Jak zaujmout?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Stan

Re: Jak zaujmout?

Příspěvek od Stan » 06 bře 2017 09:45

Proc jsi teda tu smazanou skladbu zvukove nezpracoval tak jako ty dve ukazky? Uprime receno ta nebyla nic moc. Jinak zviditelneni se nejen v dnesni dobe je hlavne o marketingu a dobrych mangerech a v hudbe to plati dvojnasob. Ale i tak je to dlouha cesta, jen se podivej na ostatni uspesne interprety jak dlouho se venuji oboru a po kolika letech prisel prulom v jejich kariere.

rastis

Příspěvek od rastis » 06 bře 2017 10:47

tie dve veci su uplne skvele hudobne.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 06 bře 2017 10:52

rastis: moc děkuji ! :)
TOM-Thak: S tím Abletonem to bylo myšleno obrazně. Měl jsem na mysli bezduché pouštění samplů a smyček apod. Jinak proti lidem s Abletonem nic nemám, vždyť ho používají muzikanti jako Bjork a jiní z první ligy.

m4x

Příspěvek od m4x » 06 bře 2017 11:52

Já bych se teda vůbec nebál takovouhle klasiku udělat po svém. Kašlat na pojmy, jako je marketing a cílovka; to jsou jen výmluvy pro nedostatek talentu ;) Jen žádné midi stopy, žánrové škatulkování, upocené přehrávání not podle předlohy v introvertním zanícení - tím nic nesdílíš.

V dnešním přetechnizovaném světě stačí nabídnout ryzí muzikálnost, trochu hudebního nadhledu, zprostředkovat hudební prožitek a můžeš zaujmout miliony YT uživatelů.

Martin Vokroj Ambient Works 1 :palec+:

tony9

Příspěvek od tony9 » 06 bře 2017 12:03

Greyhound: až teď sem si poslechl ukázky. Jsou výborné.

M4x:
Kašlat na pojmy, jako je marketing a cílovka
Ad 1: je myslím, že je fajn, když tvůrce myslí na lidi, kterým je jeho hudba určena. Ne s každým sme na vlně.

Ad 2: Podle mě je třeba tu vlastní tvorbu i nějak financovat. Hudba a její záznam, jak tady asi všichni víme je dost drahý koníček. Často o tom poslední dobou přemýšlím.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 bře 2017 12:08

m4x píše:Kašlat na pojmy, jako je marketing a cílovka; to jsou jen výmluvy pro nedostatek talentu ;)
ja by som to nevidel tak jednoznacne .. je to zlozita tema .. jasne ze robit hudbu len ako cisty kalkul pre urcitu cielovu skupinu - to je uplne ina tema, robi sa aj to a su toho plne radia ..

ale ked nieco tvorim, urcite ma potesi ked aspon niekeho to oslovi .. lebo proste do toho davam kus seba a pozy typu "ja som umelec a vy to len nechapete" nie su moj styl .. cize +/- vzdy uvazujem aj nad tym kto ro bude pocuvat .. ked robim chillout nedam tam kviliacu metalovu gitaru lebo proste viem ze ten co to bude pocuvat to v tom mmente vypne ..

povedal by som ze je to o zlozitom hladani balancu medzi sebavyjadrenim a spravim veci "podla seba" a medzi tym predsa len sa drzat nejakych zasadt a principov zanra (ktore casto su take ake su PRAVE preto ze to tak jednoducho funguje, dava to v sirom kontexte zmysel)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 06 bře 2017 12:24

Je pravda, že to tak jednoznačné není. Ale i přesto bych se přimlouval za to, že prvotní je tady postoj autora; jeho "cílovka" jsou lidi, kteří si ho našli podle - třeba - nějaké jeho starší skladby. A dělat všechny další tak, aby byly zacíleny na určitou skupinu posluchačů, už bych osobně vnímal jako nátlak na autora, aby udělal případně určité ústupky ze svých nápadů, které chce hudebně realizovat.

V tomhle prostě zastávám názor, že posluchač si vybere podle vkusu a osobních sympatií, ale autor by měl dělat věci jen (nebo aspoň zcela hlavně jen) podle sebe a ne podle názoru okolí.

M4X to sice napsal malinko "radikálně", ale jsem s ním v tomhle hodně zajedno ;-)

P.

tony9

Příspěvek od tony9 » 06 bře 2017 12:55

Tak, já to myslel spíš tak, že je fajn mít jasno v tom, jestli dělám hudbu pro děti, nebo jejich rodiče a nebo pro náctileté a nebo publikum, které je zvyklé chodit na klasickou hudbu atd.
Samozřejmě tím nemyslím podbízení se.
Ještě myslím, že myšlenka, nebo nápad se dá uchopit více způsoby. Je to na autorovi.
Ještě jednou zdůrazňuju, že tím nemyslím podbízení se publiku a nebo nechat si diktovat jak a jakou hudbu dělat.

m4x

Příspěvek od m4x » 06 bře 2017 14:04

Pavlii mou nadsázku pochopil. Buď chceš dělat hudbu a tudíž se o tobě někdo musí dozvědět nebo se chceš živit "hudbou", a na to aby ses dobře uživil tě nemusí nikdo znát. Neřeším v předešlém příspěvku přístupy k tvorbě, pouze jsem podal svou odpověď na to, jak se zviditelnit. Trápit se měsíc nebo dva s upocenou produkcí na kalkul, kterou profesionální team zvládne s úsměvem za víkend a z výsledku je to cítit, mi přijde jako cesta k tomu, jak v lepším případě ztratit měsíce života. Profesor z konzervy říkal: "Hudba je to, co dokážeš na pódiu tady a teď. Ne to, co se ti povede doma při cvičení." Zprostředkovat lidem přirozenou radost z hudby a autentický hudební prožitek je snadná a levná cesta k tomu, jak oslovit posluchače zavalené a unavené profesionální produkcí. To jsou základy hudební psychologie. Stačí se podívat na sledovanost YT videí streetových hudebníků nebo si vemte typické městské slavnosti, kde hrají poloamatérští muzikanti historickou lidovou hudbu. Nikdo neřeší, jestli je to hudba pro děti, dospělé, a co ti posluchači běžně preferují za žánr. Umístěte na YT super trance track a pokud ho zásadně nepodpoří nějaká produkce, nedostanete se ani na setinu shlédnutí videí streetových hudebníků, kteří mají nulové náklady, výsledek z místa a místo pocení nad úmyslem zasáhnout cílovku, se hudbou baví. Co chtít víc...

Navíc, já bych posluchače nepodceňoval. Dost lidí kalkul vycítí. I tam bych třeba u nové české hudby viděl značné mezery, proč se nedaří zasáhnout zahraniční posluchače.

tony9

Příspěvek od tony9 » 06 bře 2017 15:29

K tomu zviditelňovánína soc. sítích mně přišel asi před půlrokem tenhle mail, který sem dávám i s odkazy.
Zdůrazňuju, že já touhle cestou nejdu.

Zde mail: Yo, friend:

I checked out your SC profile! Your song from your sc account is D O P E!
The sad thing is that you have only 200 plays.

I'll post it on my Facebook page. I hope that's okay, bro!
I'm sure you'll get at least 20-30 more plays!

When I really want to get some real exposure to my singles I use:
http://viralplays.com

Have an outstanding day,

Dj Ramon

Stan

Příspěvek od Stan » 06 bře 2017 16:02

@M4X: Petas dovolim si s tebou v par bodech nesouhlasit, basking vetsinou provadi lide kteri maji dobre hudebni vzdelani bud to jsou studenti hudebnich skol kteri si takhle mimo jine osvojuji hrani pred publikem nebo lidi kteri se baskingem zivi mezi gigama a alespon tady co znam par kluku jim staci 3 dny na ulici na to aby nemuseli chodit do prace a mohli se muzice venovat naplno a hraji v 2-5 kapelach. Navic ziva muzika je vzdy lepsi nez z mp3 na mobilu. :) Navic videa z baskingu ktera maji milion shlednuti vetsinou zachycuji extremne nadane lidi ale to je uz jina story.

Co se tyka Ceskeho rybnicku tak i zde je produkovana velmi kvalitni hudba, staci se podivat na alternativni scenu, ale jak jsi naznacil bez produkce tedy balikem penez na zadku a dobrych kontaktu je uspech veci hodne velke nahody. O dalsich aspektech ktere maji co delat s malym trhem radeji nebudu mluvit.

Na druhou stranu je pravda ze Ceska komercni hudebni scena prezenovana v radiich je alespon pro me neuspokojiva, co jsem nasel na nezavisle banzone tak pro 80% veci nemam slov a od te doby ji ignoruju. Existuji vsak radia kde se da objevit dobra Ceska a Slovenska hudba at uz elekronicka, alternativni ci jina. Kdysi jsem nasel i par zajimavych ceskych stranek s kvalitni nezavislou scenou. napriklad HIS VOICE je v poho. MOzna by talo za to vytvorit vlakno kde by se shromazdovaly zajimave Ceske a Slovenske projekty nebo stranky.

@Tony9: Kasicky spam bud ma dotycny (pokud vubec existuje) Affiliate od tohoto providera v podobe penez nebo vice mista na serveru za kazdeho ziskaneho klienta. S klidem takove zpravy ignoruj. :)

tony9

Příspěvek od tony9 » 06 bře 2017 16:41

M4x: živé vystoupení je velké plus. To ti dávám za pravdu.

Stan: já to ingnoruju. Dal sem to sem pro zajímavost.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 06 bře 2017 23:19

Slyšel jsem od kluků z jedné kapely, že když se chtěli dostat do rádia, chtěli na nich peníze. Je to pravda? Takhle to funguje?

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 07 bře 2017 00:16

Ano, i takhle to funguje. Otázka ale je, jestli by to pro ně mělo vůbec nějaký přínos, za ty prachy.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

m4x

Příspěvek od m4x » 07 bře 2017 00:52

Jasně Stane, vím že si rozumíme. Jen jsem chtěl upozornit na to, že je kolikrát snazší nabídnout sdílení autenticity, oproti urputný snaze zaujmout cílové publikum. Vstupovat do toho s kalkulem ve výsledku nemusí být výhra ani pro posluchače, ani pro muzikanta, který se s tím pachtí a pak si stěžuje, že ho média nechtějí hrát. Heslo dne: Méně kalkulu, více radosti z muziky ;) Znám i muzikanty, kteří se uživí hudbou menšinových žánrů která je baví, místo aby tlačili na kalkul nebo řešili cílovku.

Odpovědět