Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Fractal

Re: Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Příspěvek od Fractal » 28 srp 2010 16:10

nemyslíte, že odhmotňovací nožky (spikes) udělají mnohem víc práce, než ty absorpční podložky?

delay

Příspěvek od delay » 28 srp 2010 16:29

Někde jsem viděl na půlku rozřízlej tenisák (respektive dva míčky na repro), prej to ne nejlevnější účinná varianta...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2010 16:46

myslite ze ma zmysel riesit taketo podlozky ked mam repro na dvoch samostatnych minipolickach prisroubovanych o stenu (takze niesu v ziadnom kontakte zo stolom) a stena samotna nieje murovana ale sendvic drevo/mineralna vlna/drevo ?? moze mi to nejak prospiet ale o je to strata casu a penazi ?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 srp 2010 16:49

dendy píše:myslite ze ma zmysel riesit taketo podlozky ked mam repro na dvoch samostatnych minipolickach prisroubovanych o stenu (takze niesu v ziadnom kontakte zo stolom) a stena samotna nieje murovana ale sendvic drevo/mineralna vlna/drevo ?? moze mi to nejak prospiet ale o je to strata casu a penazi ?
ta stena moze byt pekne velky "reproduktor" vybraciami od tych stojanov.. alebo nie?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2010 16:53

prave nemam ten pocit, ale mozno hej a ani o tom neviem... obecne mam pocit ze tam mam ovela menej takych tych predunenych basov nez som mal v panelaku... ale tak vzdy sa da vec este viac vylepsit preto sa pytam ci je toto specialita co ma vyznam riesit len ked su bedne priamo na stole ale o aj v inyh pripadoch (ako ten moj) vmpriemere na to ze su to truthy mam pocit ze to tam hra dost slusne, zdaleka najlepsie zo vsetkych miest a izieb kde som ich mal doteraz - to je ale dane imho aj tou "studiovou" strukturou stien ;)

EGA

Příspěvek od EGA » 28 srp 2010 16:58

rád by som dostal bedne aj komp o čosi vyššie, páčia sa mi riešenia, ktoré som tu už videl - pár U "polička" na stole, dole rackové veci a hore bedne a monitor. dá sa niečo také niekde kúpiť? možno som nehľadal dobre, ale buď som našiel nejaké 8U skrinky, čo je už moc, alebo ohyzdné travel cases.. ďakujem .]

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 29 srp 2010 11:37

EGA píše:rád by som dostal bedne aj komp o čosi vyššie, páčia sa mi riešenia, ktoré som tu už videl - pár U "polička" na stole, dole rackové veci a hore bedne a monitor. dá sa niečo také niekde kúpiť? možno som nehľadal dobre, ale buď som našiel nejaké 8U skrinky, čo je už moc, alebo ohyzdné travel cases.. ďakujem .]
.
mám pocit že myslíš náctavec na stůl? ..já jsem si taky nechal udělat na svůj stůl nactavce z lamina, ale jen na studiovky monitor mám dole (víc mi to vyhovuje) nactavce jsem si nechal udělat normálně v truhlářství za flašku slivovice, ale dá se i koupit tento náctavec v kdejakým nábytku (disskontu s nabytkem) problém je v tom že jsou volně posazanné a zakoupenné nejsou nijak upravenné na to aby sis je mohl přidělat ke stolu, to už je pak na tobě, ale je problém když mají unést 15Kg a eště ti to bude poskakovat postele. Já jsem si nechal udělat v truhlářství podstavce a koupil jsem si šroubovací zámky minifix 15mm, truhlař mi tam udělal otvory na zámky navrtl jsem to na stůl a absolutně spokojen
recording mixing producing

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 29 srp 2010 13:11

EGA píše:rád by som dostal bedne aj komp o čosi vyššie, páčia sa mi riešenia, ktoré som tu už videl - pár U "polička" na stole, dole rackové veci a hore bedne a monitor. dá sa niečo také niekde kúpiť? možno som nehľadal dobre, ale buď som našiel nejaké 8U skrinky, čo je už moc, alebo ohyzdné travel cases.. ďakujem .]

Ako 1. lepšejší studio stol sa mi javí tento: sám po ňom poškulujem http://www.thomann.de/gb/studiorta_producer_station.htm
páči sa mi aj tento http://www.thomann.de/gb/thon_studiomoe ... nsdesk.htm ale je moc predražený - po známosti na zakázku ti takýto spravia lacnejšie

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 30 srp 2010 10:32

Vlad píše:
Nomoney píše: na čem máš posazený ty monitory? :) přemejšlím že vyměním knížky za něco lepšího;)
na tomhle: THE T.AKUSTIK ISO-PAD 8
http://www.thomann.de/gb/the_takustik_isopad_8.htm
Obrázek

byla to nejlevnejsi varianta a docela to pomohlo na prenaseni rezonnci do stolu i pri vetsich hlasitostech.

díky za tip, jinak co sem na českým trhu našel
http://www.srovnanicen.cz/q/SINN%207%20 ... 0speakers/
ale ta barva :/ mg..

asi zkusím ty teniskáky :D

EGA

Příspěvek od EGA » 30 srp 2010 10:50

díky za rady. na thomanne ma teda nenapadlo hľadať stôl, ale ten lacnejší je výborný. aj ten drahší, ale 1222 € za stôl nedám, no way. jo, ale presne takéto riešenie som hľadal, akurát keby sa to dalo zohnať niekde bližšie, lebo nechať si poslať stôl z nemecka mi príde ako trochu krkolomné riešenie. asi ešte skúsim pohľadať nejakého šikovného remeselníka. thx .]

Magion

Příspěvek od Magion » 30 srp 2010 13:44

to mi přijde zbytečně drahý - v řempu jsem kdysi koupil takovou tužší pěnu za pár kaček a tlumí to pěkně.
Odhmotňovací hroty jsem chvíli používal, ale zvuk beden se mi pak vážně nelíbil, tak jsem se vrátil k pěně.
jen moje zkušenost...

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 30 srp 2010 19:27

Magion píše:to mi přijde zbytečně drahý - v řempu jsem kdysi koupil takovou tužší pěnu za pár kaček a tlumí to pěkně.
Odhmotňovací hroty jsem chvíli používal, ale zvuk beden se mi pak vážně nelíbil, tak jsem se vrátil k pěně.
jen moje zkušenost...
jasny jasny, já se jen porozhlížím a hledáám kvalitu/cenu/konkrétní využití a cenu/a jakoukoli alternativu (řešení)
je jasny že alternativní řešení jsou rozhodně levnější, ale je třeba si je ledajak upravovat na míru (to mi nevadí) pokud to není nic složitého

tím pádem je mi jedno estli to bude profi příslušenství nebo prumyslové nebo co já vím;)
zkouším to od tenisáku :-D až po ruzny gumy, hi-fi hroty a podobně...

co je to za pevnější pěnu, PUR? ..protože na stránkách sem našel jenom PUR:)

http://www.rempo.net/sortiment/textilie ... an-neotan/

Magion

Příspěvek od Magion » 30 srp 2010 19:36

nomoney: přesně bohužel nevím - šel jsem tam pro něco úplně jinýho a zahlídl jsem to tam a rovnou koupil. ani nevím co to vlastně je :) už je to pár let...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 30 srp 2010 22:55

milé děti, dejte si pozor, než něco dáte na internet.

v tomhle šrumu vznikají moje "laaftreky"

klávesnice RME (usb), myš Microsoft (R), repráky Logitech (s pořádnickym woofem), netbook asus + belinea obrazovka s prdylkou, talíř od večeře (včerejší), CD se švejkem od wericha, bubínek. Věž aiwa, notebook toshiba s probíhající instalací debianu. síťová šňůra s životodárným internetem.
Přílohy
loopy.jpg
loopy.jpg (179.78 KiB) Zobrazeno 309 x
Obrázek
live free or die!

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 31 srp 2010 10:23

luphtrack píše:milé děti, dejte si pozor, než něco dáte na internet.

v tomhle šrumu vznikají moje "laaftreky"

klávesnice RME (usb), myš Microsoft (R), repráky Logitech (s pořádnickym woofem), netbook asus + belinea obrazovka s prdylkou, talíř od večeře (včerejší), CD se švejkem od wericha, bubínek. Věž aiwa, notebook toshiba s probíhající instalací debianu. síťová šňůra s životodárným internetem.
:lol: *ROFL* :lol: dobře ty, sry za OT :lol:

Odpovědět