import USA info ::

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
invisible_E

import USA info ::

Příspěvek od invisible_E » 28 zář 2012 13:33

povodna sprava z dovodu sedej ekonomiky radsej zamazana 8) Dakujem
Naposledy upravil(a) invisible_E dne 01 říj 2012 14:55, celkem upraveno 2 x.

MDudas

Re: import USA info ::

Příspěvek od MDudas » 28 zář 2012 14:33

Ty si iny kamikadze, ze to tu takto otvorene pises !!!! :shock:
Oficialne musis priratat DPH... vsetko ostatne je sedo-cierne. Moznosti:
- mohol by ti to niekto doviest ako osobny predmet v kufri lietadlom. Tam sa to takmer nekontroluje.
- a ak mas znamych na nasich "slavnych" colnych uradoch, tak mozes doviezt ako reklamny predmet aj tank.
- a tiez existuju SK/CZ firmy, ktore Ti vedia doniest veci kupene napr. cez E-bay. Skus ich opacit - mozno poradia.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 28 zář 2012 14:42

JA viem ze to neieje vsetko s kostolnym poriadkom - vymazem asap :) len ma zauimala ta moznost - ze ked to niekto posle bez toho ze sa jedna o obchod / neie je faktura, doklad, / - ako sa to vlastne preveruje? to naozaj ak mi posle babka stary walkman v baliku s maslou tak budu vypocuvat a zaplatim clo aj dph za 15 rocny walkman?

rastis

Příspěvek od rastis » 28 zář 2012 14:50

co som kdesi pocul - vraj !!! - tak sa tieto veci riesia podplatenim colnika - to je take najbezpecnejsie a najucinnejsie - vraj !!! ak Ti teda nevadi, ze je to nepoctive a nezakonne

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 28 zář 2012 22:50

Tři věci:

- dárek "=gift" na balíku naprosto nic neznamená; když věc spadá pod skupinu CLO (příp. +DPH), tak máš prostě smůlu
- SK/CZ firmy dovážející věci z USA jsou cool (lze tak i dražit předměty, které prodávající neposílá ze států), ale CLO (příp. +DPH) rozhodně neřeší, to není jejich problém (teda ne, že bych zkoumal všechny, ale silně pochybuju, že by to někdo nabízel - eventuelně vyřízení za příplatek, ale to je pak zase o nějakou tu korunu dražší, pochopitelně ;-) )
- pokud i tak připadne na mysl finta s "dárkem" bez uvedení ceny, tak do toho zase nepůjde IMHO odesílatel, protože pak by se balík nedal eventuelně pojistit, případně (i bez pojištění) by jaksi přišel dotyčný o peníze při případném poškození zásilky

P.

peteness

Příspěvek od peteness » 29 zář 2012 00:11

zalezi jestli to posila nejaky obcasny seller nebo firma. Ale zkusil bych to takhle domluvit. Nejlepsi by byla faktura na nakou smesnou castku. Tam ti to akorat muzou pridrazit (podle zakona) do vyse podobneho vyrobku, vyrabeneho u vas - coz asi zadny ani neexistuje, takze to nechavaji tak i kdyz to bije do oci.
btw do ceny se zapocitaava i postovne.

supreff

Příspěvek od supreff » 30 zář 2012 18:13

zkus se dohodnout se sellerem at ti na balík napíše cenu pod 22 dollarů tam totiž nespadá clo ani dan, ale prej už to v dnešní době není moc funkční páč se to honě dělá, zkus to, jiná cesta asi není nebo jo? :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 zář 2012 18:24

Na tohle už celníci dávno neskočí ...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 30 zář 2012 21:56

Krom toho by mě zajímalo, kdo by takový odvaz (strana sellera) byl - teda jde o to, o JAK drahé věci se bavíme...

P.

hirli

Příspěvek od hirli » 01 říj 2012 12:21

Nieco o bezcolnom limite: http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!u ... /7_0_VQ#o2
Bezcolny limit na postou zaslane veci okrem chlastu a cigariet je 150EUR. To znamena ze neplatis clo, ale ani DPH!
Malo by platit cca aj v Cechach...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 říj 2012 13:18

Ohledně CLA je to správně, ohledně DPH nikoli - zde je limit 22 EUR. Česky (nic proti Slovensku, ale prostě pro jistotu ;-) ) je to zde: http://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavo ... fault.aspx

P.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 01 říj 2012 13:22

V čechách je to asi 20€, hrozně málo. 150€ bylo asi rok zpátky.
Jinak ad dopočítávání ceny - nedávno jsem si nechal z Kanady poslat motherboard s procesorem (náhradní pro Oasys;), na ebay asi za 30 USD. Celníci chtěli všechno, včetně kopie dokladu o zaplacení z paypal atd, samozřejmě přičetli daň, clo a manipulační poplatek, takže to stálo skoro dvojnásobek, než kolik byla kupní cena. To stejné s Meekblipem taky z Kanady, nákupka 39 USD, poplatky skoro 500 CZK.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 říj 2012 13:39

Jo, asi tak (viz můj pop-filter pro Modrého Datla :-( ). Ještě zpátky - čili můj odkaz ze stránek Celní správy obsahuje jaksi zastaralé informace..? Ale odpovídalo by to všemu, čím jsem si prošel a i Bóďa popisuje, chjojo...

P.

EDIT: zase na druhou stranu PLG karta "DX" mě nestála na poplatcích nic :-D na můj šťouravý dotaz mi bylo řečeno, že "to tak trochu závisí i od toho celníka - jak se vyspal, jestli si ráno neosolil kafe, jestli ta nákladní dodávka je zaplněná moc nebo jen trochu, jak to měl večer doma se starou..." - no prostě jako skoro všude jinde.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 01 říj 2012 15:00

Dakujem pani za Info - viacmenej vsetky informacie ktore ste mi napisali ovladam - uz som z US dovazal - zaujimala ma skor prax vypoctu DPH ak sa nejedna o novu kupovanu vec lebo mi ju posiela rodina / strykov 12 rocny mixpult napr. / a teda k nej nemoze byt ziadny platobny doklad/faktura pribalena - odkial si tu sumu ´vycucaju ´colne urady - podla coho postupuju ??

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 říj 2012 15:39

Odhad/nacenění (ale teď už fakt střílím od boku).

P.

Odpovědět