jakou koupit TV - LCD / CRT ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Příspěvek od fova » 13 lis 2007 20:43

Jestli si nestezuje na zadne problemy, tak neni co resit.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2007 20:48

EW: viem ze je to darcek, ale predpokladm ze mamka uz vie ze darcekynenosi jezisko :) ja by som ju zobral na kavu niekam do velkeho obchodneho strediska a skocil s nou medzi TV nech si ich pozrie.. sama si povie co sa jej paci.. z toho mnozsta sa da krasne vyberat.. ja som to tak spravil a mamka je spokojna lebo si vybrala ona sama :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 lis 2007 21:06

EXCOM:
ver, ze takova obhlidka s Mati uz probehla nekolikrat a vzdy to bylo stejny, nevedela z ty hromady ktereou by rada. A priznam se sam jsem nevedel. Takze ted posledni moznost uz zustava na jziskovi kterej se rozhod to vyresit za ni : )

.

rastika

Příspěvek od rastika » 13 lis 2007 21:19

co sa tyka obrazu najviac sa my lubia Thomson a Sony.ked som ich porovnaval s ostatnymi CRT tak bol to rozdiel.

peteness

Příspěvek od peteness » 13 lis 2007 22:09

Pytkin píše:ja mam 7 rokov 16:9 CRT a vzdy sa da orezat vrch a spodok aby si mal spravne aspect ratio .. jasne je , ze sem tam vadi , ze nevidil dole titulky .. vacsinou sa to da ale vyladit ..
Rok mam doma Sony Bravia. Tam jdou nastavit vsechny klasicky moznosti plus rezim Smart, ktery je bezvadny. Je to takovy kompromis, orezava to jen uzky prouzek nahore a dole, takze titulky zustavaji viditelny. Doporucuju.
Predtim jsem mel 7 let Trinitrona, taky vyborny. Neznicitelna televize. Zustavam verny znacce. Bravia zatim bez problemu.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 lis 2007 22:38

No ja jsem pred pul rokem taky resil CRT vs. plazma vs. LCD. Koupil jsem LCD Samsung 93 cm a nemůžu si vynachválit. btw. Samsung vyrábí CRT (HDTV ready) širokoúhlé, které je ve slim designu. Takže není tak hluboké jako ostatní CRT TV a obraz měl velmi dobrý.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 13 lis 2007 23:48

ja som pred pol rokom kpil phillips 32PW9551 a je to najlepsi crt na trhu a ziadny lepsi uz jednoducho nebude .. ale ma svoje muchy... na tvfreaku je o nom brutalne dlhy thread. http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7830

slim samsungy su shit so zlou geometriou (dan za slim design).

ono stale plati ze ak nemas HD signal tak sa ziadna plazma ani lcd ak ti ide o kvalitu obrazu a nie o uzky design neoplati.

peteness

Příspěvek od peteness » 14 lis 2007 00:20

Nechci do toho uz kecat, aby se nahonou nekdo necitil ublizeny. Ale jestli zadani zni: Koupit dneska TV za 20-30 tisic, tak to chapu ze jde o investici na dlouho. A jestli pripojim crt k cemukoliv digitalnimu, tak jde kvalita obrazu dolu. A ono bude velice brzy digitalni vsecko. Staci si precist Vysílací rada chce vypnout analog už v roce 2009

takze jestli tech 20-30k je mineno vazne a byt to muj problem tak: 1+1=LCD ;-)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 14 lis 2007 09:00

peteness: najprv si ujasnime ze digitalny /= HD.

digitalny signal v beznej SD kvalite (dvd, divx, pozemne digitalne vysielanie) vyzera na kvalitnom CRT lepsie nez na lubovolnej plazme ci LCD.. (ked uz zo ziadneho ineho dovodu, tak preto ze na CRT je omnoho menej vidiet hnusne artefakty sposobene kompresiou.)

ak bude bezne dostupny HD obsah tak potom budem rozmyslat o plazme alebo o LCD.. dnes nie.. zatial je to len velky humbuk a je to nanic...

zial vyzera to tak ze nove spickove CRT sa jednoducho prestavaju vyrabat a bezne dostat je mozne len tie priemerne a podpriemerne...

edit: este poznamka aj ked tie Philipsy 29PT9521 a 32PW9551 maju hdmi vstup, neznamena to ze dokazu zobrazovat vysoke rozlisenie.. to jednoducho v CRT TV technologii nejde kedze realne je max 576 riadkov. miesto toho ten signal len dokaze spracovat a zobrazit.

nemo

Příspěvek od nemo » 14 lis 2007 10:04

Podepisuju se pod doporuceni CRT Philips - vyse dva uvedene modely podle preferovaneho formatu. Presne totez jako Ctirad jsem taky nedavno resil a po delsim badani a hledani jsem dosel ke stejnemu vysledku.

Podle mne je ted nic moc doba pro TV. CRT uz nejsou a nove technologie jeste zdaleka nejsou vychytane. Takze bych do nejakeho dlouhodobeho reseni moc nechodil. Pokud uz teda ta Zanusska odesla nadobro, tak na nejakych par roku koupit tu Philipsku CRT a pak se podivat, co pokrok prinesl..

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 14 lis 2007 11:36

Diky moc za postrehy! Spousta skvelejch informaci : )

ta CRT Philips se mi zamlouva hodne, jeste kouknu kolem at mam pocit ze jsem zvazil i jiny alternativy ale zatim mi prijde fakt nejvhodnejsi.

OT:
Jeste uvedu jeden "for". Mama ma kabelovou TV, ale nebudte v udivu, ze ji prijima analogove! To maly mesto ktery kabelovku rozvadi ve vsech ulicich totiz ma na radnici satelit na kterej je cela "digitalni" kabelovka prijimana a pak je analogove rozvadena do vsech domacnosti, takze tady LCD a digitalni TV zatim opravdu nehrozi. Je to kompromis, protoze jinak by moznost kabelovky v tak malym meste nebyla mozna. Tu maji az velka mesta nebo majitele O2 TV, ktera je ale podstatne drazsi.

A na rychly zavedeni celoplosnyho digitalniho vysilani neverim. cesky telky sice nakoupily technologie, ale to se v horizontu blizkych let bude tykat maximalne jen velkejch mest, ale mini mesta a vesnicky nemaji sanci v tak kratky dobe digitalni pripojeni ziskat. Takze si starost o zakoupeny CRT na X dalsich let nedelam : )

Jestli mate jeste doporuceni na dalsi CRT televize, sem snima ! :D

.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 14 lis 2007 12:23

peteness píše:Nechci do toho uz kecat, aby se nahonou nekdo necitil ublizeny. Ale jestli zadani zni: Koupit dneska TV za 20-30 tisic, tak to chapu ze jde o investici na dlouho.
Ono jde hlavně o to, kdo je cílová skupina. Pokud bych kupoval TV pro sebe a chtěl to primárně na sledování filmů z DVD nebo PC s výhledem na HDTV, tak bych podle toho vybíral TV a asi zvolil plasmu nebo LCD.

Pro mámu, která na tom bude koukat na seriály a žehlit přitom, nikdy k tomu nebude připojovat žádné PC ani satelit, kde by mohla zavadit o nějaký HDTV materiál, je CRT úplně ideální volba.
A jestli pripojim crt k cemukoliv digitalnimu, tak jde kvalita obrazu dolu.
To bych netvrdil. CRT naopak zahladí artefakty na DVB-T nebo průměrně namaserovaném DVD. K jisté degradaci dojde až u kvalitního HDTV materiálu.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 14 lis 2007 12:26

ECSON WALDES píše: Jestli mate jeste doporuceni na dalsi CRT televize, sem snima ! :D
.
ziadny iny CRT nez tie dva phillipsy sa neoplati ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 lis 2007 14:11

solarfall : HD filmov je plny internet .. je cas prejst na HD .. rozdiel je diametralny .. jak z ciernobielej na farebnu telku ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 lis 2007 14:13

ja by som si philips nikdy nekupil ... ta znacka je mi nesypaticka .. tak ako auta skoda .. proste by som si ho nikdy v zivote nekupil ..

Odpovědět