Lepší alternativa k winampu ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Lepší alternativa k winampu ?

Příspěvek od Ivo » 11 led 2008 09:40

Winamp už mě z různých důvodů netěší - padá, obtěžuje pořád s nějakými upgrady, pořád chce hledat v databázi, musím pořád otevírat okno knihovny atd.

Znáte nějakou lepší alternativu ? Potřebuji to pouze na přehrávání mp3 a CD

Poshook

Re: Lepší alternativa k winampu ?

Příspěvek od Poshook » 11 led 2008 09:48

Ivo píše:Winamp už mě z různých důvodů netěší - padá, obtěžuje pořád s nějakými upgrady, pořád chce hledat v databázi, musím pořád otevírat okno knihovny atd.

AIMP2

dano

Příspěvek od dano » 11 led 2008 09:50

ja pouzivam iTunes (aj kvoli iPodu aj preto, ze mi to vyhovuje ako prehladny prehravac ktory zobrazuje celu kniznicu). a prehrava to aj mp3 aj aac (a ine)... a samozrejme CD

Obrázek
Naposledy upravil(a) dano dne 11 led 2008 10:46, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 led 2008 10:08

Foobar2000. Mam pocit, ze ma dokonce lepsi zvuk, doporucil mi ho nunu, oproti VLC playeru se mi zda, ze i na mych A7kach slysim nepatrne vice detailu. Mozna je to jen klam, ale doporucuju zkusit.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 11 led 2008 10:44

ja pouzivam apollo
http://koti.welho.com/hylinen/apollo/

prehladne playlisty. jednoduchy design. skvely zvuk.....a vcelku nic zlozite ale dokaze vsetko co potrebujem a nicim ma neotravuje.
jihad on riaa & soza.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 led 2008 10:45

Cyril: no, sami tvurci foobaru pisou, ze lepsi zvuk nema, ze si lidi vymyslej ;) Ale doporucuju ho taky, prima prehravac.

tankista

Příspěvek od tankista » 11 led 2008 11:00

Foobar 2000, na prvni pohled vypada uboze, ale zdani klame, je to mocny prehravac

bassline

Příspěvek od bassline » 11 led 2008 11:02

Ivo píše:Winamp už mě z různých důvodů netěší - padá, obtěžuje pořád s nějakými upgrady, pořád chce hledat v databázi, musím pořád otevírat okno knihovny atd.

Winamp je najlepsi a najjednoduchsi prehravac co poznam...v zivote sa mi nestalo ze by mi padol - jedina vynimka moze byt ak pouzivas rovnake ovladace v nom a v nejakej audio aplikacii ktoru mas otvorenu a na backrounde nevypne zvuk a medzi tym zapnes winamp...s updejtmi, databazami a kniznicami nie je najmensi problem pretoze prve co treba po nainstalovani urobit, je vypnut internetove spojenie vo winampe a vypnut vsetky polozky ktore sa tykaju updatov a kniznic...a samozrejme nechat klasicky old skin aby nabiehal rychlo...neni s tym ziaden problem...na jednoduche prehravanie audia je tento prehravac podla mna skvely...

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 11 led 2008 11:04

podla mna ho mas len zle nastaveny.
- vypni automaticky upgrade
- neistaluj kniznicu ani databazu
- celkovo urob minimalnu instalaciu bez modern skinov vizualizacie a podobnych blbin. to podla mna zamedzi aj padaniu, mne takto vykuchany winamp v zivote nepadol.

btw novy winamp ma asi najlepsiu auto-tagger funkciu aku som kedy videl.

edit: bassline ma predbehol :)

bassline

Příspěvek od bassline » 11 led 2008 11:07

:D

demsky

Příspěvek od demsky » 11 led 2008 11:08

ja som sa vratil po par pokusoch vzdy ku Winampu 2.61, rychle spolahlive vsestranne

inak to ze iTunes nevie prehravat FLAC, MPC, APE... (cize nema plugin system) je pre mna totalne sokujuce
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

aum generator

Příspěvek od aum generator » 11 led 2008 11:20

bassline píše:Winamp je najlepsi a najjednoduchsi prehravac co poznam...
tak to ich asi moc nepoznas. skus si stiahnut to apollo na ktore som sem dal link. mi prijde o dost jednoduchsie. uz len co sa vzhladu tyka tak je to rozdiel,ked porovnam winamp s tym jeho vzhladom jak z b-ckoveho scifi a apollo, ktore vyzera uplne jednoducho (po vypnuti default tapety uz uplne), da sa lubovolne zvacsovat, playlisty zobrazuje v stromovej strukture.... .. ..
jihad on riaa & soza.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 led 2008 11:22

ivo: nezlob se na me, ale to co pises jako vytky k winampu, prameni z tvych neprilis dobrych kompjutrovych dovednosti. doufam, ze se za to na me nebudes zlobit ;) ja pouzivam winamp spoustu let, updatuju ho kdy ja chci a prehravac me nikdy neotravuje a nikam se nepripojuje (to je jen o nastaveni) a hlavne jeste ani jednou mi winamp nekleknul - je to podle me jeden z nejlepsich freeware!

bassline

Příspěvek od bassline » 11 led 2008 11:27

aum: nemam dovod hladat ine...s winampom som absolutne spokojny...dokonca sa mi do neho podarilo zohnat aj ASIO output plugin..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 led 2008 11:37

biscuit píše:ivo: nezlob se na me, ale to co pises jako vytky k winampu, prameni z tvych neprilis dobrych kompjutrovych dovednosti. doufam, ze se za to na me nebudes zlobit ;) ja pouzivam winamp spoustu let, updatuju ho kdy ja chci a prehravac me nikdy neotravuje a nikam se nepripojuje (to je jen o nastaveni) a hlavne jeste ani jednou mi winamp nekleknul - je to podle me jeden z nejlepsich freeware!
Tak fajn

1) jakou speciální kompjutrovou dovednost je třeba k nainstalování ? Dá se to nainstalovat lépe nebo hůře podle individuálních schopností ? Přesto mi občas z ničeho nic při pokusu o přehrání nějakého filu padá "program winamp přestal pracovat" - že by Vista syndrom ?

2) poraď mi kde je nastavení aby
a) se pořád nepokoušel hledat CD v internetové databází (při vložení) - nic nenajde (cd je jen moje vypálené), a přesto hlásí Success !
b) mi pořád nenabíhalo oznámení že je k dispozici update

hledal jsem několikrát, takovou možnost v nastaveních nenašel
Naposledy upravil(a) Ivo dne 11 led 2008 11:38, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět