ale pluginy merej rozhodne presne a 25k si umim predstavit lepe vyuzitych treba v nejakym mikraku nebo preampu nebo na necem co ovlivni primo zvuk. Protoze RMS je stejne jenom takova nezavazna informativni hodnota... subjektivni hlasitost byva pri stejny RMS ruzna a neni to nepresnosti meraku.

Kdyz ti bezi celej system v analogu nebo kdyz potrebujes mit merak nekam do analogovy cesty, tak si ale nepomuzes...
Presne muj pristup... kdyz je mozno ty penize vrazit do neceho jineho potrebneho tak proc platit zrovna za merak ktery ovlivnuje zvuk spise neprimo tolik penez.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 črc 2007 14:26

spat k teme... ivo chce SOFTVER, tak tu nerieste ci sa oplati kupovat hardver... hadzte tipy na slusne sw vumetre
ivo: mozno mas odpor voci freeware, ale skus rms buddy
http://destroyfx.smartelectronix.com/extras/
ukazuje cislo... v zavislosti od toho ci vst host vysiela pri kazdej stopke aj reset signal, sa prislusne hodnoty ne/resetuju (ak nie, musis mysou kliknut na okienko)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 črc 2007 14:30

kexik píše:spat k teme... ivo chce SOFTVER, tak tu nerieste ci sa oplati kupovat hardver... hadzte tipy na slusne sw vumetre
ivo: mozno mas odpor voci freeware, ale skus rms buddy
ukazuje cislo... v zavislosti od toho ci vst host vysiela pri kazdej stopke aj reset signal, sa prislusne hodnoty ne/resetuju (ak nie, musis mysou kliknut na okienko)
Já mám raději průběžně se měnící hodnoty RMS. Proto mě moc neuspokojily právě vyzkoušené pluginy Sonalksis a Blue Cat. Nejlepší zatím zůstává měřák Samplitude, i když je na to třeba lupa ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 črc 2007 14:55

kexik píše: ivo: mozno mas odpor voci freeware, ale skus rms buddy
Vypadá to dobře, rád bych to zkusil, ale najít na těchto stránkách link na stažení je dost frustrující ... anebo jsem slepý

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 črc 2007 14:59

Odpovědět