Fotografove + ateliery Praha

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 led 2009 21:47

Tak hlavni vec je to vyfotit ostre :) Zni to velmi banalne, ale maj s tim casto podle mych zkusenosti problem i takzvany profici :) Pak uz je to o kvalitni uprave, ktera muze zabrat od desitek minut do desitek hodin... podle naroku a zameru
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 led 2009 22:23

Cyril: Tak vyfotit neco ostre je dneska hracka skoro na cemkoliv, i automaticky programy na mobilu ti vetsinou nedovolej vyfotit neco spatne, kdyz to clovek vylozene neposere.

Kdybych mel dat priklad, miluju makra a detaily, tak tohle je z myho modelu fotaku za 5 litru, vsechno na automatiku:

Houbi%u10dky - makro

K%u159í%u17e - detail

EDIT: nalinkuju pozdeji...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 04 led 2009 00:39, celkem upraveno 2 x.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 03 led 2009 22:36

Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 03 led 2009 23:45

Jindy2 píše:Cyril: Tak vyfotit neco ostre je dneska hracka skoro na cemkoliv, i automaticky programy na mobilu ti vetsinou nedovolej vyfotit neco spatne, kdyz to clovek vylozene neposere.
Samozrejme ze z mobilu budes mit vsechno snadno ostry, kdyz tam mas 3mm ccdcko s brutalni hloubkou ostrosti ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 04 led 2009 00:22

Jindy2: kdyz myslis... ja se s opravdu ostrou fotkou setkavam celkem malokdy, a to delam s fotkama z ruznych zdroju (fotobanky, fotografove) denne... :(
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 led 2009 00:38

Cyril: tak ukaz, co povazujes za opravdu ostrou fotku, ja to chci videt...

to zadny rejpani, me to zajima, rad se poucim...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 led 2009 00:43

Cyril: a neni to treba tim, ze ty fotky z fotobank nejsou kvuli potencialnimu dalsimu zpracovani doostreny a jejich autori nechavaji doostreni az na grafikovi, ktery je pouzije? (je to jen muj dohad, ale dava mi to smysl)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 led 2009 00:46

jo sorry, takze ty odkazy na ty detaily/makra nefungovaly, tady je tedy nahrada (jestli je to na fotak za 5k shit a neostry na tu automatiku, tak nevim, me to prijde luxusni, barvy supr, RAW ale z webu necekejte):

Obrázek

Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 04 led 2009 10:52

Cyril píše:Tak hlavni vec je to vyfotit ostre :) Zni to velmi banalne, ale maj s tim casto podle mych zkusenosti problem i takzvany profici :) Pak uz je to o kvalitni uprave, ktera muze zabrat od desitek minut do desitek hodin... podle naroku a zameru
ee, portrety sa casto nefotia idealne zaostrene... to by si imo mal vediet

lep

Příspěvek od lep » 04 led 2009 11:41

Dneska ti relativne slusnou fotku udela hodne lidi... muj bracha se pred par lety rozhodl fotit, zacinal tak nejak pomalu a tedka uz ma velky Canon, osvetleni i pozadi, spoustu objektivu a dalsich blbosti a fotky vesele prodava do fotobank...
napr:
http://www.shutterstock.com/pic-1869576 ... panel.html
http://www.shutterstock.com/pic-1415071 ... pider.html
http://www.shutterstock.com/pic-1287918 ... lower.html
http://www.shutterstock.com/pic-11994163-tree-frog.html

Spis jde o to, aby sis s tim clovekem porozumel ve stylingu tech fotek, aby te netlacil do neceho, co nechces... Mam znamou, je navrharka... pokazde se snazi fotit novou kolekci s nekym jinym a nekdy je to des bes a hruza... Kolikrat to nejaky znamy poloamater vyfoti lip a s vetsim pochopenim pro vec nez profik, ktery si mysli, ze ma patent na veskere vedeni a k tomu milion kseftu a specha, specha....

Kdyz kapnes na blbce, tak budes mit fotky, ktere se ti nebudou libit a celou dobu se u toho foceni budete hadat... :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 04 led 2009 12:03

lep: Kdyz to bude clovek se kterym se nedohodnu tak nemuze chtit kseft :) sice pocitam s tim, ze mi rekne ze zkusenosti je lepsi stat takhle a bejt otocenej tak a tak.. v zavislosti na svetle apod. ale zase nechci aby mi kecal do toho jakej chci vysledek.. od toho tam je on, aby ten vysledek vytvoril a nebo mi alespon rekl, ze to neni realne. Kazdopadne ja si myslim, ze tu fotku, co sme sem pastovali z arminovejch stranek.. tak tenhle styl pro orez z bileho pozadi svede kazdej lepsi fotograf.. a spis bude na me nacvicit si nejaky obliceje a pozy aby to vypadalo na fotkach pouzitelne.

lep

Příspěvek od lep » 04 led 2009 12:41

TOM-Thak píše:lep: Kdyz to bude clovek se kterym se nedohodnu tak nemuze chtit kseft :) sice pocitam s tim, ze mi rekne ze zkusenosti je lepsi stat takhle a bejt otocenej tak a tak.. v zavislosti na svetle apod. ale zase nechci aby mi kecal do toho jakej chci vysledek.. od toho tam je on, aby ten vysledek vytvoril a nebo mi alespon rekl, ze to neni realne. Kazdopadne ja si myslim, ze tu fotku, co sme sem pastovali z arminovejch stranek.. tak tenhle styl pro orez z bileho pozadi svede kazdej lepsi fotograf.. a spis bude na me nacvicit si nejaky obliceje a pozy aby to vypadalo na fotkach pouzitelne.
jj, asi tak nejak... :)

wire

Příspěvek od wire » 04 led 2009 13:16

TOM-Thak píše:lep: Kdyz to bude clovek se kterym se nedohodnu tak nemuze chtit kseft :) sice pocitam s tim, ze mi rekne ze zkusenosti je lepsi stat takhle a bejt otocenej tak a tak.. v zavislosti na svetle apod. ale zase nechci aby mi kecal do toho jakej chci vysledek.. od toho tam je on, aby ten vysledek vytvoril a nebo mi alespon rekl, ze to neni realne. Kazdopadne ja si myslim, ze tu fotku, co sme sem pastovali z arminovejch stranek.. tak tenhle styl pro orez z bileho pozadi svede kazdej lepsi fotograf.. a spis bude na me nacvicit si nejaky obliceje a pozy aby to vypadalo na fotkach pouzitelne.
jj, poradnej upliftarskej zasnenej xicht neni tak jednoduchy udelat! :)
btw, ta promofotka co byla u tiskovej s afterhour se mi libila... podle me byste s tim kamosem mohli v klidu udelat i dalsi;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 04 led 2009 16:40

Kermitak: jenze ve fotobankach (Isifa, Dreamstime, Shutterstock...) jsou nehorazne casto fotky, ktery nemaj k poradnymu zaostreni potencial... jsou proste spatny, ale nekdy to tezko z tech nahledu poznas a pak to pekne nastve... Pokud je nemuzes hodne zmensit apod., samozrejme, v tom dost zavidim webovym grafikum :) Zkusim pak vystrachat naky ukazky a dat je sem...

(P. S. sam nejsem fotograf, na fotky se divam spis z pohledu dalsiho zpracovani...)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 led 2009 17:03

Cyril: ok, vsak jsem psal, ze to je jen muj dohad (asi teda spatnej ;)

Odpovědět