Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Uživatelský avatar
dog
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2013 00:01

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od dog »

ty Line Audio CM3 doporučuji alespoň vyzkoušet... jeden pár mám a uvažuji o druhém...

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od PELF »

Diogenes píše:PS: Pomůže mi někdo s identifikací těch držáků (asi to nebudou držáky od Oktávy) a mikrofonních kabelů? Díky moc. :)
Obrázek
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Diogenes
Příspěvky: 107
Registrován: 28 úno 2014 04:52

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Diogenes »

PELF: Mea culpa. :oops: Díky! :)

Diogenes
Příspěvky: 107
Registrován: 28 úno 2014 04:52

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Diogenes »

A co mikrofonní kabel? Měli byste doporučení na nějaký kvalitní a odolný?

Jaký jsou rozdíly mezi těmi drahými (VOVOX) a levnějšími kabely (s ohledem na praktické používání)?

A jak je to s rozdíly mezi konektory?

Děkuji. :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Ivo »

No vzhledem tomu že se pohybuješ v rovině Oktava a Line Audio, tak nějaké speciální kabely vůbec neřešil :) Standardní budou úplně ok ... A nic lepšího než neutriky není ...

Diogenes
Příspěvky: 107
Registrován: 28 úno 2014 04:52

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Diogenes »

A co kdybych položil stejnou otázku s tím, že si budu kupovat párek Schoepsů? :)

Ti co mne znaji, vědí, že si takhle skládám dohromady informace, abych si mohl udělat vlastní obrázek a nenaletěl pak nějakému marketingu. A kdo ví, třeba jednou budou i ty Schoepsy nebo něco lepšího ... :wink:

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Ivo »

Pak bych ti řekl ať si raději objednáš párek Sandhillů :D

Ono to je tak: zvukové rozdíly v kabelech (standardní vs speciální) jsou velmi jemné a myslím že to má (možná :) ) cenu řešit jen když už člověk má ty nejlepší možné mikrofony, preampy, převodníky, kytary atd :) Jinak je to myslím opravdu zbytečné (vyhazování peněz) ... Posun nástroje nebo mikrofonu o 5 cm udělá 100x větší rozdíl ve zvuku než jiný kabel :wink:

Diogenes
Příspěvky: 107
Registrován: 28 úno 2014 04:52

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Diogenes »

Aha ... :wink:

Tak zkusím poslední sadu dotazů na ty odpružené držáky a prosím o postřehy někoho, kdo tyhle malé mikrofony opravdu používá.

Jsou odpružené držáky opravdu potřeba? Neodře se mikrofon v tom držáku? Tu vnitřní část držáku drží nějaké gumičky? Dají se případně sehnat náhradní?

Díky všem za trpělivost s mými otázkami! :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Ivo »

Často jsou držáky dělané přímo ke konkrétním mikrofonům (třeba Line Audio). I Schoepsy mají své odpružené držáky, ale jsou to předražené šmejdy (praskají). Používám Rycote. Smysl mají když někdo dupe :wink:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Pytkin »

ano gumicky nahradne sa daju zohnat , vacsinou ako nahradne diely ..

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od matucha »

Mel jsem drzaky s tim pruhlednym gumoplastem co ma ten od oktavy. A ponicilo mi to poniklovani na paru jinak uplne nove vypadajicich neumann KM76 za coz to uprimne nemam rad ;). No a pak po case odesly ty gumicky, to je takovej standard u tehle drzaku. Nicmene nevylucuju ze tenhle od oktavy by to treba nemusel udelat, ja to mel myslim pod nalepkou joemeek nebo neceho takovyho.

Schoeps - jo praska jim ten plast. Byl jsem na to hoodne opatrnej a jeden z nich mam uz popraskanej (ale zatime este porad drzi), druhej zatim dobry. Ale celkove kdyz to clovek vezme do ruky, tak bys za to dal tak 50kc maximalne a ten kovovej od oktavy pusobi luxusne v porovnani ;).

Rycote lyre - asi nema smysl koukat nekam jinam.

Shockmount ale neni vubec nutnost, spoustu mikraku pouzivam s pevnym uchycenim a kdyz nikdo nekope do stojanu nebo nedupe tesne vedle nej, tak to je prijemnejsi reseni (jednodussi drzak, jednodussi polohovani).

Diogenes
Příspěvky: 107
Registrován: 28 úno 2014 04:52

Re: Hledám perfektní zvuk akustické kytary

Příspěvek od Diogenes »

Lidi, kvůli kterejm tohle částečně podnikám, mi poradili MXL 603 Shockmount.
Výhoda toho držáku je v tom, že ta vnitřní část držící mikrofon je rozevírací a nehrozí tak tolik riziko poškrábání mikrofonu.

Odpovědět