jakou koupit TV - LCD / CRT ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 16 lis 2007 11:38

pytkin: v tom fotoalbu je drsna hlavne ta maturitni fotka v avataru ;-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2007 11:46

nick : jo to som ja :) dlho som ju mal aj tu na fore .. potom mi odisiel server a dakde sa stratila ..

skypi

Re: jakou koupit TV - LCD / CRT ?

Příspěvek od skypi » 17 lis 2007 21:53

ECSON WALDES píše:Rad bych znal vas nazor. Chci koupit mame na vanoce nejakou novou TV, protoze jeji stara Zanussi uz doslouzila a ted je potreba koupit TV novou.

A to je ten problem. Klasicky CRT telky temer zmizely z nabidek a ty co jsou ted na trhu tak jsou sileny (kvalita obrazu / plastovej design), no a pak druha moznost jsou LCD ktery jsou za nejaky rozumny penize ne uplne idealni (kontrast, kvalita obrazu), nicmene je z ceho vybirat.

Dost dulezita je pro mne i životnost, nerad bych, aby jako u plasma obrazovek po 4 letech byl obraz sedivej a bez kontrastu.

Hledam nejakou TV kolem 20 - 30.000 Kc s DPH. Dam na vase doporuceni. A budu i moc rad za upozorneni, na co si mam dat pozor. Precejen v telkach se vubec neorientuju.

Zatim mne docela zaujala rada PANASONIC VIERA, na ty jsem po kramech koukal a prisly mi fajn.

Diky moc za info

.

Vzhledem k tomu, že řeším momentálně to samý,dovolím si napsat pár postřehů.

Přečetl jsem toho hodně a dost toho viděl i na vlastní bulvy - bohužel mám smůlu,protože jsem asi příliš náročnej. Jinými slovy, nevim v této cenové kategorii o ničem, co by bylo dostatečně "košér".

LCD - úhl. kolem 42 palců - mé představě,jak by měl obraz asi tak vypadat se přibližují až modely poslední generace (a s cenou cca kolem 50tis. a vejš).
Moje největší výhrady obecně - podání černé barvy a doba odezvy - pokud obraz "stojí" , je už dnes supr, běda ,když se začne pohybovat a jsou v něm drobné detaily. Příklad- záběry ze studia s hlasatelkou, kterážto měla ve vlasech nějaký korálky - když stála, korálky krásně zřetelný-když pohla hlavou - korálky se "rozmlží" , při zastavení pohybu se zase "zjeví". Pozorováno na 2 LCD od lídrů v oboru - v ceně 36 a 39 tisíc.

Co se týče podání barev a pozorovacího úhlu,tam už dnes asi nelze mít u LCD poslední generace nějak moc námitek.

PLAZMA - pro mne favorit - i když má v této cenové relaci nižší rozlišení - a ta zmíněná VIERA - ve 42 úhlopříčce by nebyla špatnou volbou,kdyby neproblikávala na velkých světlých plochách - to tedy silně vadí mně, ale jak jsem zjistil, tak až ne tak některým jiným lidem-takže doporučuji udělat si vejlet někam do obchodu a podívat se nato na vlastní oči.
K podání barev, kontrastu, odezvě v podstatě nelze nic namítat (za ty prachy).
Jinak bohužel, všechny plazmy u nás na trhu do cca těch 35 tis. maj nějaký další mouchy - nejblbější je debilní konektivita.

CTR-dnes na trhu neexistuje kvalitní CRT s kvalitní obrazovkou. Poslední opravdu dobrý CRT za rozumnou cenu byl Philips 9520 - úhl 82cm. Já měl "následovníka" 9551, kterej mi vydržel 14 dnů - pak reklamace a vrácení peníze pro neopravitelnou vadu. Když fungoval,tak byl obraz opravdu pěknej.

Jen ještě jedna rada - pokud bys pořídil placku s obrazovkou kolem cca toho 1m - ať plazmu nebo LCD - tak je imho kravina na něj přivádět signál v SD rozlišení - klíčovej je totiž kvalitní signál přivedenej na panel. Pak totiž řada výhrad k obrazu mizí jako tající sníh.
Čím vyšší rozlišení panelu, tím je žádoucí lepší signál - sebelepší upscalovací obvody čarovat neuměj - i když se odevšad budou hrnout zástupy "odborníků", kterej tě bude přesvědčovat o opaku a o tom, jak zrovna tato telka perfektně zvládá "normální" signál - je opravdu nejlepší si to nechat předvést - a pořídit si zdroj kvalitního signálu-já pořídím DVB-S přijímač s příjmem HDTV.

Jinak asi nejlepší ,co jsem měl možnost zatím vidět byla nová plazma Pioneer Kuro, bohužel, za "strašlivou" cenu... Měl jsem možnost ji přímo porovnat s modelem z loňského roku na stejném zdroji signálu - rozdíl je vidět okamžitě - v prokreslení detailů a v dojmu plastičnosti obrazu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 lis 2007 23:24

Pioneer je odjakziva leader v plazmach .. bohuzial aj ceny su tomu faktu adekvatne ..

skypi

Příspěvek od skypi » 25 lis 2007 16:18

V posledním čísle Stereo+Video je pěkně napsaný podrobný srovnání 6 plazem vč. předností a nedostatků technologie jako takové.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 03 pro 2007 17:23

Krok zpět v digitalizaci: Nova se vrátila k analogu

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... ?id=515533

... to se dalo cekat ze prognoza nebude naplnena a terminy nesplneny. Jak uz to tak v CR chodi. Takze s investici do CRT TV si ted muzu bejt jeste jistejsi : )

.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 pro 2007 17:36

EW : Ja myslim ze CRT vs. LCD/Plasma nejak nesuvisi s analogovym alebo digitalnim vysielanim ..

fantozzi2

Příspěvek od fantozzi2 » 03 pro 2007 18:25

> pytkin - souhlas. Zrovna jsem to chtěl napsat. Souvisí to hlavně s ochotou provozovatelů multiplexů/kabelovek/satelitních společností poskytovat takové datové toky, aby televize, která je schopna vyrábět ve vysokým rozlišení, mohla tak i vysílat...

A nebo to taky souvisí s tím, jestli se díváš spíš na TV, nebo si chystáš pořídit BR a koukat se na filmy ve vysokým rozlišení.

Odpovědět