Autorske prava pri remixoch a problemy s nimi

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
DJ Philipee

Autorske prava pri remixoch a problemy s nimi

Příspěvek od DJ Philipee » 04 zář 2014 11:04

Caute,

vcera ma nejaky pako nahlasil na soundcloude a vymazali mi moj remix, v ktorom bola pouzita stiahnuta acapella.

Nutilo ma to zamysliet sa - preco to vlastne autorom vadi? Ved im robim promo.

Ako mozem legalne spravit niekomu remix? Preco autori nevydavaju oficialne acapelly pre producentov?

Strasne ma to bavi remixovat skladby, ktore sa mi pacia a davat im moj styl... Nic za to nechcem, je to iba moja vasen pre hudbu a svoj styl.

No tieto piplacky s autorskymi pravami ma brzdia. Na internete si aj tak vsetci stiahnu vsetko...

Aky mate na to nazor vy ?

Pytkin
Moderátor

Re: Autorske prava pri remixoch a problemy s nimi

Příspěvek od Pytkin » 04 zář 2014 11:06

no tak ked to autorovi vadi , tak s tym asi nic nespravis ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 zář 2014 11:14

no samozrjeme robit si remixy mozes pre vlastne potesenie ale potom ich nemas co davat na net .. to je proste jasne porusenie utorskeho prava a inak tieto "free" acapella vokaly zo skladieb volne stiahnutelne na nete to je v podsate to iste ako ked si tahas cracknuty soft .. je to proste cernota, piratstvo...

ze ty za to nic nechces to je jedna vec, druha vec je ze ked raz autor spravi track tak ma autorska prava na vsetky jeho casti (vratane toho vokalu) takze ty si nemozes len tak svojvolne bez jeho suhlasu tu vec zobrat, upravit a potom volne zverejnit ..

DJ Philipee

Příspěvek od DJ Philipee » 04 zář 2014 11:22

Dendy, dik za nazor... A to mam vzdy pisat do vydavatelstiev, ci si mozem pozicat ich acapellu alebo ako? Aj tak je to cele na hlavu... Viem, ze je to ochrana proti tomu, aby niekto napr nevydal skladbu do radia s cudzimi ukradnutymi vokalmi... Ked vsak niekto remixuje, robi tak autorovi promo... Velakrat na youtube najdem remixy lepsie ako su original... a ludia ich stahuju a pocuvaju...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 04 zář 2014 11:30

Proč ty accapelly teda vydávají, když je potom nesmím použít ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 zář 2014 11:50

je otazne, ci to vydali , alebo to dakto ukradol ..

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 04 zář 2014 12:21

No tak potom jasně

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 zář 2014 12:28

soundcloud se mi snaziva stahnout i moje oficialne delane a vydane remixy, nemyslim, ze by te nekdo nahlasoval, rekl bych, ze na to maji nejaky automatizovany audiomatchingovy soft (myslim, ze je to tak, ze spis kolektivni spravci si vyslapli na soundcloud jako takovy, a proto se to deje).

DJ Philipee

Příspěvek od DJ Philipee » 04 zář 2014 12:38

Brooklyn, praveze mne prislo ze SOMEONE REPORTED THAT... Mal som to zavesene 3 dni, ak by to identifikoval ich soft, zrusili by mi to hned.

Ako si postupoval ked ti stiahli aj oficialne remixy? Napisal si im a vratili to?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 zář 2014 12:42

jo, napsal jsem nejaky rozpor a nechali me bejt.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 zář 2014 13:20

DJ Philipee píše: Ked vsak niekto remixuje, robi tak autorovi promo... Velakrat na youtube najdem remixy lepsie ako su original...
no to je tvoj subjektivny nazor ... tak isto ako promo mozu autorovi aj robit hanbu .. to je prave na autorovi aby si rozhodol ktory remix sa mu paci .. v podsate v ramci serioznej spoluprace to funguje tak ze autor oslovi remixera (pripadne vyhlasi remix competition) a potom sa sam rozhodne ci dany vysedok "remix" sa "vyda" (aky sposobom to e nepodsatatne) ... remixy nefunguju tak ze ja si zmyslim ze daco zremixujem a vydam to bez toho aby som to riesil s autorom originalu :)

mna osobne by tiez nahnevalo keby niekto bez toho aby sa mi ozval niekde kvazi 'vykradol' elementy z mojej skladby, remixol to, hodil na net a ani len by sa neuracil mi to oznamit .. uz len z princupu .. ja by som si to nikdy nedovolil inemu autorovi spravit, pride mito naprosta drzost ..

marylin

Příspěvek od marylin » 04 zář 2014 13:45

Dendy: :palec+: Naprosto souhlasím...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

jazzym

Příspěvek od jazzym » 04 zář 2014 14:07

na youtube som mal video kde mi ..nahodou (z internetoveho radia) hrala z bedničiek skladba nahrata cez mikrofon .
zvuk som normalizoval na 0dB a vzapati mi poslali info o tom.. aka to je skladba , komu patria autorske práva..a že ju mam odstranit alebo podielať peniaze za reklamu..(hoc nemam tuto službu)
ked som to normalizoval na -6dB tak mi to nehlasilo problem 8)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 04 zář 2014 22:18

dendy: ve vsem souhlasim, ale kdybys byl Susane Vega, tak bys byl nakonec rad za ten remix. Taky ze zacatku brblala, ale v podstate ji to pomohlo znovunastartovat karieru. Jen pro priklad, ze remix bez souhlasu autora muze byt i hodne pozitivni vec.
Ale tech pripadu je samozrejme malo.
Ja jsem na remixech vyrostl, bavi me kdyz si nekdo pohraje s jakoby danym tematem. Sam jsem par remixu udelal a byly mi i vydany. Domluvit se s autorem je ale samozrejmost.
Co se tyce accapela veci, vetsinou je to nekde stahnuty u netu. Mam treba Enjoy the Silence celou Gahanovu linku, par veci od Radiohead po stopach, Nine Inch Nails stopy, dokonce Bob Marley po stopach :) . Je to pro me ale spis studijni material.

hubert

Příspěvek od hubert » 04 zář 2014 22:40

Veru Suzanne Vega a jej Toms Diner to je iny pribeh remixu :)

Odpovědět