Budování nového studia - online

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
synth

Příspěvek od synth » 04 říj 2005 19:23

Mňam - něco podobného taky začínám ..výborná insp. ještě jednou dík ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 říj 2005 20:29

A ještě mi dnes došel zbrusu nový krásný rack Made in Ravi ... Tak jsem neodolal a zkusil tam hned něco přimontovat

Obrázek

Obrázek

Obrázek

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 04 říj 2005 20:38

ivo, ty difuzery sis nechal komplet udelat? nebo's to koupil?

Martin

Příspěvek od Martin » 04 říj 2005 20:41

No to je fakt nádhera - zase mám poslintaný monitor.

Ty čené záslepky se dají koupit Ivo kde? A kolik stojí ?
A ty stříbrné lišty (úhelníky, do kterých pak montuješ Millennia) ???

matucha

Příspěvek od matucha » 04 říj 2005 21:16

no kamo, koukam, ze finale prichazi... jak se ta mistnost zatim zda na poslech? na houslech?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 říj 2005 21:37

Difuzéry jsem si nechal udělat u truhláře na základě dvou doporučených Schroderových algoritmů. Nebylo to úplně levné, ale pořád mnohokrát levnější než kdybych si je koupil od www.rpginc.com Dnes to tam skoro 8 hodin instalovali (jsou hodně těžké) a zároveň dodělávali jejich vnitřní dutiny (vycpání rockwoolem a uzavření dna sololitem)
Rack mi udělal Ravi, na detaily k zálepkám a lištám bych odkázal na něj ....
Holá místnost bez difuzérů zatím měla výrazný flutter. Po přidání difuzérů se to hodně zakulatilo, jemný flutter ale zůstává (např. při silnějším tlesknutí) ještě na bočních zdech (které jsou ještě na většině plochy holé). Tam se ale chystá další akustické ošetření. Zatím to má ale pořád betonovou podlahu, jakmile tam přijde dřevo, zvuk se určitě hodně proteplí. Ještě tam samozřejmě přijdou poličky, stůl rack, spousta nástrojů, závěs na okno atd., takže se to ještě celé více zhutní. V okamžiku kdy bude vše nainstalováno, nastěhováno a propojeno, přijede pan Sýkora ze Sonningu a celé to proměří a navrhne finální akustické úpravy.

Docela opruz nastal ještě s podlahou ... Už jsem myslel, že se bude zítra pokládat, ale údajně není dost rovný beton, jsou tam nějaké vypoukliny a propadáky (v řádu několika mm). Přišel tam frézař, ale když to celé proniveloval , zjistil že by musel hodně komplikovaně frézovat, což by vyšlo stejně draze jako tam nalít samonivelační hmotu. Ta by ale v tomto objemu stála 10 k :cry: Strašné ... Zítra ještě posonduju jaké jsou další možnosti. Obávám se že žádné ... Nevyrovnat to nese riziko vrzání a pozdějšího poškození podlahy ... V každém případě taková nivelace musí 3-4 dny schnout, takže studio spustím ne v pátek, ale až v pondělí nebo úterý ..

Už mám taky skoro hotový speciální dřevěný "sarkofág" na počítač s komínovým efektem odvětrávání a vtipným odhlučněním (labyrint). Jsem zvědavý co to udělá v praxi. Trošku jsem se ale zděsil jak je to v reálu velké (80x60x100)

matucha

Příspěvek od matucha » 04 říj 2005 23:59

samonivelaku se nevyhnes

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 říj 2005 12:17

Finální podoba difuzérové hradby (pod ní ještě přijdou dvě dlouhé poličky na nástroje, čili i to budou svým způsobem difuzéry):

Obrázek

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 05 říj 2005 14:16

hmm, vypada to celkem jako scifi, sem zvedavy na celkovy pohled...
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 říj 2005 23:14

matucha píše: jak se ta mistnost zatim zda na poslech? na houslech?
Zkusil jsem si trošku s difuzéry zapreludovat. Je to zajímavé. I když ještě není samozřejmě vše ošetřené (zejména boční stěny), dojem oproti bezfdifuzérové místnosti je o hodně jiný. Zvuk je takový trošku plnější, prostorovější, člověk by po dohrání čekal větší dozvuk než tam pak ve skutečnosti je. Příjemné.

Uvažuju ještě že bych na přední stěnu těch difuzérů napnul nějakou lehoučkou pseudohedvábnou látku. Jednak aby se trochu ubralo všem těm futuristickým ostrým hranám řezajícím do prostoru a trochu se to "zakulatilo" a jednak aby se trochu zaretušovaly drobné řemeslné nedokonalosti v komplikované vnitřní struktuře patrné při bližším zkoumání ... Možná to při vhodně zvolené barvě látky bude vypadat docela pěkně ...

matucha

Příspěvek od matucha » 06 říj 2005 13:51

no ja hlavne mysel, ze tu celou zadni stenu zaplnis rockwoolem a ty diffuzory budou do nej zapusteny, pripadne ze policky v tom budou zapusteny ted to docela trci i na ty fotce

ty postranni sou vklidu

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 říj 2005 13:57

matucha píše:no ja hlavne mysel, ze tu celou zadni stenu zaplnis rockwoolem a ty diffuzory budou do nej zapusteny, pripadne ze policky v tom budou zapusteny ted to docela trci i na ty fotce

ty postranni sou vklidu
Celou stěnu z rockwoolu ?? Nechci z toho mít dead room :wink:

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 06 říj 2005 14:21

Martin: zaslepky i ten rackovej profil koupis v Prodance (www.prodance.cz).
Zaslepky maji od Amexu (www.amexgrp.sk) a profily Adam Hall (www.adamhall.com).

matucha

Příspěvek od matucha » 06 říj 2005 15:41

ivo... no jako ne celou jenom tam, kde nejsou policky a difuzory, to by rozhodne tu mistnost nepretlumilo, jen by to vypadalo lip a vzalo by to este nejaky basy.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 říj 2005 15:50

Počkám na měření a z toho asi vyplynou další konkrétní kroky ...

Byl jsem se koukat na nějaké lehounké látky, napnout na difuzéry nějakou poloprůhlednou světlounce oranžovou by asi vypadako pěkně (ty horní bych něchal jak jsou

Odpovědět