import USA info ::

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
MDudas

Re: import USA info ::

Příspěvek od MDudas » 09 říj 2012 18:18

invisible_E píše:Dakujem pani za Info - viacmenej vsetky informacie ktore ste mi napisali ovladam - uz som z US dovazal - zaujimala ma skor prax vypoctu DPH ak sa nejedna o novu kupovanu vec lebo mi ju posiela rodina / strykov 12 rocny mixpult napr. / a teda k nej nemoze byt ziadny platobny doklad/faktura pribalena - odkial si tu sumu ´vycucaju ´colne urady - podla coho postupuju ??
No vsak Ti to niekto musi transportovat. A ten bude na transportne a colne papiere ziadat cenu veci. A poisti Ti to iba do takej vysky. Cize ano, mozes ju stlacit dohodou s odosielatelom, ale teoreticky mozu od neho ziadat doklad o kupe. Pretoze na sukromnych veciach nemas ako zdokumentovat "amortizaciu", je lepsie prehnat to cez e-bay a pod - tam vlastne kupou vznika "nova cena" veci a k nej hned aj doklad o kupe.

Ak sa Ti to aj podari poslat to za extra nizku cenu riskujes:
a/ colnici podozrivo lacne veci otvaraju - uz tu niekto pisal - cenu Ti "odhadnu" podla roznych nejasnych pravidiel a rannej kavy
(az tam pojdes, budu sa pytat, co to je - musia to zaradit podla kategorizacie a urcit clo podla tabuliek. Budu Ti davat rozne blbe laicke otazky a budu to robit tak, aby mali minimum roboty - cize mozes skoncit s clom jak Brno /alebo aj nemusis, ak bola kava dobra/ )
b/ colnici u nas veci stale aj kradnu (pokial by Ti to posielali beznou postou, a nie spedicnou firmou)
c/ pri preprave z USA sa to fakt moze aj poskodit alebo stratit - slaba poistka Ta potom nepotesi

Treba proste najst toho spravneho speditera, ktory vie vozit sukromne veci.
(ak to vies dostat za rozumnu cenu do Chicaga, tak o jednej firme viem)

Odpovědět