Shazam - jak to kruciš funguje?

Ostatní audio software, obecná diskuse
jackies

Příspěvek od jackies »

Tady je to koukám samý rádoby humorista.
Mě se ten cvik a "schopnost" nezdají až tak nereálné.
Píšu jen co jsem viděl.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

Shazam su dake nekale praktiky .. TO neni uplne v poriadku co to robi .. skusali sme to vonku na ciagertke .. jeden kolega pustil MP3ojku z mobilu .. druhy stal od neho asi meter a spustil shazam .. do toho sme este traja rozpravali a bez problemov to naslo interpreta .. PEKELNE SILY SU TO !

Acid Punk
Příspěvky: 2444
Registrován: 23 srp 2006 19:55

Příspěvek od Acid Punk »

Sám Satanáš!
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

kazda hudba je predsa ako otlacok prsta.. je to na podobnej filozofii..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

excom : vies si ale predstavit ako hra mobil , druhy mobil ho nahrava .. a do toho este ludia rozpravaju (poznas ma , ze nikdy nehovorim moc ticho .. ) .. Ja to fakt nechapem ako to zvlada ..

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

tak tak, hosi... deskriptory su pekelna vec. jeden taky z hudby vygenerovany parameter je na smiech, ale ked ich skombinujes 10, je to natotuty. porovnanie s policajnym identikitom je velmi dobre. podobne techniky sa pouzivaju inak na kadeco ine, napriklad na dizajn lieciv, alebo hoci na statistickom urade, takze v tomto pripade nemali autori uz moc prace, len vyvinut par deskriptorov na hudbu... ja sa len cudujem ze to niekomu stalo za to sranie vyvinut to cele len ako doplnok do frikolinskeho telefonu

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kermitak »

kexik: on to ale neni jenom doplnek do frikulinskyho mobilu (jestli myslis iphone)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

uz sem daval do haluzi, ale tohle je taky dobrej shazam, pekna kombinacni tabulka - zkuste najit krakonose nebo sebe. http://en.akinator.com/

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Příspěvek od dendy »

skoda ze je to len na ajTelefon alebo android.. celkom rad by som si to vyskusal ;) (ten shazam)

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

Pytkin píše:excom : vies si ale predstavit ako hra mobil , druhy mobil ho nahrava .. a do toho este ludia rozpravaju (poznas ma , ze nikdy nehovorim moc ticho .. ) .. Ja to fakt nechapem ako to zvlada ..
samozrejme, to je o spectrograme, je to ta spominana otlacka.. minule som ti posielal ten screenshot.. a ono je v podstate jedno kto tam rozprava ale je tam ruch.. ta melodia je jasne vymedzena v tom spectrograme, cize vies z analyzovat podla patricnych bodov ze sa jedna o tu alebo tu
skladbu.. aspon teda ja to chapem tak...

je to ako spominany otlacok prsta, ten ma tiez svoju "mapu" bodov ktora je v podstate nieco ako vzorec ktora patri len tomu odlacku..

podla mna aj kebyze zmenist tempo tej hudby alebo ju posunies do ineho spectra tak to rozozna lebo charakter ostava rovnaky.. ten sled bodov je vzdy na svojich miestach vzhladom na ine body ...

je to nieco mozno ako matica

Uživatelský avatar
S-CORE
Příspěvky: 100
Registrován: 10 úno 2007 22:51

Příspěvek od S-CORE »

Zdravím, někde jsem slyšel, že to analyzují opravdu lidi..
FruityLoops studio expert :D

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

Dendy : jak ne ? my sme to skusali na Symbian Nokii .. a Sony Ericson to ma vraj v menu uz davno .. vola sa to TRACK ID

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

excom : videl si na nokii bezat daky program ? kde by to stiahlo robit taky spectrogram ??? to trva 10 sekund .. dalej vies si predstavit ako cez mobil texu pomali data .. to ziadne spektra nemoze posielat .. fakt to musi mat daky pekelny system , aby to za 10 sec zanalyzovalo do jednoducheho otlacku a odoslalo von ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

S-CORE píše:Zdravím, někde jsem slyšel, že to analyzují opravdu lidi..
konecne rozumnej nazor. je to udajne velky callcentrum na predmesti sanghaje a prijimaji s diplomem z muzikologie z vetsiny evropskejch univerzit. je to takovej organickej model kulturniho hudebniho povedomi sveta, zrovna maji vacancies na pozici bollywood smash hits, podle me zivotni prilezitost.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Pytkin píše:excom : videl si na nokii bezat daky program ? kde by to stiahlo robit taky spectrogram ??? to trva 10 sekund .. dalej vies si predstavit ako cez mobil texu pomali data .. to ziadne spektra nemoze posielat .. fakt to musi mat daky pekelny system , aby to za 10 sec zanalyzovalo do jednoducheho otlacku a odoslalo von ..
ano, na prvni strane je odkaz na popis algoritmu.

Odpovědět