Windows Vista

Ostatní audio software, obecná diskuse
Atrei

Windows Vista

Příspěvek od Atrei » 16 led 2007 13:00

zajimavy clanek pro ty kteri uvazuji o tomto operacnim systemu http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne

Me se to moc netyka prozatim urcite zustavam na verzi XP
Jestli mate nejake jine informace o novych oknech, tak si rad poctu, jsou tady urcite zbehlejsi uzivatele.

jeste mam takovou lamackou otazkou, systemy Linux a Unixove systemy jsou pro me porad celkem neznama. Zajima me jestli je nejak mozne na nich spoustit i programy pro windows. Nebo nejaky opensource OS ktery by to umel. momentalne jsem v pohode ale jestli to pujde cestou podle toho clanku, tak sbohem Bille.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2007 13:06

doky rokuce je v distribuciach linuxov aplikacia wine, ktora dokaze rozbehat znacnu cast programov pre windows so standardnym gui a skoro vsetky binarky bez gui. specialne je wine uspesny pri vst .dll suboroch :)
zavisi od distribucie, ako dobre je wine skompilovany/nastaveny, v niektorych to robi problemy. pokial sa budes drzat velkych distier, ako fedora, mandriva, atd, bude wine fungovat dobre. svojho casu sa najvacsou podporou windows chvastala komercna verzia suse, ale s tym nemam skusenost
kazdopadne, ze by si bezal na linuxe nejaky velky audio softver typu cubase, tak to by som nerobil.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 led 2007 13:07

to je sila!!!!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Atrei

Příspěvek od Atrei » 16 led 2007 13:36

ja bych si nejlip predstavoval ze na tom budu behat vsechno.
hlavne grafiku, hudbu, kanc. soft. atd.
Posledni dobou si cimdal casteji rikam ze by byla vhodna doba na nejakou novou alternativu. kdyby takova existovala.

ten clanek je asi lehce zaujaty, jestli je pravda jenom polovina veci tak se mi z toho jezej chlupy, s tim HW je to celkem mazec vzhledem k tomu ze Visty jdou v unoru do prodeje.
hold snad to zase par chytrych lidi obejde... teda opravi:))))

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2007 13:42

kancelaria ani hudba neni neprekonatelny problem na nativnych linuxixh aplikaciach (okrem obligatnej kompatibility s ms office - je tam velky posun dopredu, ale templaty a podobne veci este stale nefunguju dobre; kedze mikroshit taji format a na jeho skumanie sa musi ist reverznymi postupmi, velky respekt, ze to ide ako to ide). grafika, pride na to, co ty povazujes za grafiku, na bitmapy je tam celkom solidny gimp, ktory vie skoro to co photoshop, okrem profi vystupu, ale desne sa ovlada, na vektory a dtp ovsem nic dobre nepoznam.
mne osobne na XP resp mce nic nechyba, problem ale bude, dokedy ho bude bill podporovat

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 led 2007 13:52

kexik: gimp pokud se nepletu neumi cmyk takze je pro tisk v podstate nepouzitelnej
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 led 2007 14:19

Cyril píše:kexik: gimp pokud se nepletu neumi cmyk takze je pro tisk v podstate nepouzitelnej
Existuje fork kterej cmyk umi.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 led 2007 14:21

kexik píše:na vektory a dtp ovsem nic dobre nepoznam.
Na vektory inkscape, na dtp scribus. Ale s tim zvukem bych to byt tebou neresil a zustal na woknech, zatim neni moc o co stat.

Jinak teda clanek me utvrdil v tom, ze na Visty prechazet rozhodne nebudu. Krom vyse receneho mi navic ani nenabizi nic, co bych potreboval a nemel v XP.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 led 2007 14:33

do visty nepojdem ani nahodou ... resp. az vtedy kde sa mi XPcka uplne odmietnu pripajat na internet (ak sa nieco take za par rokov stane)...

pripajam sa posuvaniu tohto clanku na popredne miesta v googli :) (vid moj podpis)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2007 14:44

Cyril píše:kexik: gimp pokud se nepletu neumi cmyk takze je pro tisk v podstate nepouzitelnej
dyk pisem ze nema profi vystup...

bassline

Příspěvek od bassline » 16 led 2007 14:44

prechod na vistu bude v buducnosti nutnost ci chces alebo nie....pokial teda nenastane nejaky zlom...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 led 2007 14:48

bassline píše:prechod na vistu bude v buducnosti nutnost ci chces alebo nie....pokial teda nenastane nejaky zlom...
preco by bol ?? jedine ze by do XP cok zabudovali nejaky samodesktrucny system :))) kazdopadne ja sa budem snazit na XPckach vydrzat dokedy to bude mozne.. ked uz to bude nevyhnute, odpojim komp od netu, necham si tam nainstalovane len hudbobne aplikacie (tie co na XP pobezia - myslim ze ste par rokov sa take urcite robit budu)...

Atrei

Příspěvek od Atrei » 16 led 2007 14:49

To je jasny, ja se taky do Vista nezenu. Proto jsem sem dal ten clanek. Uvazuju ze si orezu instalaci windows v utilitce Nlite ( http://www.nliteos.com/ ) podrobny navod je na pctuning.cz ve foru. Maximalne casem na XP64bit az na to budou aplikace.

Ale docetl jsem se ze Vista jdou do prodeje, tak me napadlo jestli jsou a nebo budou jiny alternativy protoze tak jak to stoji v tom clanku mi to pro Microsoft prijde neudrzitelny, to nejde ustat.

Kexik: Grafikou se zabyvam, takze nic jinyho nez Adobe (illustrator, Photoshop,Indesign) pro me nema vyznam.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 16 led 2007 14:51

nainstalovat si vistu bude nutne ked na nu zacnu vychadzat programy ktore nepobezia na xp.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2007 14:53

atrei: sa mi vidi ze si kandidat na jablcnik, v tom pripade, pod osx robit grafiku, kancelariu, internet a pod starymi xpckami muziku... ja mam tusenie ze skor ci neskor apple uvolni osx ako krabicu pre hocake pc a potom bude bill hodne pohnut ritou aby neprisiel o chleba. i ked ani osx ja osobne nepovazujem za svaty gral informatiky, teda

Odpovědět