Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Ostatní audio software, obecná diskuse
strejda9822
Příspěvky: 23
Registrován: 22 lis 2011 16:10

Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od strejda9822 »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jaký máte názor na výše vyjmenované softy zabývající se úpravou videa. Který preferujete vy? Proč? A nebo co se vám na jednotlivcích nelíbí? Vypsal jsem asi ty nejznámější a nejpoužívanější. Ale budu rád když jsem připíšete další, které neznám a používáte je a nedáte na ně dopustit. :D Také chápu, že je to určitě subjektivní co komu vyhovuje, ale chci slyšet přímo váš názor. Díky za každičký koment. :lol:

Uživatelský avatar
Vrzalík
Příspěvky: 488
Registrován: 27 říj 2009 10:29

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Vrzalík »

Nemám favorita. Vyzkoušel jsem všechny. Všechny mi sedly. Ať už člověk zvolí jakýkoliv z nich, neudělá chybu. Teď mám na pc nejnovější Vegas a na Macu Final Cut X :wink: .

Uživatelský avatar
pixel
Administrátor
Příspěvky: 395
Registrován: 09 bře 2009 14:55

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od pixel »

Dotazy ohledně video SW prosím směřujte na www.video-zone.cz

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

v praci mame vsetky tri .. s premierou sa nechce nikomu robit .. na mackoch chlapci strihaju vo FinalCute .. na Windowse vo Vegase .. este by sa patrilo spomenut AVID Media Composer ..
Kazdy ma svoje pre a proti .. zavisi , co clovek chce strihat , ake periferie potrebuje .. ci striha do finalu , alebo spolupracuje s dalsimi ludmi .. atd .. ale globalne plati ze vsetky tie softy vedia skoro to iste .. len sa kazdy ina ovlada .. Takze je to asi o tom , aky druh prace komu vyhovuje ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Proti Sony Vegas je Final Cut strašně neohrabaný a neintutivní ... Co je v Sony Vegas, jednoduché, jasné, samozřejmé a rychlé z podstaty věci, ve Final Cut člověk tápe a všechno je komplikované ... Obzvláště pro lidi z audia, je Vegas skvělý, protože ovládání je hodně podobné ... i Na MacBooku Pro raději rebootuju do Windows pro jakoukoliv upravu videa než se s tím trápit v iMovie nebo Final Cut

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : to je to o com som pisal .. Je to relativne .. Nasi strihaci , hovoria o FinalCute aky je intuitivny .. A Vegas im prisiel strasne stupidny a divny .. vsetko je inak , ako je bezny strihac zvyknuty ..
Mas ale pravdu v tom , ze pre cloveka , co je zvyknuty robit zvuk v DAW je Vegas velmi intuitivny , lebo funguje uplne rovnako, akuat okrem audio stop su tam aj video stopy , s ktorymi sa robime presne rovnako , ako s audio stopami .. Ono je to logicke , kedze Vegas bol primarne audio DAW a video prislo az neskor ..

Uživatelský avatar
boro
Příspěvky: 375
Registrován: 27 led 2004 12:53

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od boro »

Potvrdzujem - uz po prvom spusteni vegas som bol schopny vyexportovat kratke video so zakladnymi efektami. Ciastkovy "step by step" tutorial je velmi efektivny.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Já jsem si před časem stáhl Final Cut Pro (jako upgrade též trošku zkostnatělého iMovie) a ani po velkém úsilí a krátkém procházení tutoriálů, jsem nebyl schopen udělat skoro nic, ještě horší než iMovie pro mě ... bylo to trochu frustrující .. A pak mi PELF dal tip abych zkusil Vegas ... Během pár minut bylo vše hotovo :)

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Kermitak »

Ivo: protoze se tim nezivis na profi urovni, predpokladam. Interface Final Cut Pro mi prisel blizsi tomu, co jsem vzdycky v profi striznach vidal, takze mi prijde logicky, ze to lidem, co v tom jedou v jednom kuse prijde intuitivnejsi a jsou v nem jako doma.
Mne jako naprostymu videoneznalkovi sedne vic Vegas.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Ivo »

Jasně, mluvím z hlediska příležitostného amatéra - uživatele ... ale pro ty je třeba cíleno iMovie ... a tam jsem se cítil podobně ... Prostě mně osobně pro jednoduché účely skvěle vyhovuje Vegas, jenom lituju že je jen pro Windows ...

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

a máte nejaké skúsenosti s free editormi ?
napr: http://www.debugmode.com/wax/ alebo http://www.zs4.net/features
moc z videom nerobím, ale chystám sa :) , doteraz som vždy na všetko použival Premiere Pro, teraz tak nejak prišiel čas že by som si ho aj kúpil, ale rozmýšlam či by mi nestačilo aj niečo lacnejšie alebo free...
inak akurát mám s tým Premiere problém, ktorý sa snažím vyriešit tu:
http://www.video-zone.cz/adobe/help-pre ... w-t61.html

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od Pytkin »

Vegas ma velmi vela roznych verzii od uplne lacnuckych az po pro verziu za cca 500 eur.. Takze ceny su fakt priaznive a vyberie si kazdy..

http://www.sonycreativesoftware.com/mov ... pe/compare

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od kexik »

ReaktoplazmAR píše:a máte nejaké skúsenosti s free editormi ?
napr: http://www.debugmode.com/wax/ alebo http://www.zs4.net/features
moc z videom nerobím, ale chystám sa :) , doteraz som vždy na všetko použival Premiere Pro, teraz tak nejak prišiel čas že by som si ho aj kúpil, ale rozmýšlam či by mi nestačilo aj niečo lacnejšie alebo free...
inak akurát mám s tým Premiere problém, ktorý sa snažím vyriešit tu:
http://www.video-zone.cz/adobe/help-pre ... w-t61.html
mam, zabudni na ne ;)
... nestabilne haraburdy...
pravdu povediac, aj s premiere nemam moc dobre skusenosti co sa tyka stability. vegas ako taky ok, ale niektore export/import filtre su tiez nahovno, takze niektore formaty mozu byt dobra osina v prdeli. pre amaterske pouzitie mozem odporucit ulead/corel video studio, dobry pomer cena-stabilita-vykon, je to vybavene fakt peknou sadou efektov, podporuje vsti na zvuk, klucovanie, rozne transformacie zdrojoveho videa atd. ovladanie oproti profi veciam dost hrube ale intuitivne. to uz ale je mimo temu, ze...

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

pozeram že s tým vegas a aj s tým corelom by som sa zmestil do 50 €, to je super, dík za tipy, vyskúšam..

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Re: Sony Vegas vs. Premiere vs. Final cut

Příspěvek od BS »

mne ted v posledni dobe zaujal nero premium video hd, ten se chystam otestovat. mel by zvladat grafickou akceleraci a smart rendering.

Odpovědět