Windows Vista

Ostatní audio software, obecná diskuse
syncro

Příspěvek od syncro » 16 led 2007 19:08

kermitak: Ona i ta vysoka cena je diskutabilni. Tohle se o Applech říká vlastně pořád a já si to osobně nemyslím. Nejde jen o design (i když to hliníkové provedení je i super funkční), ale fascinují mě uživatelsky přívětivé drobnosti typu MagSafe, atd. Jsou to všechno drobnosti, které ve finále skládají ten pocit, že se ti s tím strojem prostě dobře pracuje. Dokud jsem neměl svého Maca, tak jsem taky frfňal, jak je to ničím neopodstatněné a že srovnatelné PC stojí půlku, ale po dvou a půl letech práce na G5 si myslím pravý opak a ten komp stál za každou korunu. MBPro bych si za svoje domů nekoupil, ale to je tím, že ve studiu preferuji normální počítač...

Omlouvám se za offtopic, jako skoro každý Applista jsem postižen Jobsovirem 8-) Netvrdím, že PC je horší nebo lepší, jenom mám pocit, že ta vyšší cena Apple má své opodstatnění.

Jen můj názor, Saša

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 led 2007 21:35

syncro: takhle - ja jsem s powerbookem taky chvili delal, ne s MBPro, ale se starsim titaniem. Ty ruzny picicinky jsou prijemny (me se libilo podsviceni klavesnice), nerikam ze ne, ale kdyz jsem se vratil k PC, tak mi to proste nijak nechybelo, no...

Jediny, za co bych si byl ochoten priplatit (ale ne 30 tisic) je Applovskej power management. To je vec ktera funguje, ale to je dany tim, ze si Apple vyrabi HW i OS. To bohuzel u PC notebooku, kde se vyrobci predhanej v tom, kdo se vic odchyli od ACPI, jen tak fungovat nebude.

Atrei

Příspěvek od Atrei » 16 led 2007 23:03

syncro píše:MBPro bych si za svoje domů nekoupil, ale to je tím, že ve studiu preferuji normální počítač...
muj kolega (Applista) ze souslovi "normalni pocitac" skace z okna se slovy Apple je normalni pocitac!!! :lol: (setkava se stim docela casto)

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 16 led 2007 23:03

Ja bych ten clanek zas tak vazne nebral. Vsechny ty ochrany a certifikace maji smysl jen v jednom pripade: pokud chcete na PC prehravat chraneny HD obsah. Pokud ne, bude vse jako doposud.

Pravdepodobne tak vyrobci komponent (grafik atd.) budou nabizet vetsinu levnych komponent bez certifikace, a pak par drahych se vsemi certifikacemi.

Trochu vetsi problem je ten, ze zatimco doted resila bezpecnost windows jen nebezpeci hacknuti zvenci, ted uz bude resit i hacknuti zevnitr, opravnenym uzivatelem, administratorem. To prinese spoustu ochraneho kodu a zpomaleni, podobne jako u Cubase.

Ja jsem cetl ale nekde recenze i opacne, totiz ze Vista je daleko zravejsi na pamet, ale kdyz te ma dost, tak s procesorem pracue efektivneji nez XP. Az se mi dostane do rukou tak to otestuji, ovsem nevim jak to bude s driverama na muj hardware :shock:

Atrei

Příspěvek od Atrei » 16 led 2007 23:07

A jak to chces otestovat prosimte? Nevidel jsem zadny Vista Trial.
Jenom kdyz mluvime o tom chranenym obsahu :)

Me na tom vadi spis jina vec, misto toho abych si jako zakaznik koupil OS, ktery me bude poslouchat a plnit moje potreby v nejvetsi mozne mire, si kupuju Velkyho Bratra, ktery me na me bude dohlizet a rikat mi co muzu a co ne. To je mi celkem proti srsti, navic to neni zadny reseni. To uz bude pomalu jako v Demolition Manovi jak to Stalonemu hlasilo pokuty za kazdy sprosty slovo.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 led 2007 23:41

Atrei píše:A jak to chces otestovat prosimte? Nevidel jsem zadny Vista Trial.
Noooo, treba si je od nekoho pujci...? ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 led 2007 23:43

Symphonic píše:Ja bych ten clanek zas tak vazne nebral. Vsechny ty ochrany a certifikace maji smysl jen v jednom pripade: pokud chcete na PC prehravat chraneny HD obsah. Pokud ne, bude vse jako doposud.
To prave ne, Visty neustale kontrolujou, jestli nejakej chranenej obsah neprehravas a to zpusobuje zbytecnej load afaik.

Dno

Příspěvek od Dno » 16 led 2007 23:59

bety sa dali tahat dokonca z internetu nie ?

Atrei

Příspěvek od Atrei » 17 led 2007 00:50

dno: myslim ze to nemelo moc spolecnyho s HW naroky, moznostmi a ochranami OS. Spis takova ukazka pracovniho rozhrani, ohromeni nedockavcu Aero designem a tak. ale nevim treba se pletu.

syncro

Příspěvek od syncro » 17 led 2007 11:51

Atrei: "muj kolega (Applista) ze souslovi "normalni pocitac" skace z okna se slovy Apple je normalni pocitac!!! " Jasně, já myslel "normální" ve smyslu stolní (tedy nenotebook), protože já mám ve studiu taky Apple, stolní G5 dual 2.0 8-) A PC bych tam asi zatím nechtěl...

Saša

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 led 2007 12:55

Cela diskuze tady opomiji jeden zakladni fakt: VISA bude mozna orezana, chranici premium content', ovsem tezko zabrani vyvojarum napsat vlastni WDM/kernel drivery, ktere budou pristupovat primo na zarizeni. M$ sice razi ideu .NET rapid vyvoje, aby donutil lidi zapomenout na low-level mechanismy v systemu a compu, ale i nadale je tady assembler a spousta lidi (i ja), kteri v nem umeji. Comp je nakonec jen o hradlovych polich, 1 a 0, takze no problema hacknout nejake ruseni kvality.

Vistu si v zadnem pripade porizovat nebudu a az k tomu budu dotlaceny, tak v te dobe uz bude existovat uprava, ktera tato 'zmrseni' odstrani, popr. vypne. Nema cenu z toho delat nejakou vedu, jedna se o operacni system, ktery bezi nad HW, nikoliv HW bezici nad operacnim systemem.

Kazdopadne podobny krok se dal cekat v oblasti operacnich systemu, stejne jako zdrazeni CD/DVD nosicu v EU - pirati se spatne chytaji, tak to prikaz vsem a nakonec se ti naklady vrati. Relativne zajimavy business model...
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Odpovědět