Apparat Walls

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
j-bee74

Příspěvek od j-bee74 » 22 kvě 2007 11:02

jo máš recht shoegazeing, tam je cítit, ale to mně na tom právě dává. Nemyslím že to je jenom hloupá recyklace. Má to naprosto současnej sound a ten pán je rozhodně muzikant není to jenom nesmyslný vrstvení upípanejch samplů na sebe, jak je bohužel nejen v tomhle ranku zvykem. Má to příběh emoce a je v to cítit skvělej smysl pro harmonii a melodiku. No toť vše. Chtěl jsem jenom osazenstvo upozornit na podle mě skvělou desku. :-)

Rošky

Příspěvek od Rošky » 22 kvě 2007 11:46

Já už vůbec nemůžu říct, že by to byla moje parketa (jsem kytarista a těžiště mám v bluesrocku). Ale necítím žádná žánrová omezení v tom, co si poslechnu, nebo co se mi tzv. "má líbit". Dívám se na to filtrem líbí/nelíbí.
Holdon je regulérní písnička s dobrým refrénem, a tam se láme chleba. Nakupit rytmizovaný cucky wavů umí každej, ale vymyslet dobrej refrén je umění. Tak to aspoň cítím já osobně. Mám samozřejmě na mysli albovej projekt/půdorys. Ve scénický nebo filmový muzice hraje větší roli atmosféra, tam to členění není samozřejmě tak zřetelný, ale u dobrejch autorů filmový muziky je IMHO taky vysledovatelnej silnej motiv, hrající roli refrénu na jiném půdorysu a stopáži. Já samozřejmě vůbec netuším o koho tady v tom Apparatu jde (nesleduji tuhle scénu), ale jsem rád že jsem na to tady narazil...líbí.
Rošky

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 22 kvě 2007 12:41

Rošky, j-bee74: přesně tak! Ono je i dost těžký se "trefit" do vkusu víc lidem... Předchozí počiny Apparáta mi připadaly víc klubový - tj. užší cílová skupina, ale albem Walls se podle mě jasně dostává do mnohem popovějších vod. Myslím, že v tom bude i marketing, ale rozhodně to není prvoplánové - je to kvalitní hudba, o tom asi není pochyb.

Odpovědět