dotaz - vydavatelství, první vydání tracku

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy2

Re: dotaz - vydavatelství, první vydání tracku

Příspěvek od Jindy2 » 23 čer 2009 20:39

jackies: michas si myslim dve veci do jedne (1.jestli nekdo ma na eter; 2.jakej je dneska eter) ...tady prece lidi dlouhodobe to, co vysilaji radia odsuzuji, protoze to prave jsou ty humusacky diskarny a sracky, toho je 99%, pust si radio a poslouchej tu nadheru...ja slysel normalni veci tak na radiu 1 nebo wave, jinak porad poustej vyfetovany diskarny nebo radoby rock...jestli to reprezentuje ceskyho posluchace a kvalitni hudbu, tak je to zly...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 čer 2009 20:51

c9000: Dostat se dá :) Jinak Brooklyn má pravdu. Je to tak, až se najdeš tak pak se snažíš vydávat na labelu co vydává podobný zvuk a pak taky přizpusobíš svůj zvuk trošku labelu.

Jinak s tím výdělkem obývákového tvůrce.. je jich celá řada, co tím vydělávají dobré prachy.. v průměru profláklej tvúrce si řiká 300-500euro za remix
a honorář za jeho hraní je podobný + poplatky.. jako letenky apod.

jackies

Příspěvek od jackies » 23 čer 2009 21:42

Jindy2 píše:jackies: michas si myslim dve veci do jedne (1.jestli nekdo ma na eter; 2.jakej je dneska eter) ...tady prece lidi dlouhodobe to, co vysilaji radia odsuzuji, protoze to prave jsou ty humusacky diskarny a sracky, toho je 99%, pust si radio a poslouchej tu nadheru...ja slysel normalni veci tak na radiu 1 nebo wave, jinak porad poustej vyfetovany diskarny nebo radoby rock...jestli to reprezentuje ceskyho posluchace a kvalitni hudbu, tak je to zly...
Chtěl jsem jen poukázat na to, zdali je vůbec VHODNÉ s takovou "tvorbou" dále a dále zamořovat nabídkami různá média kam toto (podle mě) nepatří.
To ale opravdu záleží na jednotlivcích a jejich svědomí a soudnosti, když už jí nemají ti lidé kteří nás tímhle nevhodným "výrobkem" pro rádia v rádiích krmí.

Nic s tím neudělám, takže obraťme list.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 24 čer 2009 07:49

jackies: jo chapu...co se tyce johny01, tak jsme to jeste neslyseli, tezko soudit...

jinak svedomi...nad svedomim urcite vyhrajou penize a slava...kdyz nekdo dela odpad, ale radia mu to hrajou a ma z toho penize, proc by s tim koncil, kvuli svedomi to asi nikdo neudela...a pak je to take o tom, ze dneska se hraje par stylu a interpreti MUSI v tech par stylech skladby vyrabet, protoze jinak se nechytis, ja to dobre vim a proto nemam vubec v lasce hudebni styly dneska...priklad je treba ten, ze kdybych chtel hrat kazdej vikend na nejaky party, musel bych hrat drum n bass, techno, trance, atd., urcite ale ne to, co hraju ted...s radiem je to podobny, i kdyz tam me parkrat neco zahrali, ale z toho jsem mel mozna tak akorat radost...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 čer 2009 08:13

jackies píše:Možná trochu OT, ale zajímalo by mě, jakou si asi takový podobný, průměrný "obývákotvůrce" představuje adekvátní odměnu za to, CO, a hlavně JAK vytvoří.
Mluvím tu o tvorbě čistě elektronické hudby.
Asi se tu bude zase slovíčkařit, ale zajímají mě jeho pocity ,zdali je opravdu na to hrdý a myslí si že TO co dělá je nějak výjimečný počin hodný dokonce nějakého prodeje. Zdali vynaložená PRÁCE, ČAS a UMĚNÍ podle jeho svědomí odpovídá očekávané a nárokované odměně.

Jsem rád, že rádia, tisíce tun takových nic nedávajících, nic neříkajících věcí pomalu přestávají vnímat, protože taková muzika patří na diskárnu, na party a ne do rádií a televiz.
Doufám, a přeji si, že tohoto bude v éteru čím dál méně.

Možná budu zase bit, ale já to tak vidím.
nemyslim, ze bys mel byt bit (bydlit, kobyla, byk :]), ale je to podle me nuda-dotaz, bude to omylani znamejch veci. a sice, ze neplati zadna umera mezi casem stravenym na skladbe a uspechem; mezi tim, jestli je nahrana zive, nebo natukana do mrizky (triakordovka na jambo je snad neco 'vic' nez treba dvoutonovej 'flat beat' od mr. oizo?); a konecne je nuda resit individualni vkus a estetiku - je to v tohle pripade jenom tvoje latentni projekce vlastniho vkusu na okoli a testovani reakci. radsi bezte delat hudbu nebo neco uzitecnyho. :]

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 čer 2009 11:48

Mozna pomuze tenhle zabavnej pruvodce s ilustracnima fotkama vytvorenyma gameboy camerou :) http://preromanbritain.com/gwem/rocknroll/index.html spis ke konci je info vztahujici se k tomuhle tematu, ale nerucim za pouzitelnost :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

atom

Příspěvek od atom » 25 čer 2009 14:27

Tak to je uplna parada,staci sa toho drzat a si tam!
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

stamina

Příspěvek od stamina » 24 srp 2009 13:48

ahojte, takze co je najlepsie? poslat 2-3 cele tracky alebo radsej viac ukazok? a ako vobec taky label oslovit, co im napisat?
thnx

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 24 srp 2009 13:53

stamina píše:ahojte, takze co je najlepsie? poslat 2-3 cele tracky alebo radsej viac ukazok? a ako vobec taky label oslovit, co im napisat?
thnx
Rozhodne cele skladby, na ukazky se ti kazdej vykasle. Navic 320 nebo Wav a link ke stazeni, ne priloha emailu.
Detaily zavisi na labelu.

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 srp 2009 15:25

No pockej, já být clovekem co sedí na labelu a poslouchá ty věci, tak bych jednoznačně uvítal ukázky, víc toho poslechneš, tvoje demo muže mít 10 minut a obsahovje máš vetší šanci že te to zaujme.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 24 srp 2009 15:28

c9000 píše:No pockej, já být clovekem co sedí na labelu a poslouchá ty věci, tak bych jednoznačně uvítal ukázky, víc toho poslechneš, tvoje demo muže mít 10 minut a obsahovje máš vetší šanci že te to zaujme.
To je sice hezká domněnka, ale alespoň ve stylu, který dělám já, tak tam požadujou všichni plnou verzi.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 srp 2009 15:41

nikdo nerika, ze ty plny verze se musej poslouchat cely... Kdyz nezaujme prvnich 10 vterin, tak ten clovek skace na dalsi skladbu. Kdyz ho prvnich deset vterin zaujme, tak ji muze poslechnout celou.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 24 srp 2009 15:53

Tyjo, znam milion tracku, ktery na prvnich 10 vterin teda rozhodne nezaujmou :D A pritom jsou to kapely na major labelech...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 srp 2009 15:57

wohma: jasne, ja znam taky spoustu veci, ktery nejsou komercni a pritom jsou dobry;)

Odpovědět