Fotografove + ateliery Praha

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
TOM-Thak

Fotografove + ateliery Praha

Příspěvek od TOM-Thak » 03 led 2009 17:02

Jelikož a protože se tady na foru neřeší jen zvuk, tak bych rád požádal i starší a zkušenější uživatele ezone, jestli někdo nemá nějaký zajímavý tip, kde nechat udělat promo fotky.. pro web / tiskovky / booklety apod.
Chtěl bych takových 3- max 10 upravenych atelierovych fotek. Koukal jsem se na web a nic moc jsem nevypatral resp. něco ano, ale dám i na zkušenost ostatních.. a taky aby to nebylo za desitku na dve hodiny.. myslim, že 5fotek za 3-4tisice by se dalo nekde udelat.
Diky za tipy :)

dano

Příspěvek od dano » 03 led 2009 17:44

este je dolezite, ci chces aj stailing alebo len fotky...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 led 2009 17:48

tomasi nejlepsi promo fotky jsou od kamarada co umi fotit ;) umela hmota je umela hmota.. tim nechci rict, ze bych profici fotografove byli idioti, ale prirozenost je velky + ;)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 led 2009 17:53

biscuit: Takoveho kamarada postradam, resp. mam lidi s fajn fotakama, ale neda se rict, ze by je dobre ovladali a jejich spolehlivost je taky dost miziva.. proto kdyz je to zakazka za penize tak bych si troufal rict, ze ty fotky nekdy uvidim a dostanu do rukou to nacem sme pracovali :) tehle kamaradskejch fotek uz par mam, ale neni to uplne to co si predstavuju :) pristup lidi k praci je obcas zalostnej.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 led 2009 18:12

dano: to je otazka.. videl bych to ze prijdu s nekolika hadrama prip. rekvizitou co chci.. upravenej dle mejch predstav a stejne spostu veci ve finale resi photoshop :)
Mrkni se treba sem:

http://www.arminvanbuuren.com/index.php mrkni meni se mu tam asi dve tri fotky.
Nebo
http://www.incline-events.com/SeanTyas.jpg
http://i230.photobucket.com/albums/ee51/aykut09/gtr.jpg

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 led 2009 18:20

TOM-Thak: na techhle fotkach se mi zda dobra hlavne prace se svetlem (stiny - i kdyz foto toho Tyase se mi moc nelibi ) a to je treba v non-profi atelieru trochu problem...kolikrat jsem nastavoval destnik a reflektor klidne hodinu (proto, ze to byl cizi atelier a ja to doma nemel), ale to v pripade, ze jsem chtel delat portret, kde nemaji byt videt stiny...na tech fotkach co jsi dal, jich je jak nasrano, takze opacnej pripad...

ja se to dva roky ucil, nemam profi zrcadlovku, ale neco umim a mam moznost konzultace s profesorem co to vyucuje...ale zatim nemam reflektory a dalsi veci, tak bych ti asi zatim moc nepomohl, i kdyz snazit se dokazu i zadarmo nebo vymenou za promo...zatim si ale fotoatelier buduju...i kdyz, pokud nejak muzu pomoct, udelam to rad...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 led 2009 18:28

Jindy2: Diky za info! To je dobre taky vedet. Ja jsem tusil, ze vetsina muzikantu je z druhy strany taky grafikama fotografama nebo ITkama :D pac co si budem povidat zas vsecky na ezone nas muzika nezivi :D

Jinak ted mam kontakt na tri lidi tak uvidime, co se vybere a taky v zavislosti na kvalite a cene.
Diky predem vsem za help.
Ja jsem premejslel pro vyuziti na web.. ale zas na druhou stranu asi bude lepsi napred udelat hezky fotky a ten web tomu podridit a design at se podridi materialum se kterejma se bude pak pracovat.

smog

Příspěvek od smog » 03 led 2009 18:28

Ted to zrovna zacinam taky resit, ackoliv nemam rad proma a podobny veci, tak spousta lidi potrebuje moje fotky. Ja fotim striktne u Tomase Martinka, zkus ho kontaktovat, dela skvely fotky. Je to profik. Udela Ti bombovou fotku i kdyz mas oblicej podobnej zadnici /muj pripad/ :)
http://www.tomasmartinek.cz/kontakt.php

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 led 2009 18:31

btw, kouknete na tu fotku Buurena jak vypada bez toho webu -

Obrázek

evidentne se v tomto pripade podridila fotka designu a systemu webu...

me se to zda foceny na bilym pozadi (jen dohad) a pak hrube orezany (transparentni png), aby to na tech strankach nejak vypadalo...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 led 2009 18:54

Tom-Thak: mrkni na PM
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 03 led 2009 19:26

Jindy2 píše:TOM-Thak: na techhle fotkach se mi zda dobra hlavne prace se svetlem (stiny - i kdyz foto toho Tyase se mi moc nelibi ) a to je treba v non-profi atelieru trochu problem...kolikrat jsem nastavoval destnik a reflektor klidne hodinu (proto, ze to byl cizi atelier a ja to doma nemel), ale to v pripade, ze jsem chtel delat portret, kde nemaji byt videt stiny...na tech fotkach co jsi dal, jich je jak nasrano, takze opacnej pripad...

ja se to dva roky ucil, nemam profi zrcadlovku, ale neco umim a mam moznost konzultace s profesorem co to vyucuje...ale zatim nemam reflektory a dalsi veci, tak bych ti asi zatim moc nepomohl, i kdyz snazit se dokazu i zadarmo nebo vymenou za promo...zatim si ale fotoatelier buduju...i kdyz, pokud nejak muzu pomoct, udelam to rad...
Mno tak se domluv ve skole a "udelej" to v ramci ukolu :) Bezna praxe.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 led 2009 19:45

Diky za tipy. To ja nevim jesi sem fotogenickej :D mam jen jednu fotku z posledni doby upravenou od kamose ve photoshopu a focenou nakym canonem za 15k zrcadlovkou.. ale stejne by to vyfotil muj digital za 3K :D

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/imag ... ab7dfe.jpg

Jinak projedu vsechny navrhy a tipy, co mi kdo poslal a uvidime, co z toho vznikne ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 led 2009 19:51

Acid: Muzu, ale Tomovi uz se ozvalo pocitam nekolik lidi pres PM a ja vim, ze tu par lidi dig. fotografii dela.
V tomhle se nikam cpat nechci, lidi co umi dig. fotografii je mraky, je tu velka konkurence. A i kdyz bych sehnal atelier a par profesoru jako odborny dohled, bylo by to s vypetim vsech mych sil a verim, ze to tu nekdo zvladne elegantneji.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 03 led 2009 20:43

Vyfoť to s tim digitálem za 3k a uvidíš ten rozdíl ;) ...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 led 2009 21:05

SadLuck: Hmm, muj digital neni za 3k a i tak, neni digital jako digital. U nekterych platis za znacku a obraz stoji za hovno.

Mam k dispozici Nikon D80 + dva objektivy, stativ, platno, destnik, reflektor.
Ale muj osobni Fuji za 5k udela pri dobrem svetle stejne dobre snimky, jako s tim Nikonem a s tim jsem fotil hodne. Jde jen o svetelny podminky, kdyz ma muj Fuji spatny, dela taky spatny foto, to ten Nikon zvladne mnohem lepe. Ale ja si ty dobry svetelny podminky v atelieru dokazu vytvorit, tak co. Urcite co sem daval Tom za ukazky, se da vyfotit, jen bych mel asi problem udelat nektere ty stiny.

Odpovědět