SW alternativa k Virusu

Ostatní audio software, obecná diskuse
Dante

SW alternativa k Virusu

Příspěvek od Dante » 16 pro 2006 01:38

V jednom tématu ve fóru na audionews se rozebíraly SW synthy podobné Access Virusu. Samozřejmě padla jako první z3ta. Jako druhý kandidát se objevil Adventus a tím v podstatě ta debata tam skončila. Rád bych tu tedy udělal takové české pokračování, protože samotného mě tento druh syntetizérů opravdu baví a zajímá. Budu moc rád když sem někdo napíšete další a nejlépe modernější/novější alternativy, pokud nějaké jsou.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 16 pro 2006 07:16

Skvela je opravdu ZETA dokonce je knemu i nejakek skin ze pak je barevna jak Virus B....
Pak je supr PHOTONE z Reaktoru! ma trosku tvrdsi zvuk a hraje naprosto skvele a je ohodne lepci jak novej MASSIVE ten ma fat divnej zvuk.....
Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 pro 2006 11:27

VirSyn TERA 3

extremne kvalitne oscilatory, filtre, siroky modulation matrix, viac typov synthez (VA, FM, physical modelling, spektranlne oscilatory, waveshaping, ... ), proste monster ... jeden z mala SW ktore hraju tu istu ligu ako top HW virtual analogy...

http://www.virsyn.de/de/Products/TERA/tera.html

Obrázek

Poklop

Příspěvek od Poklop » 16 pro 2006 12:53

nevim nevim, můžete tu psát cokoliv, ale jakmile zapnete HW Virus poté, co posloucháte VSTička, tak zjistíte, že všechno je jinak ... VSTi jsou super věc a bez nich by to dneska pomalu ani nešlo, ale jsou určitý oblasti, kde zatím kulhaj a tou je například plnost a tučnost zvuku a především pak příjemná "teplost" a živost. Většina VSTi tyhle věci nemá vůbec, některé se docela povedly (FM7, 8). I třeba ten Adventus nezní špatně, ale je oproti HW Virusu silně omezenej. Dneska stojí Béčko kolem 10-15tisíc? Tak nevim, co kdo řešíte .. :-)

Dante

Příspěvek od Dante » 16 pro 2006 19:25

Poklop: tak to je jasný, ale o tom tohle téma není...vždycky se prostě najde někdo, kdo řekne, že soft stejně nemá smysl, kup si HW synth...ale to mě fakt nezajímá, protože kdybych si chtěl koupit Viruse, tak si ho koupím, ale já nechci...nebudu si doma hromadit nějaký šrot který za deset dvacet let bude tak maximálně historický unikát...

Dante

Příspěvek od Dante » 16 pro 2006 19:27

ekeaze: vim, mám virus_z3ta a i další různé módy...Photone z Reaktoru sem možná zkoušel jen okrajově, ale z principu nemám rád Reaktor, protože se mi vůbec nelíbí ta robustnost a fakt, že snad každý instrument tam má naprosto jiné a dementní (podle mě) ovládání...ale dík za tipy...řekl bych ale, že bohužel nic lepšího a novějšího než z3ta asi neexistuje...jinak souhlas, Massive mě vůbec nenadchnul...
Naposledy upravil(a) Dante dne 16 pro 2006 19:31, celkem upraveno 1 x.

Dante

Příspěvek od Dante » 16 pro 2006 19:29

dendy: virsyn, ano něco mi to říká, asi sem to už zkoušel...a je podle tvého mínění lepší než z3ta?

Poklop

Příspěvek od Poklop » 16 pro 2006 21:42

to Dante: Zdarec, jen jsem ti chtěl dobře poradit :-) Musím se ale malinko ohradit. Virus za 10k je rozhodně koupě, jaká nemá moc v historii obdoby co se poměru cena výkon týče. Jen jsem ti chtěl poradit, že nemá smysl do konce života čekat až soft bude hrát jako HW. Hledáš něco, co neexistuje. Pokud to myslíš z hudbou vážně, tak si kup Viruse (teď). Za 20let už bude možná pozdě .. :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 pro 2006 21:44

Dante píše:dendy: virsyn, ano n%u11bco mi to %u159íká, asi sem to u%u17e zkou%u161el...a je podle tvého mín%u11bní lep%u161í ne%u17e z3ta?
moj osobny sujektivny dojem je ze ano, minimalne ma sirsie moznosti (viac typov syntez, vacsi mod matrix)

btw. kupa akehokolvek Virusu v dnesku je rozhodne VYBORNA investicia ... existuje par HW strojov, ktore aj ked nie su najnovsieho data, dodnes maju tak charakteristicky a nenapodobitelny zvuk ze kupit ich je povinnostou kazdeho kto si to moze dovolit :-)))

ja dufam ze buduci rok mi prinesie minimalne Vir Bcko a mozno este par bor bonusov este k tomu :-)

Dante

Příspěvek od Dante » 16 pro 2006 23:14

Poklop: jasan, chápu...nijak to nehrotim...nepotřebuju zatím SW co se úplně vyrovná specializovanému HW...stačí mi, když se tomu bude blížit co nejvíc...nikam nespěchám...

Dante

Příspěvek od Dante » 16 pro 2006 23:23

dendy: já se v těch typech virů moc nevyznám, nestudoval sem je...asi co tu čtu tak je nejlepší a nejdražší ten Virus Ti...no povinost, já si pořád hledám co mi vyhovuje a vyhovuje mi zatím hlavně SW, PC je pro mě od mala ten nejlepší kamarád :)

ale fakt je mi jasný že je nejlepší Vira koupit, pokud se mi líbí ty ostré zvuky...ale to tu prosím už neřešte, HW Virus se tu propral milionkrát...stejně už tu asi není co řešit, o mnoho více těch SW synthů co jsou opravdu dobré a jako Virus, asi už není...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 16 pro 2006 23:42

Ono je to totiž dáno spoustou okolností. Nasimulovat Virus softwarově je možná i nemožný. Každej HW synth (analog/virtual) má svuj zvuk, často nezaměnitelnej. Ale jedno maj společný. Hrajou úplně jinak než SW. Doporučoval bych, ale fakt :-) toho Viruse někde poslechnout a mít možnost to porovnat s VSTi (nejlépe někde u sekvenceru).
Pak teprve zjistíš, že SW alternativa prostě neexistuje. Zkus si zapnout maximální oversampling v Sytrusu a dostaneš se někam, kde Virus začíná.
Hledat něco, co se přibližuje je asi nemožný. Buď je to stejně dobrý a nebo jiný. Ale to co se přibližuje - znamená špatný.

Mno a jak píšeš, že jsi Vira nestudoval, tak vlastně nevim, co hledáš :-) Nejdřív zkus zjistit, co hledáš a pak sám zjistíš, jaká je reálná situace ...
Rozdíl neni v barvě zvuku, ale v celkovym pocitu a teplosti.

Můj názor je, že zatím neexistuje SW verze Virusu a není nic, co by jej mohlo nahradit. Všechno, co se tomu blíží je nedostatečné, často to hraje hezky ale jinak. SW Virus prostě neexistuje :-)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 17 pro 2006 00:05

Poklop píše:Nasimulovat Virus softwarově je možná i nemožný.
a to uz preco? v konecnom dosledku je to len DSP (to mozes pocitat aj v pocitaci) + prevodniky (tie mas v zvukovke). otazne je len ci by to bezny pocitac stihal.

elektri

Příspěvek od elektri » 17 pro 2006 00:28

aum generator: snad to někdo vymyslí pro Playstation 3 :)

Dante

Příspěvek od Dante » 17 pro 2006 00:32

Poklop: už sem to psal v jiném tématu a píše to i aum generator - stačí mi, že vím, že Virus není zázrak - je to specializovaný SW běžící na specializovaném DSP a teoreticky je možné mít ekvivalent, ne-li lepší na PC...

abys byl v obraze, tak ti celou originální diskuzi v AJ tady pastnu:

looking for an Access Virus like vst..

lalala:
Does anybody know such a vst synth?

Is there a vst synth that can load acess virus soundbanks??..and i know there are 2 access virus vst synths and i do not mean hem.Because u need expensive hardware for them.

Greetz ...and lalala

Solstice:
check out the Z3ta+ synth

you can download it with the "Virus Mod" which uses lots of waveforms from the Virus...

There are no Vsti that can load virus soundbanks unforunately

scuzzy160:
Z3ta+ doesn't sound anything like a Virus.
The most Virus sounding VSTi I've come across is Adventus.

xflashz:
Carbon II for Reaktor comes relatively close...

audioholic:
[quote=scuzzy160]Z3ta+ doesn't sound anything like a Virus.
The most Virus sounding VSTi I've come across is Adventus.[/quote]

YUp.... Adventus comes very close to those fat virus sounds

tarreltje:
i've got the beat version of adventus and it sounds realy awsome...

lalala:
ok i have those vst 's but is there a vst that is a replica of an access virus?

tarreljte:
no there is no replica of the virus unfortunately

lalala:
tarreltje understands me...i know about indigo TDM and Virus Powercore

And i have heard that there are cracks of Indigo and Virus Powercore...so they can work without the hardware...Could that be true?

SY77:
Also some patches of reFx Vanguard sounds a little similar to Virus.

ledge:
[quote=lalala]tarreltje understands me...i know about indigo TDM and Virus Powercore

And i have heard that there are cracks of Indigo and Virus Powercore...so they can work without the hardware...Could that be true?[/quote]

No. The code for these versions of the Virus is written specifically for the DSP chips in TDM and the Powercore.

lalala:
[/quote]Honeslty the best thing one can do is buy an older power core card and the virus plug in.

I going todo this i think...THANX

Odpovědět