Jak na nakup u Thomanna pres Internet?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
jardatop

Příspěvek od jardatop » 12 dub 2008 23:10

Kdyz platis kartou, tak tam zadne poplatky neplatis, pokud vim. Ve stredu jsem tam byl a platil jsem visou nearfieldy.

fova

Příspěvek od fova » 12 dub 2008 23:11

Dalsi vec je, ze akceptuji pouze urcite typy karet, zminene na jejich webu. Treba Visu Electron neakceptuji.

Nejlepsi je zavolat jim na helpline a vse ti vysvetli. Ti lide tam mluvi anglicky a nemecky. S e-maily je to na dlouhe lokte - trva treba i tyden, nez ti odpovi.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 dub 2008 23:15

visa electron imho nie je kreditna karta ale debetna... takze no surprise
ostatne tak je to vsade, istota je jedine visa gold a american express, pre platby z bananovych republik, ako sme my ;(

kexik

Příspěvek od kexik » 12 dub 2008 23:21

Kermitak píše:kexik: co mates, krome zminenych poplatku za prevod zadne dalsi nejsou. Krom toho ripper asi mysli clo a dph (ripper: ne, clo se neplati a dph uz je v cene)
sorry, prehliadol som dalsi... kazdopadne 1050 za prevod je nieco dost nestravitelne, ak je to teda pravda??? najcurackejsia banka vo francuzsku = credit lyonaise pyta za swift 4 eura, druha najcurackejsia = banque populaire pyta tri, ostatne nepytaju nic; nemecke nielenze nepytaju nic, ale ti pri vypisovani blanketu uradnicky masiruju zatylok...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 dub 2008 23:29

kexik píše:visa electron imho nie je kreditna karta ale debetna... takze no surprise
ostatne tak je to vsade, istota je jedine visa gold a american express, pre platby z bananovych republik, ako sme my ;(
Ale prd, platim normalni (tedy debetni) visou classic a mc a zatim jsem nikde nemel problemy (samozrejme vyjimka byt muze, ale jeste jsem na ni nenarazil a rozhodne to neni nic bezneho) a ani jsem nikde nepotreboval kreditni kartu, krome autopujcovny v usa, kde chteji kreditku, stacila normalni "neelektronicka" karta (drive stacilo rict embosovana, dneska uz to neplati). Samozrejme ze electron a maestro pouzit nejde, nejsou urcene pro platby pres net.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 dub 2008 02:34

fova píše:Dalsi vec je, ze akceptuji pouze urcite typy karet, zminene na jejich webu. Treba Visu Electron neakceptuji.
to ne, visu electron akceptuji - pokud ji domovska banka vydala jako kartu, s kterou se da platit timhle zpusobem i v cizine. (at uz sem takovou videl nebo ne.. ;])

co naopak neakceptuji, jsou virtualni e-karty.
Naposledy upravil(a) Brooklyn / juanita juarez dne 13 dub 2008 02:38, celkem upraveno 1 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 dub 2008 02:35

"Can I use Electron Or Virtual E-Cards?

We are more than aware of the New Electron and E cards being offered at the moment, so just to clarify.

Electron - We can and we can´t! These are all controlled by your issueing bank. Some allow transaction only in the home country, whereas some alow transactions worldwide. Always best to check!

E-Cards - E cards or Virtual cards cannot be used here at Thomann. Apologies!"

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 dub 2008 15:05

Brooklyn / juanita juarez píše:to ne, visu electron akceptuji - pokud ji domovska banka vydala jako kartu, s kterou se da platit timhle zpusobem i v cizine. (at uz sem takovou videl nebo ne.. ;])
Ty uz jsi nekdy videl nekoho platit electronem pres internet? To ze s kartou muzes platit v cizine neznamena, ze s ni muzes platit pres internet...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 dub 2008 16:07

s visou electron sa da ale regnut na paypal v pohode ju akcpetuju ;) sice ma to prekvapilo dost (je to standartna obycajna debetna karta do bankomatu) ale fici to a veselo uz nakupujem cez paypal ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 dub 2008 16:42

No tak je mozny, ze dneska, kdyz uz se da transakce overit online, povolili i electron pro platby pres net, driv to neslo.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 dub 2008 16:44

no v podsate to fungovalo tsak, ze som zdal cislo karty.. nasledne si oni (paypal) stiahli 1.5EUR pre test (ktore mi potom potom priratali k tansakcii prvej ked som nieco kupoval takze osm o nic neprieisle) ... nasledne som musel volat do banky (Tatrabanka) kde mi povedali 4 miestny pin kod ktory bol sucastou transakcie .. ten kod som potom zdal v paypal systeme a odvtedy uz mozem veselo nakupovat ...

fova

Příspěvek od fova » 13 dub 2008 21:00

Ja jsem chtel platit Electronem na miste a odmitli to. Pritom ta karta funguje v zahranici. Mozna konkretni prodejce nebyl dostatecne informovany ;-)

kexik

Příspěvek od kexik » 13 dub 2008 21:16

pokial ja viem na platbu elektronickou kartou musi byt prijimatel (obchod) vybaveny prislusnym terminalom, ktory realtime overi pripojenim na databazu tvoju platbyschopnost... to kazdy predajca nema, je to okrem ineho pre neho drahe a oplati sa len pri velkych objemoch predaja... normalna visa funguje tak, ze visa vzdy zaplati platbu, aj ked na ucte nemas prachy a potom vymaha dlh od tvojej banky, takze netreba skumat, ci mas na ucte dost penazi

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 dub 2008 21:41

kexik: covece to mi prijde trosku divny, nepletes si to s kreditni kartou? Kdysi se mi stalo, ze se mi nepodarilo s "normalni" visa classic zaplatit, protoze na ucte proste bylo min...

bokonon

Příspěvek od bokonon » 09 čer 2008 15:02

Ivo píše:Platbu kartou ve větších sumách nemají moc rádi pokud už člověk u nich nemá nějaký obrat (když jsem chtěl u nich kdysi poprvé něco kupovat tak kartu odmítli ... pouze převod ...). Poštovné účtují 15 EUR za balík. Jinak kdyby někdo chěl ušetřit 19% DPH, můžu v tom pomoct (mně to rovnou účtují bez DPH).
myslel jsi z ceny zbozi?

Odpovědět