Máte zkušenosti s firmou Studio Electronics?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
mkII

Máte zkušenosti s firmou Studio Electronics?

Příspěvek od mkII » 16 zář 2009 10:05

Ahoj,

chystám se od nich něco objednávat a tak mě napadlo, jestli už někdo z vás tu zkušenost má. Přes všechny šediny a probděný noci co s tim asi budu mít to vypadá, že i kdybych platil clo v plné výši, pořád by to vyšlo levněji než co se dá sehnat po Evropě..

a.tom.x

Re: Máte zkušenosti s firmou Studio Electronics?

Příspěvek od a.tom.x » 16 zář 2009 10:10

Mám SE1x Nova Edition taky z USA ... to byly doby když byl $ za 15 ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

mkII

Příspěvek od mkII » 16 zář 2009 10:24

A jak ti zní ta fuzz option? Je to použitelný?

Tak dneska ten dolar taky není moc drahej..A posílali ti to FedExem? Jak proběhlo vyřizování cla? Byly s tím nějaký kompilace :) ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 zář 2009 10:32

U kayka sme nedavno dost dlho skusali Omegu ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 zář 2009 10:44

imho se1x stoji za kazdu jednu sedinu ;-) z toho co som sa snim hral na prvom ezone zraze je to neuveritelny synth... takze drzim palce nech to vsetko vyjde ;)

mkII

Příspěvek od mkII » 16 zář 2009 10:51

KAYKO už mi nějaký info dával, ptal jsem se ho přes PM, a co si o ní myslíš ty, Pytkine? Jinak teď mě práve zajímají spíš věci co se týkají celkovýho procesu nákupu, než samotných přístrojů.

dendy: dík, no jak se znám (lidská verze kačera donalda) tak to asi tak hladce neproběhne, ale snad to nakonec dobře dopadne :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 zář 2009 11:17

mk2 : no nakup neviem posudit .. kayko to tiez kupoval z druhej ruky , nie u nich .. Omega je fajn .. par veci sme nevedeli rozchodit .. Ale nemali sme k tomu manual .. velmi sa mi paci modularna konstrukcia , moznost doplnania filtrov .. A zasadna vec , ze je to aktualna firma , ktora zije , robi support atd .. to je dnes pri analogu celkom podstatne .. neni to moc lacne , ale co je dnes lacne v tejto sfere ..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 16 zář 2009 11:39

fuzz je OK docela si s tím nástrojem sedne, ale stačila by na to i nějaká kytarová krabička. Nikdy jsem nekupoval nic noveho, tenhle kus byl z eBay. FedEx je ten nejdrazsi zpusob dopravy a rozhodne ne nejrychlejsi. Doporucuju USPS Airmail.

mkII

Příspěvek od mkII » 17 zář 2009 07:38

a.tom.x:No, abych pravdu řekl, ani mi nejde o rychlost, to si klidně počkám, hlavně ať to dorazí nepoškozený a ať to vůbec dorazí..Pode Grega (člověk z SE) je FedEx nejbezpečnější možnost kromě osobního odběru..

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 17 zář 2009 14:54

hmm, všechny parcel services mají v podmínkách, že krabice musí vydržet pád z 1.2 metru, občas i ze dvou... Zatím se mi sice nestalo, že by něco přišlo nefunkční, ale třeba ohnutý rackový uši tak, že normálním nářadím nešly srovnat, to klidně jo:-/ Výhodu mají těžší věci, se kterýma se moc nedá házet. Zkušenosti s DPD a DHL, který používám v rámci Evropy.
Osobní odběr ale není vůbec špatná varianta, zpátečku do NY v pohodě pořídíš za sedmičku (občas i za trojku..), SEčko pak dáš do kufru a vyhneš se proclení a český DPH (oproti ceně na netu ale zaplatíš místní daň (US ceny jsou bez daně), tj + cca 7%). U dražší věci bych nad tím pouvažoval.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 17 zář 2009 15:24

No jasně to je typickej americkej přístup FedEx je nejlepší. Po USA asi jo, já vždycky všechno tlačil přes USPS a doručila to Česká Pošta bez problémů. A teď posledně i extrémně rychle, bylo to tu asi za 4 dny. btw. SE1x je lehoučkej malej přístroj na kterém nejde nic zničit, když bude zabalenej v orig. krabici.FedEx dáš hrozný prachy a to nemá cenu (to už je fakt lepší si tam zaletět, podle mě ti nedají ani tu daň, kdysi to tak fungovalo, když se vozily věci z Německa s DPH (posílalo se zpět potvrzení poštou), ale USA neumím tak by se to muselo zjistit. Samozřejmě je tu, ale riziko, že tě čapnou celníci na letišti.

mkII

Příspěvek od mkII » 17 zář 2009 16:37

Teda s tim letem jste mi nasadili brouka do hlavy..fakt to není drahý..Ale ty peníze na to mám a za každou cenu šetřit nepotřebuju- ale zase bych za to mohl přidat pár komponent. I když trochu pochybuju, že se nebudou zajímat co to v těch kufrech mam za krabice, už si moc nepamatuju jak to chodí, ale ty celníci jsou přímo u těch rentgenů, kde projíždějí kufry ne?
A krabice by měly bejt dvě, SE a Omega

mkII

Příspěvek od mkII » 17 zář 2009 16:56

Navíc jak na to koukam, SE mají zřejmě sídlo hned za letištěm L.A. že by to měli takhle dobře vymyšlený? :lol:

peteness

Příspěvek od peteness » 17 zář 2009 17:11

ja si pisu s jednim frantikem, docela velky sberatel a prekupnik. Podle nej je Omega nejlepsi soucasny analog. Levne to zrovna neni. Fedex je taky ranec. Ceske DPH je ranec
btw bodyia muzes byt konkretnejsi s tou newyorskou otockou za 3-7 ?
Realne bych pocital do NY otocku spis tak 9-10; levnejsi lety bvaji mesic a vic dopredu vyprodany, pokud tam vubec neco lita (s prestupem v Nemecku nebo v UK). Tahle cena by byla konecna za ryze teoretickeho predpokladu, ze tam priletis, na letisti papnes krabici a hned ti zase v nejake dohledne dobe leti letadlo zpatky (coz zase pri nejake te mnimalni cene neni moc pravdepodobne)....nemnluve o tom, ze ten obchod je na opacnem konci USA. Na Ruzyni uz pak nikoho nezajimas, rentgen je jenom pri nakladce.

mkII

Příspěvek od mkII » 17 zář 2009 17:40

Ono to poštovný zas tak moc není, oni mají podnikatelskej account, takže to vyjde na nějakých 550 dolarů..Což je s tou letenkou srovnatelný a já už tyhle punkový akce po jistých zkušenostech radši nepodníkám(že bych si pro to zaletěl)..

Je ale zajímavá varianta vyhnout se dani a clu..

Dál mám trochu obavu, jestli může někdo poradit- vzhledem k tomu, že s Gregem z SE celou dobu komunikujeme přes mail, tak to svým způsobem nemusí bejt úplně bezpečný pro mě? -jde o to, že budu mít trochu jinou cenu, než jaká by vyšla standardní cestou přes košík a objednávku (asi o 200 dolarů nižší), oni mi pošlou frakturu a údaje pro převod a to půjde mimo web, kterej má bezp. certifikát v tý části, kde se vyřizujou detaily platby atd.

Tak jsem trošku nervózní z toho, ale zas jim nechci vyjadřovat nějakou pochybnost tím, že se budu dožadovat oficiální registrace tý objednávky na jejich webu, jestli mě chápete.. :|

Odpovědět