Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
don corleone
Příspěvky: 146
Registrován: 26 pro 2006 16:29

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od don corleone »

ja robim so sony vegas a nestazujem sa. zvladne vsetko, co potrebujem/viem urobit. adobe veci mi pridu dost komplikovane.

na vegas mi vadi, ze okrem newbluefx do toho neviem zohnat ziadne ine schopne pluginy a ze s verziou 8 nefunguje twixtor.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : V oboch spravis vsetko co chces si myslim .. FCP je vyrazne lacnejsi .. a za par susnov si k nemu mozes kupit aj motion , kde mozes vyrabat animacie .. Aftre stoja 10x tolko ..

EDIT : aha .. ivov prispevok sa vytratil :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Díky, já jsem zrovna ten svůj příspěvek smazal, protože se mi přihlásil člověk co mě zasvětí do Premiere a říká že je to podstatně jednodušší než FCP a bližší stylu editace audia jako Vegas, tak to zkusím

(jen pro uplnost , před chvílí jsem napsal:


Ted jsem znovu postavený před rozhodnutí jaký program začít používat k editování videí (demo video o hudebních nástrojích nahrávané na celkem profi setup). Nejednalo by se jen o střihy atd. ale též o možnosti práce se zvukovými stopami (nahrazení jedné jinou), kreativní možnosti titulků během videa, případně vytvoření jednoduché pěkné znělky, též i možnosti práce s barvami (převést něco do "tajemnějšího" světla a nálady) apod.

Vegas mi připadá fajn, ale tím bych byl vázaný na studiový počítač a sedění u něj (jinak mám MBP) - a nemohl si s tím hrát jinde, na cestách atd. Takže zbývá Final Cut nebo Adobe Premiere - má někdo zkušenosti s oběma programy ? Jak se od sebe liší a který by byl vhodnější k těmto účelům (více intuitivní a jednodušší v těchto ukolech), případně který je bližší našemu zaběhnuté práci s audiem (jako třeba Vegas)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : mne sa Premiera zda strasne tazkopadna , zlozita a neintuitivna .. Nemyslim si , ze by bola blizsie stylu editacie audia ako FCP .. K tomu ma najblizsie Vegas .. Ale ono vsetky programy su dnes podobne .. len FCP je iny .. A bud ti nesadne , alebo si nim nadseny a uz nechces ine ..

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Kermitak »

Pytkine, jen pro zajimavost, s jakou verzi Premiere jsi naposledy delal? Oni ji totiz, tusim v cs5 nebo cs6, dost zasadne prepracovali a jak jsem ji driv nemohl prijit na chut, prijde mi ted intuitivnejsi a prijemnejsi na praci nez fcp. Nemluve o tom, ze je i sviznejsi.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

no my mame v praci CS4 .. a ziaden strihac u nas nechce s nimi strihat .. museli sme kupit na obe strizne vegas ..
mozno CS5/6 je ina , to som neskusal ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Trošku se ted dostávám k těm videím. Malý pořád propagoval Final Cut Pro. Předevčírem jsme v tom zkusili zpracovat video, ale byl to dost opruz - maximálně neintuitivní a nic tam nefungovalo jak by člověk očekával. Tak jsem zkusil Adobe Premiere a tam to šlo hned všechno normálně a intuitivně, pak mi dal ještě malou lekci včera Vey (díky :) , takže jednoznačně volím Premiere a zkusím se v tom dále zdokonalovat (chystám ted velkou sérii videí Léčivé Nástroje). Nechám si udělat pěknou stabilní úvodní "znělku" a zkusím též nahrávat na 2 kamery a pak to tvořivě střídat. Zvuk je nahráváný studiově na Schoepsy a pak se jen mechanicky synchronizuje. Metodika možností tvůrčí automatizace všech parametrů a efektů se mi v Premiere moc líbí ...

Tady je malý cvičný náčrt ze včerejška :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

ivo : FCPX vyzaduje od cloveka aby sa naucil inak mysliet a inak pracovat .. vela ludi to neni ochotnych spravit a potom nie su schopny s FCPX pracovat , lebo on sa neda prisposobit na tradicne fungovanie ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Jasně, v pohodě, ale já se tomu nejdu věnovat profesionálně na plný úvazek ale jen okrajově, čili potřebuju něco, co pro mě funguje snadněji, rychleji a přirozeněji .. Vegas je asi nejpřirozenější a nejjednodušší, ale chceme to dělat s malým noteboocích a máme jen MBP, čili Premiere je asi ideální volba ...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

hej hej .. vegas je super intuitivny .. hlavne pre nas co robime s muzikou .. skoda ze neni na OSX ..

Uživatelský avatar
hawkens
Příspěvky: 368
Registrován: 26 úno 2007 18:49

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od hawkens »

don corleone píše:okrem newbluefx do toho neviem zohnat ziadne ine schopne pluginy
Neat Video plugin - na redukciu sumu, je vo verzii pre Vegas aj pre Premiere aj pre ine editory. Je fakt dobry, prekne cisti videa. Ale zaroven je fakt narocny a poriadne znasobi rendering time.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Myslel jsem si že Final Cut bude úplně OK (poté co mi Premiere na Yosemite nějak přestala fungovat), ale po nějaké době zjištuju, že je to pro mě skoro zoufalé. Od úplně triviálních věcí - nejdou udělat jednoduše titulky se zvolenou barvou pozadí (je tam jen černá - a když jsem hledal doporučení, prý je třeba separátně importovat danou barvu jako media file a dát ji do jiné stopy - to si snad dělají srandu ??) až po základní manipulaci s videem (chci prodloužit nebo zkrátit crossfade, ale aplikuje se to na celé video, pak najednou z ničeho nic na třetí pokus na ten crossfade, crossfade občas nejde prodloužit, chci posunout část videa nebo titulky o kousek dál, stále to skáče nazpět nebo zase o kus dál napravo, ale ne tam, kde to prostě chci umístit, málo pochopitelné zmatky mezi ukládáním knihovny/projektu atd.).

Podařilo se mi dát zpět Premiere - a tam je to všechno tak jednoduché, přímočaré ... Final Cut už pro mě nikdy více :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

no crossfade nemozes predlzit , ak je klip na konci .. len ked je zalnuty ..

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od tony9 »

Ivo, přece jenom kdyby jsi to chtěl v FCPX ještě zkusit, tak existuje na iPad v češtině takový manuál, kde jsou základy popsány. Určitě existuje i něco v angličtině.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Já věřím že ty věci po nějakém vysvětlením člověk bude moct udělat a zjistí proč se to chová neočekávaně, ale když u Premiere to všechno funguje hned, snadno a intuitivně, tak mi to přijde jednodušší. Ale to že ve Final Cut není možné udělat tak primitivní věc jako zvolit si barvu pozadí u titulků (když na úpravu barvy písma je tam 50 nástrojů), to mi přijde až neuvěřitelné ...

Další věc která je u FCP iritující je export/share na youtube atd. Člověk to odklikne a neděje se NIC. Źádný ukazatel postupu exportu, nic, takže vůbec nevím jestli to bylo zadáno správně a něco se děje. Až za nějakou dobu zdánlivé nečinnosti se objeví hláška že to bylo úspěšně vyexportováno. Na youtube se mi to ale nepodařilo dát vůbec

Odpovědět