Boj proti pirátům v UK

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 úno 2009 11:26

A ony se nahravaci spolecnosti a provareni umelci maji tak hrozne spatne, ze kvuli tomu musi lobovat za omezovani osobni svobody vsech? :-)

velvet

Příspěvek od velvet » 01 úno 2009 11:37

Wohma píše:A ony se nahravaci spolecnosti a provareni umelci maji tak hrozne spatne, ze kvuli tomu musi lobovat za omezovani osobni svobody vsech? :-)
to je ale blbost, nezlob se na mne
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

lep

Příspěvek od lep » 01 úno 2009 11:54

Wohma píše:A ony se nahravaci spolecnosti a provareni umelci maji tak hrozne spatne, ze kvuli tomu musi lobovat za omezovani osobni svobody vsech? :-)
... to je divny nazor... takze ten, kdo se ma relativne dobre, tomu se muze krast jeho prace a zadax nekam strkat?

a nejde o loboovani za omezovani osobni svobody, ale primarne za zastaveni pirateni... se mi zda...

velvet

Příspěvek od velvet » 01 úno 2009 12:05

no, vzhledem k tomu smajlíku za Wohmovým příspěvkem bych řekl, že nás tak trochu nachytal, resp. že jsme mu sedli na "lep" :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 01 úno 2009 13:00

velvet píše:Tak zkuste vymyslet a navrhnout lepší model, protože odsuzovat navrhovaná řešení bez toho, aby člověk sám přispěl nějakým nápadem - to svede s prominutím opravdu každý
je to o ludoch.. ja si kupujem vsetko co len mozem.. mam v tomto ciste svedomie.. a o to ide, ze potrestany budem vlastne ja a dalsi ktory su ochotni zaplatit za veci druhych.. to je to co ma strasne sere..

ja to povazujem za urcity novy fenomen diskriminacie tych nespravnych ludi..

ak to bude, tak kludne si providery mozu nasadit Kukluxklan kuzel na hlavu.. nevidim v tom totiz ziadny problem ak to takto bude...

nevidim dovod preco zrovna ja mam hladat nejake riesenie..
je to obycajna inkvizicia..

a to navrhovane riesenie nie je ziadne navrhovane riesenie ale delegovanie kompetencii ktore by mali riesit nahravacie spolocnosti na "vinnika" menom intnernet... co s tym vlastne ma internet? a to je aj to prirovnanie k dialnici.. je zlocin postavit dialnicu lebo sa po nej budu zlocinci premavat? je zlozcincom vlastne internet ze si niekto cez neho posuva data ktore by si nemal?

co sa vraciame do Marxizmu? ach jo... kam ta doba speje... Hegelova spirala ma svoj zmysel veru... historia sa bude vzdy opakovat...

kexik

Příspěvek od kexik » 01 úno 2009 13:55

velvet píše:
to je ale blbost, nezlob se na mne
podla mna je zasa blbost ta skazka o chudakoch co dali 200 litrov z vlastneho vacku na platnu, ktoru potom pirati rozkradli...
dobru muziku si ludia stiahnu a potom kupia, zlu stiahnu a nekupia. a kazdopadne cele halo a vsetky opatrenia maju na rovasi velke megafirmy, ktore vlastnia bentleye a mrakodrapy a rozhodne biedou netrpia. a vysledok je skutocne perzekucia ludi, ktori s tym vobec nic nemaju

lep

Příspěvek od lep » 01 úno 2009 14:04

kexik píše:podla mna je zasa blbost ta skazka o chudakoch co dali 200 litrov z vlastneho vacku na platnu, ktoru potom pirati rozkradli...
dobru muziku si ludia stiahnu a potom kupia, zlu stiahnu a nekupia.
... no takovych lidi, co by si neco stahli a pak legalne koupili, tech teda moc neznam... uz jsem dloooouho na navsteve nevidela u nikoho moc novych cdcek origosek... a ze by si nekdo stahnul song a kdyz se mu libi, tak si ho sel stahnout za 30 kacek legalne... to teda taky nevim, ze by nekdo delal... :)

kexik

Příspěvek od kexik » 01 úno 2009 14:28

lep: tak to robia vsetci moji znami... kazdy ma par giga nakradnutych mp3 ale muziku co maju naozaj radi, maju kupenu. a nie su to muzikanti, ktori by to trebars robili zo solidarity. jediny kto si nosice nekupuje je mladez, ktora v nasich koncinach proste nema dost penazi. na zapade si mladez kupuje obrovske mnozstva cd

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 úno 2009 14:29

Tvy znami mozna nejsou djs :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 úno 2009 14:30

Ja to prave vidim cim dal casteji - jak na sobe, tak na svych bliznich. Z CDcek a DVDcek se stavaji super veci na darovani na narozeniny, vanoce atd. (driv to byly docela palky, ale dnes to muze koupit i bezny teenager svym rodicum)

Ta moje otazka byla samozrejme myslena s nadsazkou, na druhou stranu je podle me dobre se nad tim zamyslet, protoze tyhle restrikce podle me nepomohou nikomu ze soubyznysu - a pokud ano, tak urcite ne tem potrebnym, tj. zacinajicim interpretum.
Rozhodne znam vic lidi, kteri si ted kupuji CD po stahnuti, nez tech, kteri by si kvuli tomu, ze uz nemuzou stahovat, sli CD koupit (tuplem u zacinajici kapely, u ktere nevi, co cekat) - a o to jde.

Podle me nahravaci spolecnosti totalne zaspaly dobu, alespon teda u nas. Maji expandovat na elektronicky trhy, ale pokusy typu i-legalne.cz nebo co jsou mi k smichu - bud si koupim plnohodnotnou placku za 400Kc, nebo si ji stahnu v nejakem posranem orezanem formatu za 300Kc... To bych musel byt blbej.
Naposledy upravil(a) Wohma dne 01 úno 2009 14:32, celkem upraveno 1 x.

velvet

Příspěvek od velvet » 01 úno 2009 14:30

kexik píše: dobru muziku si ludia stiahnu a potom kupia, zlu stiahnu a nekupia
i ty Jánošíku jeden :D

s tímto zjednodušením opravdu nesouhlasím. Pokud se nějaký autor/umělec/kapela/interpret rozhodne dát něco ke stažení, tak to udělá - viz. Radiohead

Argumentovat tím, že "tohle jsem si stáhnul, ale je to špatná muzika, tak si to nekoupím" mi opět připomíná právě dobu, kdy třída dělnictva a rolnictva měla vedoucí úlohu ve společnosti.

Pokud jako autor nechám vydat svojí píseň u firmy, která je proti volným downloadům a chce produkt prodávat, asi vím, co dělám. Pravděpodobně mi firma něco zaplatila a chce svoji investici zhodnotit. Tím chci říct, že jako autor se mohu svobodně rozhodnout, zda to nechám volně ke stažení, nebo zvolím cestu prodeje díla a šíření díla za úplatu.
Cokoliv mezi tím se mi jeví jako kočkopes a ničemu neprospěje. Spoléhat na to, že někdo stáhne album a pokud se mu bude líbit- tak zaplatí, je utopií, podobně jako komunismus.
Ano, pár lidí to udělá, stejně jako několik lidí věřilo komunismu...

Kromě toho jak jsem psal - kdokoliv to může udělat - pověsit si na web svoje tracky ke stažení a vybídnout lidi, aby zaplatili pokud chtějí ( viz. zmiňovaní Radiohead).

K posouzení, zda si budu chtít něco koupit nebo ne, slouží ukázky písní, které jsou k nalezení jak na webových stránkách kapel, tak vydavatelských firem, tak myspace atd.

Jedním ze základních práv autora je určit si, zda chce svoje dílo šířit na veřejnosti, nebo ne. Pokud se rozhodnu, že budu za šíření díla chtít peníze, tak jsou veškeré argumenty typu "pokud se mi bude líbit, tak zaplatím" pouhou omluvou krádeže.

Asi jsem staromódní, prostě neakceptuji teorie "boatým brát a chudým dávat". Vždycky se může najít někdo, kdo má něčeho ještě míň než Vy a když Vám něco ukradne, tak řeknete : "jo v pohodě, on má málo..." , nebo "OK, tak jestli se Ti to bude hodit, tak mi to zaplatíš..."

kexik

Příspěvek od kexik » 01 úno 2009 14:41

lenze to co teraz nahravacie spolocnosti navrhuju, je vsetkym brat a bohatym davat. to budem radsej janosik
a radiohead vyrobili a predavaju lisovane cd, nedavaju ho zadarmo. inak s ich modelom naprosto suhlasim, najma s tym ze obisli mamutie firmy.

velvet

Příspěvek od velvet » 01 úno 2009 14:41

ještě poznámka pro Wohma:

naprosto souhlasím, že u začínajících kapel je jednoznačně výhodou, když si může člověk poslechnout co ho čeká - aby věděl, na jaký to vlastně půjde koncert atd.

To je právě o čem mluvím - jako autor si musím rozmyslet, co vlastně chci. Pokud se upíšu major labelu, pak mi musí být jasné, že nebudu moct očekávat downloady zdarma. Protože ten major investuje nějaké peníze do reklamy, do mne (možná :wink: ).

Samozřejmě je otázkou, jak dobře je dnes major (obzvlášť u nás) udělat reklamu, kolik vůbec zainvestuje a jak efektivně ten který major label pracuje a zda má vůbec smysl, abych mu něco podepisoval a zda není jiná - lepší cesta.

Ale stáhnout si něco bez zaplacení jen proto, že nesouhlasím s politikou major labels, nebo rádií, nebo s čímkoliv, tak to prostě nen podle mneí OK.

Jak jsem psal, existují ukázky. A stáhnout něco s tím, že "pak (možná) zaplatím" Kexíku, to je prostě krádež.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 úno 2009 14:50

velvet píše: A stáhnout něco s tím, že "pak (možná) zaplatím" Kexíku, to je prostě krádež.
Brát peníze lidem, kteří si koupí tiskárnu nebo harddisk (a stahováním hudby z internetu se nezabývají), je také (čistokrevná) krádež ... To si bohužel přiznejme

velvet

Příspěvek od velvet » 01 úno 2009 14:51

Wohma píše: Podle me nahravaci spolecnosti totalne zaspaly dobu, alespon teda u nas. Maji expandovat na elektronicky trhy, ale pokusy typu i-legalne.cz nebo co jsou mi k smichu - bud si koupim plnohodnotnou placku za 400Kc, nebo si ji stahnu v nejakem posranem orezanem formatu za 300Kc... To bych musel byt blbej.
To máš naprostou pravdu. Cca před rokem jsem si dělal srovnání cen na iLegálně a v iTunes. Píseň Lennyho Krawitze z iTunes za 0.99 USD nebo EURO a na iLegálně za 34,- Kč
Děkuji, nechci :shock:

Spousta lidí, když jsem se o to tehdy zajímal, na netu dávala vinu OSA a spol., že na tom určitě mají takovou marži a proto je to tak drahý. Hm, nebylo tomu tak.
Faktem je, že (snad) i pár lidí na našich major labelech by situaci chtělo řešit již dříve, ale vzhledem k tomu, že jsou jen pobočkami těch na západ od nás a musí se řídit jejich pokyny, tak nemohli pravděpodobně nic moc.
To že majors zaspaly, je evidentní. Najednou se z ničeho nic vrhly na ty "příbaly" k různým deníkům a dávají to za pár desítek korun. Fakt k smíchu - nejdřív se snaží ze všech sil udržet ceny co nejvýš a potom tohle :?

Odpovědět