DJ mix-proc to vsem leze na masteru pres nula dB

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 úno 2008 14:46

zalezi na nastaveni pa, nekdy to proste nehraje na nule a musi se jet vic. v nekolika klubech jsem se setkal s tim, ze na mixu meli nalepkou vyznacenej strop, na kterej je pa nastaveny a vic se nesmi.
zkresleni: to zase zalezi na kazdym mixaku, jak je postavenej. osobne preferuju rodec a pioneer a vim, ze u tehle mixu jsem nikdy nevycejtil nejakej problem se zkreslenim ani kdyz blikaly posledni ledky - dokonce bych rek, ze rodec to proste chce - hraje porad vyborne, kdyz blikaj cerveny mozna jeste lip :-) . samozrejme to nesmi svitit, to uz je pak ale dj na chocholouska..

fractal: oni ty metry na savli nebo to mereni priposlech kontra master out je stejne jen orientacni, ja si podle toho gainy steluju, ale pri mixu casto saham i po gainech. vetsinou vyjizdim se stazenejma basama a uz pri pohybu savle nahoru cejtim jestli je track potreba doladit gainem. taky je to o tom znat tracky, protoze i vyvoj tracku muze znamenat pridavajici se silu..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 úno 2008 14:48

TOM-Thak píše:kexik: Ano vetsina Djs minimalne u nas jsou hluší jedinci.. rozpoznaji hlasitost a rytmus toť vše. I ti na předních pozicích a vždy jim musí někdo řikat na akci jak mají hrát hlasitě. Ono totiž spousta klubů nemá vykalibrovaný master výstup na mixu a zvukaře, tak aby DJ hrál max. do nuly a hlasitost řídil zvukař. Tady jednoduše djs hrají do nuly a když chtěji zesílit tak jedou přes..
tohle nekdy neni fer: jako DJ slysis jen odposlechy a o tom, co prednasi velky bedny, moc nevis. casto za mnou nekdo pribehne, at 'to okotlim' (protoze zvukar neni) a mne nezbyde nez vytahnout master.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 úno 2008 14:50

biscuit píše:zalezi na nastaveni pa, nekdy to proste nehraje na nule a musi se jet vic. v nekolika klubech jsem se setkal s tim, ze na mixu meli nalepkou vyznacenej strop, na kterej je pa nastaveny a vic se nesmi.
zkresleni: to zase zalezi na kazdym mixaku, jak je postavenej. osobne preferuju rodec a pioneer a vim, ze u tehle mixu jsem nikdy nevycejtil nejakej problem se zkreslenim ani kdyz blikaly posledni ledky - dokonce bych rek, ze rodec to proste chce - hraje porad vyborne, kdyz blikaj cerveny mozna jeste lip :-) . samozrejme to nesmi svitit, to uz je pak ale dj na chocholouska..

fractal: oni ty metry na savli nebo to mereni priposlech kontra master out je stejne jen orientacni, ja si podle toho gainy steluju, ale pri mixu casto saham i po gainech. vetsinou vyjizdim se stazenejma basama a uz pri pohybu savle nahoru cejtim jestli je track potreba doladit gainem. taky je to o tom znat tracky, protoze i vyvoj tracku muze znamenat pridavajici se silu..
mimochodem kvuli tomuhle si masteruju tracky, ktery chci hrat, abych vedel, ze kdyz mam EQ na nule a shodne hlasitosti, dve skladby budou hrat +- stejne. na miste se to nekdy tezko dolazuje, zvlast na obrich PA.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 13 úno 2008 14:55

Brooklyn / juanita juarez: Hral sem uz na hodne akcich a vim, jaky sou to svinstva, ale je tady taky ta moznost.. vypnout si odposlechy a pustit track a mrknout se jak ti to hraje venku nebo si tam nekoho poslat at ti ukaze.. bezna praxe.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 úno 2008 14:59

TOM-Thak píše:Brooklyn / juanita juarez: Hral sem uz na hodne akcich a vim, jaky sou to svinstva, ale je tady taky ta moznost.. vypnout si odposlechy a pustit track a mrknout se jak ti to hraje venku nebo si tam nekoho poslat at ti ukaze.. bezna praxe.
to de v normalnim klubu, ale ne na obri akci. navic ja si v tom klubu stejne vzdycky pripadam jak nejakej rozumbrada, kdyz si jdu na parket poslechnout :-)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 úno 2008 15:00

nejlépe je udělat následující: chvíli než má jít člověk hrát (pokud se zrovna nevzpamatovává z přílišné konzumace čehokoli), zjistit jak se nám líbí zvuk na akci: pokud se nelíbí jdeme k zesilovači - když to tam nějak nebliká (neclipuje) jdeme k djovi - a vidíme +12db ledky se ani nehnou - no a jdeme na řadu - tak si trochu stáhnem gainy při nějakém intru nebo offbeatové pasáži ať to nemá takový dopad na lidi ajeto, než hrát hlasitě a zkresleně - preferuju radši potišeji a čistěji, ale na některých akcích to fakt nešlo, ať jsem to nastavoval jakkoli... potom má akorát člověk blbý pocit z hraní a vůbec z celé akce... nadruhou stranu je fakt že to 80% lidem je uplně putna jestli je ten zvuk ok, hlavně když z toho bolí uši - tak se pozná správná párty:)

proto mám rád když při hraní mám kontrolu nad zesilovačema, nebo aspoň komunikativního zvukaře a vůbec když jde o profi organizátory tak je pro ně zvuk na prvním místě a o takovéhle věci se nemusíme skoro vůbec starat (taky zase - na některých akcích, které mají dobře odvedenou technickou stránku se panu veleváženému djjovi kope a rozchází každý druhý mix a stejně je to 80% lidem jedno hlavně že to je pan dj XY van Zet vulgo "levý bek" a hraje ty nejlepší hitovky které si stáhl včera z p2p...)

když je vše ok - stačí jenom hrát přibližně tak hlasitě, jak hrál dj před náma že jo...

wire

Příspěvek od wire » 13 úno 2008 15:46

ja posledni dobou mam pocit, ze na vetsine akci bych ocenil kdyby to hralo tiseji... kdyz po party nebo po hrani este den nic neslysim tak z toho moc dobrej pocit nemam...

asi by bylo dobry uvazovat o nejakych spuntikach:)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 úno 2008 22:15

Jojo ja posledni dobou spunty nosim a vypadam jak kokot, zatim se mi lidi smejou :) uvidime jak za par let :)))
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 úno 2008 00:08

Acid Punk píše:Jojo ja posledni dobou spunty nosim a vypadam jak kokot, zatim se mi lidi smejou :) uvidime jak za par let :)))
urcite! se spunty i hraju.

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 14 úno 2008 00:10

no spunty bych taky obcas bral :D
ale co se tematu týče můj mix Ecler nuo 3 mi jede do červenejch naprosto pořád ! ale ne proto, že bych to budil moc ale proto že má dvě možný nastvení výstupní úrovně (jeslti jsem to dobře pochopil ) ale pokud bych chtěl nastavit mix tak aby nula byla v nule tak bych ho musel rozdělat a nacvaknout dovnitř jumpery :( a na to s***
červená nemusí zákonitě znamenat že je něco blbě .. zvlášť ne u dj mixu ..
mám tu zkušenost že je lepší se na barvičky vy***t a hrát podle uší ... kreslí stišit atd,,,
a propo většinou kašlu na to jak nahlas hrál dj přede mnou lidi si všimnou když to stlumim ale zvyknou si po pár deskách a v těch stavech který maj na party v hlavě na to zapomenou .. :D
druhá stránka je když někteerej blb valí tak že oddělá repro (zažil jsem to)
týpek to oddělal odjel .. že jako nic že sme si to měli líp nastavit :D

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 14 úno 2008 00:17

zalezi asi hodne na mixu.. vim ze treba behringer zkresluje na vystupu uz pri 0,8V , treba rodec snese az 1,5V nez zacne zkreslovat.. pak uz jen zalezi na zesakach jestli se s tak vysokym napetim dokazou vyporadat.. vetsina ano.. jelikoz si z vetsi casti delame akce sami, tak s timhle problem nemame....

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 14 úno 2008 00:22

Brooklyn / juanita juarez píše:urcite! se spunty i hraju.
tohle bych asi nedokazal.. sem na sluchatkach vic nez zavislej, pac mi nahrazuji z pulky odposlechy, dalo by se rict ze jedno sluchatko mam po celou dobu na usich.. s pred ty spunty to musi nehorazne zkreslovat..

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 úno 2008 00:36

loudspeaker píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:urcite! se spunty i hraju.
tohle bych asi nedokazal.. sem na sluchatkach vic nez zavislej, pac mi nahrazuji z pulky odposlechy, dalo by se rict ze jedno sluchatko mam po celou dobu na usich.. s pred ty spunty to musi nehorazne zkreslovat..
vubec.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 úno 2008 10:28

lukasi a slysis pak lidi? a delaj se ty spunty taky v jiny nez "telovy" barve? ty mi prijdou esteticky otresny, chtel bych kdyz uz, treba nejaky modry.. proste vyrazny

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 úno 2008 11:09

biscuit píše:lukasi a slysis pak lidi? a delaj se ty spunty taky v jiny nez "telovy" barve? ty mi prijdou esteticky otresny, chtel bych kdyz uz, treba nejaky modry.. proste vyrazny
lol, chvili jsem tapal, jestli je to vazne minenej dotaz. :] mam pruhledny a skoro nejsou videt. delaji se asi i jiny barvy, ale nejsem si jistej. lidi slysim.

Odpovědět