Jak zaujmout?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
pavlii
Moderátor

Re: Jak zaujmout?

Příspěvek od pavlii » 07 bře 2017 08:00

Koneckonců existuje spousta možností, jak si udělat radost vydáním svých věcí (když bychom se bavili o fyzickém médiu - cesta downloadu je ještě širší); buď si to člověk všechno pořeší sám/s kapelou/apod. nebo tu je třeba Startovač. Akorát všechny způsoby maj společné to, že za člověka nikdo neudělá tu "práci okolo" a ani na to nedostane peníze. Když to ale budou dobré věci, řek bych, že by se ty peníze mohly minimálně vrátit.

Pak je tu třeba další posun v tom, že když to je dobrý a úspěšný, už si člověka někdo najde. Ale tohle všechno vařím hlavně z vody a třeba jen hodně zhruba vím, jak to řešil třeba Darek Král s jeho projektem MAYA. Ale to je jen kapka v moři, nicméně minimálně jedno CD už pak vydával tuším Universal nebo prostě větší vydavatelství (musel bych se kouknout na booklet). Asi by se našla spousta více nebo méně podobných příkladů.

No jestli jsem moc naivní a mimo, tak tohle ignorujte :-D

P.

Stan

Příspěvek od Stan » 07 bře 2017 08:37

Kamos tady hraje v jedne doom metalove kapele a po vydani alba na vlastni naklady nasli label z Ciny ktery jim zastitil dalsi album a nyni se stara marketing, zajistil par clanku na zajimavych serverech, vyridil par koncertu tento rok v UK, vytiskl propagacni materialy, udelal tricka, zafinancuje videoklip atd. Na kolik alb maji smlouvu ci jak na tom jsou s procentama jsem se samozrejme neptal ale kluci jsou zatim velmi spkojeni.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 07 bře 2017 09:47

No vida! ;-)

P.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 07 bře 2017 13:19

sice je ti to prd platné, ale mňa si s tým videom ambient works kurevsky zaujal...

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 07 bře 2017 15:47

dedko: je mi to sice prd platný, ale potěší :D

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 07 bře 2017 22:30

Ještě jedna věc: česká rádia si stěžují, že je nedostatek nové české hudby, kterou by mohli pouštět. (Samozřejmě je to nesmysl, jsou dneska mraky výborný český i slovenský muziky co nikdy nebylo dřív tak jako nikdy.) Docela mně pobavil rozhovor v časopise AutOrIn co mi chodí od OSA, kde všichni redaktoři žadoní, aby čeští muzikanti jim posílali nahrávky a pokud to bude v souladu s jejich redakčním plánem (tady pozor!! - CO je ten jejich redakční plán??), určitě je zařadí do rotací. Za dvacet let po revoluci se nikde vůbec nic nezměnilo. Hovořil jsem s hudebníkem co dal na youtube vyloženou hitovku a ptal se ho proč už dávno se to nehraje v rádiu. Odpověď: Nemám PENÍZE abychom se tam dostali. Asi takhle to u nás funguje. Nebo jiný příklad: po půl roce na cestě z Prahy do Písku jsem si pustil hitparádu Radia1: co myslíte? nic nového. Pořád to samé i když osobně nic nemám proti interpretům, které budu jmenovat, je to jistě v rámci našeho malého rybníčku plus mínus jakási kvalita ale přesto pořád to samé: Jiří Burián ("Karel Gott Rádia 1"), skupina Zrní, Živé kvety, One Rpublic. Chybí už jen Jelen. Smutné zjištění. Aby bylo jasno na závěr: muziku dělám 35 let a je to můj koníček a toto fórum jsem vyprovokoval, abych zjistil Vaše názory na věc. Nemám žádné ambice a pokud někdo pochválí můj klip jako dedko a jemu podobní mi stačí ke štěstí. A pokud mám problém z propojením kabelů k nové zvukovce tak mi tady pomůže pavlii. Za což mu i Vám ostatním za Vaše rady děkuji:-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 07 bře 2017 23:43

No posledních pár let si užívám spíš nadávek než pochval, takže takováhle zmínka taky potěší. Dík - ale já jsem jen zrnko v našem Audiozone moři :-D

P.

Kelley

Příspěvek od Kelley » 08 bře 2017 09:20

Pavlii, ty jsi na AZ i na hudebním fóru docela slušná písečná duna. Žádné zrnko ;-)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 08 bře 2017 10:23

Dobrá muzička vždy poteší, z tej tvojej ide taký feel, ktorý mám rád...

m4x

Příspěvek od m4x » 08 bře 2017 14:48

Jak složit letní hit, jasný a stručný návod. Tak tohle mě pobavilo, protože to dokonale odráží realitu :lol:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 08 bře 2017 15:11

:-D :-D jsem úplně namaděru, jdu dom.....

P.

tony9

Příspěvek od tony9 » 08 bře 2017 15:16

m4x: kradu na Fcb.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 08 bře 2017 21:18

Ona je to jakoby prdel, ale klobouk dolů kdo tohle udělal. Mimochodem strašně mi to připomíná jednu, druhou, nebo i třetí kapelu z rádií, ale nebudu jmenovat. Ve středověku byla hudba jen a jen pouze řemeslo - tak jako ševci, kováři apod. I Bach byl jen pouze řemeslník a musel každý týden složit hudbu na nedělní mši, žádný umělec. Teprve my jsem hudbu povýšili na umění.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 08 bře 2017 21:33

To rozhodně! Za mě je to vkusné a vtipné (o vyložené kravině bych nepsal, že mě rozsekala, ale že to je prostě kravina). Prostě jsem měl náhodou kliku na výborné ukončení pracovní doby a vzhledem k tomu, že pracuju na pár mixech, tak to bylo prakticky i k tématu odpoledne :-D

P.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 08 bře 2017 21:57

Naštěstí v přírodě (mám na mysli ostatní světovou muziku) to takhle vůbec nefunguje. To jen my tady žijeme v nějaké bublině. Aby se člověk vystřelil do první ligy musí mít hlas jako nůž a hlavně musí umět zpívat. A obyčejná španělka. Třeba jako tenhle. A ani nemá u krku zapnutej poslední knoflíček u košile. Tak to fakt nechápu :D

Odpovědět