Ma smysl levna baskytara?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 črc 2007 15:42

Pytkin píše:Kamarat mi rozpraval , ze sa raz na vystave opili s panom Cortom a ten im potom prezradil , ze robia gitary fender .. normalne dve linky vedla seba .. z jednej pada dole Cort , z druhej Fender .. Detaily si uz nepamatam , je par rokov .. Viem ze sme sa na tom ale celkom bavili ..
LOL. Stejnou pohádku jsem slyšel od Maška z Fokusu.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 črc 2007 15:46

PYtkin: ty hrajes na elektriku? To jsem nevedel.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

pateson

Příspěvek od pateson » 13 črc 2007 15:56

to Cyril: já bych to ze svého subjektivního, nepodstatného pohledu viděl jako drž se hesla co máš v příspěvcích. :-)

Každopádně je pro kytaristu (mohu-li se tak nazývat) zajímavý pocit hrát na baskytaru. Taky uvažuju v budoucnu koupit

všem: a co se týká vzhledu kytary, klidně bych šel na pódim hrát metal se svým Godinem s nylonkama :), protože už mě moc nezajímá, na co kdo hraje, ale co a jak hraje.
Ale jináč su Moravák

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2007 16:04

cyril : ja hram na vsetko a na nic :) hraval som v kapele dokonca na saxofon .. na skolskej besiedke na klarinet ..

rastis

Příspěvek od rastis » 13 črc 2007 16:07

nick_valensi píše:levna basa ti splni asi takovou sluzbu, jako levna kytara.. pokud chces levnou dobrou basu, tak si kup nakyho starsiho japoncika.. pri trose trpelivosti a hledani se da poridit slusna basa za 10.000 (to je tak minimalni hranice, kde ma smysl koupit relativne levnej nastroj). za 2.500 si kup radejc neco jinyho..
presne tak...

aj ked podla tych Cyrilovych ukazok experimentalnej hudby ... :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 črc 2007 16:10

rastis: :) ty neber vazne, to byla hudba na zakazku :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 13 črc 2007 16:17

Cyril píše:Mimochodem, jak si vodhadem v tyhle hierarchii kterou tu vysvetlujete asi muze stat moje B.C.Rich Platinum Virgo- korea za 18,5 litru, telo udajne mahagon (spis bych tipnul nato), hmatnik eben? A jak se vubec pozna dobre znejici kytara? :)))
pri vsi ucte, 18 a pul za takovou priseru.. dyby ses nestydel za kytaru klasickeho tvaru (pripadne nejakou extravaganci v podobe v, explorer atd.), tak si za tuhle cenu mohl mit vynikajici, vsestranny nastroj, kterej by do budoucna na cene pouze stoupal...
dyz pominu estetickou stranku, tak hodnota tveho nastroje po par letech hrani bude tak do desitky a to budes muset hledat nejakyho podobnyho freaka, kterej by takovou silenost chtel.. ;-) z hlediska kvality je to naprosto prumerny korejsky vyrobek, tusim, ze uz dyz si ji kupoval, sem ti radil neco jineho...
co se tyce dobre znejici kytary, nechci soudit neco, co sem nemel v ruce, ale pokud si muzu tipnout, tak zrovna tohle nebude zadnej kanon...

rastis

Příspěvek od rastis » 13 črc 2007 16:19

Pytkin píše:Kamarat mi rozpraval , ze sa raz na vystave opili s panom Cortom a ten im potom prezradil , ze robia gitary fender .. normalne dve linky vedla seba .. z jednej pada dole Cort , z druhej Fender .. Detaily si uz nepamatam , je par rokov .. Viem ze sme sa na tom ale celkom bavili ..
hej - Fender made in Korea - to su modely Fender, ktore sa v Korei robia oficialne, to sa nemusel pan Cort opit :). Co viem, tak Cort ma v Korei pomerne velku fabriku, v ktorej sa robi kadeco, napriklad aj gitary Ibanez. U Ibanezu sa da dokonca podla serioveho cisla zistit, ci sa vyrabala v Korei vo fabrikach Cort, vo fabrikach Samick alebo v Japonsku vo fabrike Fuji Gen Gakki alebo ... (a to uz si nespomeniem :) )

Inak Japonci 70/80 vs. sucasna lepsia Korea su naozaj absolutne neporovnatelne. Sam ma 3 japoncov z tej ery, naposledy som si kupil nedavno Stratocaster Fernandes (1982) a to je taka gitara, ze mi je do placu, ked si uvedomim, kolko ma "iba" stala...

Ale to som sa trochu rozkecol mimo temu - sorry :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 črc 2007 16:28

nick: no ale kdyz stoji na stojanu, je to aspon docela pekna socha :) A dluzno dodat, ze jsem se zrovna trefil do spesl akce, takze stala jen 13,5 a to si myslim ze je slusny.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 13 črc 2007 16:41

cyril: jasny, tak to ten propad na 2nd handovem trhu nebude nakonec tak hroznej ;-)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 črc 2007 16:49

rastis píše:U Ibanezu sa da dokonca podla serioveho cisla zistit, ci sa vyrabala v Korei vo fabrikach Cort, vo fabrikach Samick alebo v Japonsku vo fabrike Fuji Gen Gakki alebo ... (a to uz si nespomeniem :) )
To mě zajímá. Máš odkaz? Mám někde poznamenané číslo svojí staré Ibanezy a ta se fakt s vyššíma modelama Corta (za stejnou nebo i nižší cenu) vůbec nedá srovnat. Rozdíl v kvalitě zpracování, osazení snímači a samozřejmě zvuku naprosto propastný. Ze stejné fabriky to asi nebude. Přitom o ty Ibnezy je hrozný zájem, když jsem to prodával, tak mi málem urvali ruce. Nechápu.
Inak Japonci 70/80 vs. sucasna lepsia Korea su naozaj absolutne neporovnatelne.
To se ale přesně tvrdilo (a mnohde stále tvrdí) i o těch Japoncích ve srovnání s USA modely. Proto jsou tak levné.
Sam ma 3 japoncov z tej ery, naposledy som si kupil nedavno Stratocaster Fernandes (1982) a to je taka gitara, ze mi je do placu, ked si uvedomim, kolko ma "iba" stala...
Njn. To ale asi není tutovka, kde by člověk prostě šel a koupil. Musí mít kliku na narazit na ní. Já jsme zatím bohužel ještě nenarazil a vlastnit špičkový statocaster je můj sen.

rastis

Příspěvek od rastis » 13 črc 2007 17:12

Ctirad - s tymi Ibanezmi by som sa dlho natrapil, kym by som to vyguglil. Ale bolo to jednoduche - islo o nejake pismenko - C Cort, S Samick, F Fujigen... Netykalo sa to tusim uplne celej aj lowendovej produkcie...

O stare japonske gitary som sa zacal viac zaujimat cca 3 roky dozadu a drzal som ich v rukach dost vela. Viem, ze tazko po internete generalizovat, ale znacky ako Greco, Burny, Fernandes, Tokai su sazka na istotu. Dobre gitary vyrabala v tych rokoch v japonsku napriklad aj Aria Pro II... Stale su tieto nastroje pomerne lacne, ale idu postupne hore - presne ako pisal aj nick_valensi. Ja som pomerne dobrodruzna povaha, takze som nemal problem vydrazit si 2 japoncov z USA ebay.

rastis

Příspěvek od rastis » 13 črc 2007 17:16

Ctirad píše:
Inak Japonci 70/80 vs. sucasna lepsia Korea su naozaj absolutne neporovnatelne.
To se ale přesně tvrdilo (a mnohde stále tvrdí) i o těch Japoncích ve srovnání s USA modely. Proto jsou tak levné...
So svojimi skusenostami by som si nekupil sucasny Gibson LP Standard / Custom, ani Fender Stratocaster USA Standart - su to dost drahe a veeeelmi priemerne gitary (vzhladom k cene). Japonci zasa "az tak levny" nie su - akurat som omrkol ebay a cumel som, ze za niektore Stratocastre Tokai sa medzicasom co som to nesledoval pyta vyse 1000 dolarov... Ale pri troche hladania a stastia sa da kupit Stratocaster Fernandes / Greco tak za 400 - 500 dolarov, Aria Pro II za 300 - 400 dolarov...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 13 črc 2007 17:22

rastis píše:
So svojimi skusenostami by som si nekupil sucasny Gibson LP Standard / Custom, ani Fender Stratocaster USA Standart - su to dost drahe a veeeelmi priemerne gitary (vzhladom k cene). Japonci zasa "az tak levny" nie su - akurat som omrkol ebay a cumel som, ze za niektore Stratocastre Tokai sa medzicasom co som to nesledoval pyta vyse 1000 dolarov... Ale pri troche hladania a stastia sa da kupit Stratocaster Fernandes / Greco tak za 400 - 500 dolarov, Aria Pro II za 300 - 400 dolarov...
uz sem to tu dneska psal, co neni custom shop, to je v podstate obycejna kytara.. za custom shop lidi musej zaplatit uz opravdu hooodne a potom dostanou spickovou kytaru. ovsem tu samou kvalitu je mozne ziskat (s jinym logem) o mnoho levneji.. ale je to bohuzel tak, ze i ti stari japonci lezou nahoru zavratnou rychlosti...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 črc 2007 17:24

rastis píše:Ctirad - s tymi Ibanezmi by som sa dlho natrapil, kym by som to vyguglil. Ale bolo to jednoduche - islo o nejake pismenko - C Cort, S Samick, F Fujigen... Netykalo sa to tusim uplne celej aj lowendovej produkcie...
Hmmm, tak je to skutečně "C". Z toho mi vychází, že to museli dělat na lince, kde Cort dělá jedny z levnějších modelů (kvalitativně tak odpovídá) a Ibanez si na to natiskne svoje logo a prodává to ve vyšší střední třídě za 2x-3x větší peníze.

Odpovědět