Prophet 5 Vsti - FREE

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
sparX
Příspěvky: 328
Registrován: 21 kvě 2003 08:52

Prophet 5 Vsti - FREE

Příspěvek od sparX »


Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

skoda ze to nezere pro53 patche... ale inak pekne, idem hned skusat
delay jednotka je tiez uboha proti pro53...

Uživatelský avatar
sparX
Příspěvky: 328
Registrován: 21 kvě 2003 08:52

Příspěvek od sparX »

No ... asi to není obhajoba - ALE JE TO FREE .. PRO 53 = £72.99 / $109.25 !

A co je hlavní - po zvukové stránce - se ve srovnání s tímhle - muže jít PRO 52/53 vycpat :lol: ... ( ostatně nikdy se mi tyhle dva NI produkty nelíbili - znějí jak telefonní sluchátko .-))

SCP5 zní mnohem analogověj … ale at si to každej zkusí sám … :wink:

Hawkens

Příspěvek od Hawkens »

Zaujimalo vy ma, ci si autor dal apon robotu urobit vlastnu grafiku buttonov, alebo to na drzovku vylupol z PRO53. O dizajne a usporiadani ani nehovoriac ...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

hawkens: ako myslis ze vypastoval screenshoty z NI? lebo vzhlad a rozmiestnenie je dany z originalu... ked klon, tak klon
sparx: sluchatko? pro53 je podla mna velka pohoda, ma aj bas, aj drive (ak treba) a celkom sedi v mixe... ja ho mam vylozene RAD
samozrejme ak toto bude zadara este lepsie, tak budem tiez RAD :)

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Zkusim, diky. Pro53 mam rad, zni podle me skvele, souhlas kexik, i bass.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Příspěvek od dendy »

stiahol som, otestoval som.. filter hodne mimo, hlavne pri vyssej rezonancii katastrofa, piska ako chory vrabec.. zvukovo o hodne horsie ako PRO53, fakt slabota, podpodpriemerny VSTi...

Uživatelský avatar
sparX
Příspěvky: 328
Registrován: 21 kvě 2003 08:52

Příspěvek od sparX »

dendy píše:stiahol som, otestoval som.. filter hodne mimo, hlavne pri vyssej rezonancii katastrofa, piska ako chory vrabec.. zvukovo o hodne horsie ako PRO53, fakt slabota, podpodpriemerny VSTi...
Obrázek
Ale právě i ten filter se mě líbí mnohem víc .--)) ( jak bude čas ) zkusím vysmažit nějakou srovnávací MP3 ...

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Příspěvek od Tudy »

sparX píše:( jak bude čas ) zkusím vysmažit nějakou srovnávací MP3 ...
Mě by hlavně zajímala srovnávací MP3 s originálem - SCI Prophet 5 :)

Uživatelský avatar
sparX
Příspěvky: 328
Registrován: 21 kvě 2003 08:52

Příspěvek od sparX »


Uživatelský avatar
sparX
Příspěvky: 328
Registrován: 21 kvě 2003 08:52

Příspěvek od sparX »

Konec konců ... v tom testu je uvedeno jak se ten test prováděl ... takže kdyby někdo uměl NJ a měl čas ( já na tohle těd fakt nemám ) tak by mohl ten test o SCP5 rozšířit !! HM ?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Příspěvek od dendy »

sparX píše:
Obrázek
Ale právě i ten filter se mě líbí mnohem víc .--)) ( jak bude čas ) zkusím vysmažit nějakou srovnávací MP3 ...


ten zeleny rozrezany to som ja a ten s pilou ty ?? :))

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

tak som sa tomu mrkol na zubok a zde par postrehov:

2. unizon mod ma nemenny pocet hlasov a podla vysledku to hadam na dva
3. noise generator ma mimoriadne HNUSNY noise, takze v padoch takmer nejde pouzit
4. filter sa chova DIVNE, napriklad ked sa vytoci kolecko KBD (co je ladenie cutoff pomocou vysky tonu) na maximum, zakladne kolecko cutoff je mimo provoz (na rozdiel od pro53), tiez kolecko envelope ma divny rozsah (zasa az taky ze envelope ovlada cely rozsah cutoff)
5. filter ma hnusny zubaty zvuk a resonance od istej polohy nahor vyrobi cvirikanie vtacikov, vzdy s rovnakym zafarbenim - ako keby to nebol modelovany filter ale nejaky sampler ktory od istej hodnoty nahor primiesava dalsi (nasamplovany) zvuk. filter pro53 sa s kazdou hodnotou CC meni a poskytuje neporovnatelne pestrejsi vysledok
6. celkovo je to obhrubly digital a mnozstvo kombinacii nastaveni, ktore v pro53 da velmi zaujimave zvuky, tu da len nekonkretny digitalny chrchot
7. totalne podvyzivena fx sekcia, delay je oproti pro53 na smiech a chorus je len chorus najnizsej cenovej, kym v pro 53 su oba velmi zaujimave lofi efekty, ktore navyse ide pouzit aj na externe audio.

aby som bol ale spravodlivy, na freeware to nie je marne, par dobrych zvukov to zvlada, ale netreba to brat za emulaciu prophetu, ani za konkurenta NI :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Příspěvek od dendy »

sak vravim ze je to podpodpriemerny synth... odflaknuta robota v synthedite.. :)

Uživatelský avatar
sparX
Příspěvky: 328
Registrován: 21 kvě 2003 08:52

Příspěvek od sparX »

dendy píše: ten zeleny rozrezany to som ja a ten s pilou ty ?? :))
Jasan :wink: ... jsem zlý Freddy Kruger :lol:

k SCP5 :
Protože mimo MP3 a nějakýho videa , jsem Propheta neměl pod rukou - nemůžu moc soudit ... ale už jen z toho co jsem slyšel , je PRO53 prostě slabej odvar bez jakéhokoli analogového náznaku ... tak na mě působí .... O SCP5 se lidi na různejch forech vyjadřujou velmi kladně ve spojitosti s přiblížením se Prophetu 5 .
Myslím , že tu vlastníci Propheta jsou ... co kdyby řekli něco oni ? ...

Ale každýmu sedí něco jiného , nebo vidí jiné věci - to uznávám ... a tak o weekednu něco vysmahnu a uvidíme ...

Odpovědět