Digital nebo Analog zvuk?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

<t>Myslíte si, že digitálem, samplerem nebo SW lze udělat stejný nebo i lepší zvuk než jaký mají původní originální klávesy (Moog, Rhodes, D6, B3...)</t>

Ano, lze, používám digitální moderní klávesy nebo SW k plné spokojenosti
6
60%
Ano, ve studiu je to i lepší, na live hraní nevím
1
10%
Je to stejné
0
Žádná hlasování
Původní analogy jsou nenahraditelné, přinejmenším na live hraní
3
30%

Celkem hlasů: 10

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 lis 2007 18:12

ak budeme hladat analogiu medzi SW a HW tak to mozme prirovnat ku hraniu sa na dokonalom autickovom simulatore so super feedback sedackou a volantom, a riadit skutocne auto :) no, co myslite da sa to vobec porovnavat?

su to odlisne "filozofie".. ja si myslim ze SW su jabka a HW su hrusky :)

este aby som doplnil( priznam sa ze som to este netestoval :D ) je to ako prasit umelu ancu alebo realnu zenu, vysledok je rovnaky tak ako dostaneme zvuk zo SW a HW tak tu sa dostaneme tiez do finalneho stadia. :) Pani ale ten POCIT je sakra zjavne iny.. ano mozme SW obalit do HW kabatu plneho knobmi a podobne.. ale to iste tiez mozme spravit ze z imitujeme ancu do dokonalej umelej koze, ktora bude vyzarovat teplo a bude simulovat naozaj realnu zenu a mozno za priplatok vam tam daju aj featuru ze drazdenim silikonovych knobov zvlhne :) ale zena to nikdy nebude..

ako som pisal s SW aj HW je rovnaky vysledok ZVUK, to iste plati aj z mojho uvedeneho druheho prikladu :) ale proste ten FEELiNG je rozhodujuci...

ja len tolko :D
Naposledy upravil(a) EXCOM dne 23 lis 2007 18:17, celkem upraveno 1 x.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 23 lis 2007 18:15

EXCOM píše:ak budeme hladat analogiu medzi SW a HW tak to mozme prirovnat ku hraniu sa na dokonalom autickovom simulatore so super feedback sedackou a volantom, a riadit skutocne auto :) no, co myslite da sa to vobec porovnavat?

su to odlisne "filozofie".. ja si myslim ze SW su jabka a HW su hrusky :)
cely tenhle prispevek podepisuju...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 23 lis 2007 18:22

dendy píše:jj FM synteza... ale taka o akej si NI FM7/FM8 moze nechat len snivat :)

aby som bol s5 k teme ... jasne vo VSTi je par synthov - emulacii analogov - ktore zneju uz celkom slusne a strochou snahy sa daju v tracku v pohode pouzit a v mixe ich nedokonalosti zmiznu (alebo ked sa z nich pouzije zvukov prilis tak naopak tymi drobnymi nedokonalostami cely mix totalne pochovaju)

... ale zakladny problem je, ze ked este STALE ani na sucasnych PC procesoroch nie su programatori VSTi-cok schopny tromfnut top-class hardwarove X rokov stare VA-cka (supernova, virus, nord), tak ako potom chceme aby tromfli analogy, kde je to este ovela ovela komplikovanejsie ;)
A vidis to by me zajimalo, cim to je ze Virus i Nord zni tak paradne?
Je to fakt tim mnozstvim dsp ktere utahnou co pc?

Fakt by me to velice zajimalo :)

Do ted jsem veril ze je to proste proto ze si muzou dovolit zaplatit lidi co jim naprogramujou takove zvuky ze z toho jdou lidi na prdel a spusti se vlna chteni... kdy si muzikant budou snit a touzit po necem co stoji vic jak 30000 kc a na co nemaji :-)

Fakt by me to zajimalo, jistou roli urcite hraji i prevodniky, ale dodavatel chipu bude stejny cinan ktery to dela i pro ostatni znacky ne?

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 23 lis 2007 18:26

Tudy píše:Dendy: Sorry, měl jsem na mysli virtuály a ROMplery.
DX200 moc neznám, ale to je snad FM syntéza, ne?

Moje zkušenosti, co se v trdé kytarové muzice špatně prosazuje (většinou jsem se pokoušel dostat nějaký "analogový" zvuk):
Waldorf MicroQ, Kawai K4, Korg TR-Rack.

Naproti tomu mi skvěle fungují: Yamaha CS10/15, MAM, SixTrak, Casio CZ1 (PD syntéza).
Tak je fakt ze k akustickym (nebo puvodne zdrojove akustickym) nastroju moc syntaku nesedi, a je to pak des kdyz kde jake kapele kazi otresne zvuk nejaky laciny rompler.. naopak k rocku krasne sedne hammond, rhodes a podobne... ale kdo si je muze dneska dovolit ze :) prumerna kapela je rada ze ma na aparat :)

matucha

Příspěvek od matucha » 23 lis 2007 21:11

Co mi teda na pluginech schazi uplne je sum, sum ve vsem, ruzny drobny prskance a spinavosti jsou tak charakteristicky a nikde uspokojive nenasimulovany... je to pro me pulka zvuku. Tu druhou clovek oceni tim vic, cim lepsi ma preampy a prevodniky. Ale tim, ze nehledam moc zabijacky zvuky, tak je mi to nejak jedno. A co se tyce toho prosazovani se... casto spis hledam neco co dobre pojí nez se za kazdou cenu prosazuje. Prosazujou se kriklouni a ty taky nepotrebuju ;-).

Zajimavou vec jsem objevil v pluginu na bici Drummatic, na kterej me prived Ecson. Ta vec umi delat neskutecne "spravny" kopaky atd. Clovek si to tam naladi a je to... premejsleni o HW SW naprosto neexistuje.

Odpovědět