program na kytaru - dotaz

Ostatní audio software, obecná diskuse
Chuck Norris

Re: program na kytaru - dotaz

Příspěvek od Chuck Norris » 20 srp 2010 19:50

jackies píše:zas nějaký humorista se změněným nickem :roll:
to je fakt, má skutečná přezdívka je Eleanor Norris a jsem Chuckova biologická babička...pocházím z šestivaječných dvojčat...a založil jsem stát, kde se někteří lidé rodí s jistou dírou, která má být dole, přímo uprostřed obličeje...mám celkem podezření, že odtamtud pocházíš.

myslím, že my spolu budeme bezvadně vycházet, jsi mi velmi sympatický už od prvního pohledu, od první chvíle cítím silné pouto...
Naposledy upravil(a) Chuck Norris dne 20 srp 2010 19:54, celkem upraveno 1 x.
Es kommt der Tag †

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 20 srp 2010 19:51

doufám, že nebudu po tomto příspěvku náhle sražen autem (BMW např):

tohle je Jindísek jak vyšitej!!!
Obrázek
live free or die!

Chuck Norris

Příspěvek od Chuck Norris » 20 srp 2010 20:01

krásný avatar...s tím ti pomáhal pan farář, když byl u vás na návštěvě v léčebně Opařany? mimochodem, Ocásku, příště už si nepůjčuj od sester sirky, posledně to stálo život 8 dětí a dostals za to dva měsíce v klecovém lůžku...na druhou stranu bych se být tebou tolik nedmul pýchou nad tím pochvalným dopisem od pana Vandase...
Es kommt der Tag †

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 20 srp 2010 20:03

jízdááááááááá
Obrázek
live free or die!

Chuck Norris

Příspěvek od Chuck Norris » 20 srp 2010 21:08

mám poměrně dobrou náladu, jelikož jsem právě povečeřel sloní falus osmahnutý na tuku z lidožravých antilop...a jako dezert se pochopitelně podávala želva dušená v prasečí krvi zalitá krví s trochou další krve, se snítkou rozmarýnu...

ale vrátím se zpět k tématu, což je program na kytaru pomlčka dotaz, neboť pozítří za úplňku mám odehrát koncert s Jarkem Nohavicou v N-a# moll a tak jsem se potřeboval naučit nějaké to jemné brnkání a trochu svůj instrument naladit na tu správnou vlnu, bude prý čarokrásně hezky...
Es kommt der Tag †

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 srp 2010 21:35

E A d g h e', spokojen?

Chuck Norris

Příspěvek od Chuck Norris » 20 srp 2010 22:36

tenhle zápis mi ukáže, kam mám dávat na kytaře prsty? asi ne, ale to mi připomnělo jak Brian učil Stevieho na piáno, kde při dotyku na "špatnou" klapku piáno dávalo elektrickou ránu - asi dost efektivní výuka.

EAdghe' moc nerozumím, znám zápis typu C, C#, D, D#, E, F, F#, G, G#, A, A#, B, C a tak dál + označení oktávy a další zbytečnosti...k čemu mi to bude u kytary, která není popsaná písmenkama ani číslama, to netuším...věřím a doufám, že společně s ladičkou a guitar pro to nějak zvládnu...v neposlední řadě člověku samozřejmě vždycky dodá energii pár příjemných lidí vítajících ho na nové půdě s otevřenou náručí a empatickým úsměvem na tváři...
Es kommt der Tag †

demsky

Příspěvek od demsky » 20 srp 2010 22:38

Skus Guitar Hero :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 srp 2010 22:51

To bylo k tomu ladeni. Co se vizualizace prstokladu tyce, uz ti nekolik lidi poradilo guitar pro. Ale uprimne - bud slysis co hrajes, tak si to samy snadno najdes na krku kytary sam; nebo neslysis a hrajes mechanicky z not - pak si behem nekolika vterin vyguglis obrazek s popisem hmatniku a rozmiseni tonu na nem. Jestli ani tohle nepomuze, pak asi fakt zbyva ten Guitar Hero...

peteness

Příspěvek od peteness » 20 srp 2010 23:53

Chuck norris: Jestli umis hrat na klapky respektive neco konkretniho co hrajes na klapkach chces zahrat na kytare, tak prvni vec co potrebujes, je naucit se hmatnik - kde je ktera nota. To se da zvladnout za par dni. Staci, kdyz si to budes kreslit a prerikavat sezhora dolu a opacne, po prazcich od tenke k tluste a naopak, ruzne kombinace, kreslit si barevne mensi shluky tonu, intervaly, hledat souvislosti, podobnosti atd.. Nebo neni na skodu si mezi nektery prazce nalepit extra inlaye - staci barevna lepici paska, nacmarat si na krk sezhora fixem nazvy tonu. A pak jsou ruzny cviceni, treba solujes do jam tracku jen dvema tonama, ktery ruzne chytas a tak si je zafixujes.......druha vec a ta je slozitejsi se tyka harmonie. Protoze na klapkach mas deset prstu a muzes je dosiroka roztahnout, kdezto na kytare musis hrat akordy v uzsim tvaru a to jeste v takovych obratech ktere zvladnes 4 - 5 prstama (pokud pouzijes palec jako Hendrix) a ty obraty se musi vymyslet tak, aby se daly rychle a komfortne stridat.......no a na tohle uz existuji jednoduche programy i cele weby napr. http://www.all-guitar-chords.com/chord_ ... b5&mm=&v=0 Obraty akordu si taky muzes kreslit, treba nejak takhle: http://www.youtube.com/watch?v=6hDy3vRsSv4
U kytary to chce uvazovat trochu jinak nez u klaves uz pri vymysleni pisnicky......imho

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 srp 2010 01:01

ze muto zerete sa divim, ved je uplne jasne ze je to nejaky existujuci clen:) moj skromny tip chuck noris = jackies. alebo lupthrack :)

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 21 srp 2010 01:13

podle mě je to Amorfík s Delayíčkem :wink:

Ať se Pytkin mrkne do logů, aspoň bude jasno
Obrázek
live free or die!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 srp 2010 11:47

ja som zacal tak na gitare , ze som v casopisoch videl pesnicky s akordami na gitaru a zacal som to skusat ...

takze by som poradil : http://www.akordy.sk .. tam si najdes pesnicku co ta zaujima .. a zacnes sa ju ucit .. ked kliknes na akord , tak ti to ukaze , ako sa drzi na gitare ..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 srp 2010 13:27

ja svoje ne-znalosti gitary, klavíru a basy občas prepojujem týmto matrixom:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-h ... 28435.html
skoro vždy tam nájdem čo potrebujem..

jackies

Příspěvek od jackies » 21 srp 2010 14:18

Mě tenhleten Chuck silně připomíná jednoho mého dloholetého kamaráda, výborného klasického kytaristu ze kterého učí nejedna hudební škola nejen v čechách.
Má úplně přesně takové květnatěbásnickosadistickofantasyskrytěsexuální vyjadřování.

Jseš to ty ty hujere ? :)

Odpovědět