Autorske prava pri remixoch a problemy s nimi

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
DJ Philipee

Re: Autorske prava pri remixoch a problemy s nimi

Příspěvek od DJ Philipee » 05 zář 2014 10:13

dendy píše:
DJ Philipee píše: Ked vsak niekto remixuje, robi tak autorovi promo... Velakrat na youtube najdem remixy lepsie ako su original...
no to je tvoj subjektivny nazor ... tak isto ako promo mozu autorovi aj robit hanbu .. to je prave na autorovi aby si rozhodol ktory remix sa mu paci .. v podsate v ramci serioznej spoluprace to funguje tak ze autor oslovi remixera (pripadne vyhlasi remix competition) a potom sa sam rozhodne ci dany vysedok "remix" sa "vyda" (aky sposobom to e nepodsatatne) ... remixy nefunguju tak ze ja si zmyslim ze daco zremixujem a vydam to bez toho aby som to riesil s autorom originalu :)

mna osobne by tiez nahnevalo keby niekto bez toho aby sa mi ozval niekde kvazi 'vykradol' elementy z mojej skladby, remixol to, hodil na net a ani len by sa neuracil mi to oznamit .. uz len z princupu .. ja by som si to nikdy nedovolil inemu autorovi spravit, pride mito naprosta drzost ..
no tak na toto mame odlisny nazor. Ja byt producentom, vobec by mi nevadilo keby som niekde nasiel remix mojej skladby... Potesilo by ma to. Vela talentov bolo vdaka remixom objavenych... Navyse som cital, ze nie autor oslovuje remixerov ale (aj) naopak... Vies, ked som minule remixol jednu skladbu a nazbieral som 7000 pozreti, tak asi hanbu nerobim ;) To ma prave motivovalo k dalsej a este lepsej praci... No zhanat povolenia od top producentov ako Calvin Harris a Avicii by bolo nerealne

wire

Příspěvek od wire » 05 zář 2014 12:54

Byl bych opatrnej hodnotit kvalitu podle počtu views na internetu...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 zář 2014 13:04

DJ Philipee píše: Navyse som cital, ze nie autor oslovuje remixerov ale (aj) naopak..
Ved v poriadku.. ale pointa je ze spolu komunikuju a dohodnut sa .. cize plati co som povdal - autor originalu VIE o remixe (pripadne k nemu aj doda nejake povodne podklady) a s jeho naslednym zverejnenim suhlasi...

To neni o nazore. To je proste realita. Remixovat daco (navyse s pouzitim zjavne kradnutych podkladov z inertnetu) a potom to zverenit bez konzultacie s autorom orignalu je drzost prvej triedy. Vazne si myslis ze ludia ako Calvin Harris alebo Avicii budu strasne poteseny ked nejaky uplne neznamy clovek na internete bude zverejnovat remixy ich trackov a ze budu nekonecne vdacni za "promo" ?? Ovela pravdepodobnejsie je ze budu riesit autorske prava za ich vlastne podklady pouzite v danom remixe, pouzite a zverejnene bez ich suhlasu ;-) Este raz - tu sa nebavime o subjektivnom nazore, ale o pravnych dosledkoch - ak ide o remix oficialne vydanej skladby.

Tiez podpisujem pod to co hovori Wire .. nevyjadrujem sa konkretne k tvojim remixom - mozno su naozaj na urovni, to s touto temou ale nesuvisi. Principialne je proste zverejnovanie remixov bez konzultacie s autorom prinajmensom drzost, a vo vacsine pripadov defakto porusenie autorskeho zakona. Niee nad tym viac co meditovat, bodka.
Naposledy upravil(a) dendy dne 05 zář 2014 13:11, celkem upraveno 4 x.

nixx

Příspěvek od nixx » 05 zář 2014 13:06

DJ Philipee píše: no tak na toto mame odlisny nazor. Ja byt producentom, vobec by mi nevadilo keby som niekde nasiel remix mojej skladby... Potesilo by ma to. Vela talentov bolo vdaka remixom objavenych... Navyse som cital, ze nie autor oslovuje remixerov ale (aj) naopak... Vies, ked som minule remixol jednu skladbu a nazbieral som 7000 pozreti, tak asi hanbu nerobim ;) To ma prave motivovalo k dalsej a este lepsej praci... No zhanat povolenia od top producentov ako Calvin Harris a Avicii by bolo nerealne
A to je opět jen tvůj subjektivní názor... To, že "tebe by to potěšilo", nemusí nikoho zajímat.

DJ Philipee

Příspěvek od DJ Philipee » 05 zář 2014 14:59

dendy píše:
DJ Philipee píše: Navyse som cital, ze nie autor oslovuje remixerov ale (aj) naopak..
Ved v poriadku.. ale pointa je ze spolu komunikuju a dohodnut sa .. cize plati co som povdal - autor originalu VIE o remixe (pripadne k nemu aj doda nejake povodne podklady) a s jeho naslednym zverejnenim suhlasi...

To neni o nazore. To je proste realita. Remixovat daco (navyse s pouzitim zjavne kradnutych podkladov z inertnetu) a potom to zverenit bez konzultacie s autorom orignalu je drzost prvej triedy. Vazne si myslis ze ludia ako Calvin Harris alebo Avicii budu strasne poteseny ked nejaky uplne neznamy clovek na internete bude zverejnovat remixy ich trackov a ze budu nekonecne vdacni za "promo" ?? Ovela pravdepodobnejsie je ze budu riesit autorske prava za ich vlastne podklady pouzite v danom remixe, pouzite a zverejnene bez ich suhlasu ;-) Este raz - tu sa nebavime o subjektivnom nazore, ale o pravnych dosledkoch - ak ide o remix oficialne vydanej skladby.

Tiez podpisujem pod to co hovori Wire .. nevyjadrujem sa konkretne k tvojim remixom - mozno su naozaj na urovni, to s touto temou ale nesuvisi. Principialne je proste zverejnovanie remixov bez konzultacie s autorom prinajmensom drzost, a vo vacsine pripadov defakto porusenie autorskeho zakona. Niee nad tym viac co meditovat, bodka.
Pises veru mudro, no nic, budem musiet pockat na nejaky remix contest :)

DJ Philipee

Příspěvek od DJ Philipee » 05 zář 2014 15:13

wire píše:Byl bych opatrnej hodnotit kvalitu podle počtu views na internetu...
ano, velky pocet pozreti nemusi znamenat jednoznacne kvalitu (moze ist aj o totalnu kravinu) ale podla svojej doterajsej prace a jednotlivych views viem, ze to nahoda nebola, citil som, ze sa to bude ludom pacit

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 07 zář 2014 11:14

Cesta je jedine skusit kontaktovat autora so ziadostou o remix a podklady, s dodanim ukazok vlastnej tvorby. U vacsich mien prakticky nepriechodne, kontakt absolutne nemozny.

Ja som tiez par krat remixoval pomocou "free" acapelly z netu, daco na youtube prezilo, daco bolo nahlasene a zmazane.
Oficialne som prakticky robil len jeden chillout pre SilentShore a ten aj vydal. Par krat som skusal remix contest, kde priamo pred stiahnutim podkladov si prehlasoval, ze dielo nebudes sirit pokial nevyhras contest a ze len autor povodnej skladby moze rozhodnut co dalej.

Je to taka dost nevdacna robota pokial to clovek robi z nadsenia bez oficialneho posvatenia origo autora/labelu, prave kvoli tym nasledkom (proste sa moze stat, ze to nikdy nevydas, a co horsie, ze ti to budu zo vsade odmazavat, takze to nemozes pouzit ani ako bootleg).

Stan

Příspěvek od Stan » 07 zář 2014 11:47

Pokud chce nekdo remixovat tak Indaba je dobry misto a komunita je taky v poho. Pokud nechcete platit poplatek 50 euro na rok aby jste meli pristup ke vsemu pak je moznost zdarma a to je myslim 1 contest do mesice.
https://www.indabamusic.com/opportunities

Odpovědět