Měl by někdo radu pro absolutního laika?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 27 led 2008 19:46

Je to zas ta klasická hádka na téma "je *** profesionální nástroj pro hudebníka?" :) zas máme tábory stojící proti sobě a každý má své nezvratné argumenty ...

Pojem "univerzální skladatel" mi trochu uniká, ale co se stylu týče, je FL rozhodně patternově orientovaný sequencer, ale to nevidím jako nevýhodu :) Já na tom vyrostl (stále rostu) a o workflow, jakého dosáhnu v patternech, se mi jinde ani nezdá.. ale jak říkám, na práci s nahranými stopami bych zatím určitě zvolil (a volím) jiné..

Pokud však jde o naťukávání dat midikeyboardem, hraní si s nástroji, komponování v midi prostředí (piano roll v FL je skutečně industry-leading), zkrátka o věci, které, jak se zdá, pyngu chce - FL (a OBZVLÁŠŤ pro začátečníka) vítězí...

zlato

no

Příspěvek od zlato » 27 led 2008 19:52

No ja delal v Reasonu, FL, Cubase i Abletonu...Mam dojem ze Ableton mi na repetetivni elektroniku pasuje nejvice...asi je to o stylu co chces delat...Na Cubase jsem si docela zvykl...ale pro me (muj styl) to je to zbytecne moc slozita a zdlouhave tam neco udelat. Ableton je pro me vice kreat.a hodne rychle se vnem dela ..da se dobre kombinovat atd...Kdybych delal komercni album o 10. pisnickach na kterem bych makal treba rok vkuse...dokazu si predstavit ze by byl Cubase asi vhodnejsi...Ale elektronicka hudba je dost casto zalozena na progresi a neustale vyvoji..a tuhle myslenku Ableton podporuje se vsim vsudy...Jedu na tom jak VST tak HW a zatim bez problemu.

Myslim ze je hloupost aby si zacatecnik hned kupoval Cubase kdyz lehkou verzi Abletonu ma doma...

A to aby sel honit holky je tezke OT myslim...by zalozil forum co s volnym casem kdyby chtel poradit vtomto smeru ne?

Poklop

Příspěvek od Poklop » 27 led 2008 19:57

Ok, kapituluji, svůj názor jsem řekl a at si ho každej přebere jak chce, nehodlám teď prohlížet do detailu každej sekvencer a vypisovat, co všechno v něm nejde :-)
Jen si myslím, že laik, by měl začít na tom, co funguje dobře a je to neomezující. Patternově orientovanej SQ je dneska dost speciální záležitost a vlastně jen velmi úzkoprofilově použitelnej (třeba jako Renoise).
pokud se laik "vyprofiluje", tak at si zkusí přejít na něco jinýho ....
V každém případě Cubase umí prakticky všechno, co je v produkci a postprodukci hudby myslitelné. A i když má své mouchy, tak je to vývojářsky jeden z nejsilnějších nástrojů na výrobu a produkci hudby na světě.
Netvrdím tím, že ostatní nejdou použít. Záleží na potřebách a taky třeba financích.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 led 2008 20:02

all : ja netusim preco sem vobec montujete iny soft ked tu zacalo Abletonom.. to je k dispozicii a bolo by vhodne aj v tomto smere sa uberat... nechapem tomu flame co sa tu deje.. to ked si niekto kupi skodovku, tak sa zacne riesit preco si nekupil BMW, MERCEDES atd? :) sak to je uplne bezpredmetne kedze tu ide o to ze to uz fyzicky existuje...

nakoniec pyngu ako uviedol je totalny zaciatocnik a potrebuje radu.. ale rada by nemala byt co si ma vybrat kedze on sam uviedol ze ma Ableton... nech jednoducho zacne v nom a ked bude vediet viac urobi si svoj prehlad...

ktory mikrak je lepsi? A, alebo B? aky klaves je lepsi A alebo B? ktore monitory su lepsie A alebo B?

fero : mam klaves A, ako by som ho mohol zapojit? a mam software A
jozo : klaves B je lepsi, a radsej si kup software C
juro : klaves B neni profi, C je daleko profesionalnejsi, ma viac kontrolerov..
honza : urcite B ani C neni dobra volba..
fero : tak teda ako mozem zapojit ten klaves A?
juro : ak by si zapojil klaves C tak to maz lepsie...
jozo : ale klaves B je zas lepsi pre zaciatocnika...
.
.
.

AKO FERO DOSTAL POPICI RADU :)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 27 led 2008 20:03

No, diskuse na téma, které začátečník řeší je přínosná ne? :-) Nahodil totiž otázku: A NEBO POTREBUJI JINEJ SOFT?

Dobrá, tak odpovídám: softů je celá řada a bohužel každej má jinej styl práce a je silnější v určité oblasti. Bohužel si to budeš muset časem zjistit sám a rozhodnout se, který budeš používat.
Zatím klidně používej ten Ableton a uvidíš. ....
Naposledy upravil(a) Poklop dne 27 led 2008 20:06, celkem upraveno 1 x.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 27 led 2008 20:05

Diskuse na fórech jsou všeobecně většinou velmi nepřínosné :)) ... ale člověk se pobaví, zanadává si na počasí...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 20:14

já se určitě nechtěl hádat, chtěl jsem jen slyšet, co konkrétně má Cubase a co naproti tomu FL nemá...dobře, neslyšel jsem to, takže už to nebudeme řešit...jinak co se patternů týče - já s nimi ani pracovat nemusím, například Elder's Council jsem udělal v jednom paternu, je to asi deset stop v piano rollu v jednom patternu...

no on hlavně pyng dostal Ableton lite a ten pokud vím, neumí ani VSTčka...mám tu asi 10 kopií tohohle ořezaného softu, válí se mi to tu nepoužité v šuplíku ;)

a k té diskuzi - naopak jsem toho názoru, že neuškodí...protože pyng opravdu psal "A NEBO POTREBUJI JINEJ SOFT?", jak uvedl poklop...takže proč ne diskuze, OT sem snad netaháme, tak o co jde...nakonec se stejně rozhodne sám, nejlepší by bylo, kdyby měl možnost si osahat všechny varianty, tedy asi takhle: Cubase, Sonar, FL Studio, Ableton...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 led 2008 20:22

Jindy2 : ale jasne.. len z tohoto vzdy vznikne flame.. tak najlepsie nech skusi to co mal pribalene v krabici.. kazdy radi len to svoje a to je potom k nicomu rada...

nech si vyskusa ten Ableton.. je tam na zaciatok vsetko co potrebuje si myslim... Cubase je tiez dobra volba, ale o to tu neslo...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 27 led 2008 20:33

... ale jen tak mimochodem, právě díky těmhle diskusím na tomhle fóru jsem vychytal už hodně věcí, nebo jsem se díky tomu o nich dozvěděl. Takže bych netvrdil, že jsou diskuse na "DISKUSNICH" forech většinou velmi nepřínosné. Ono totiž jak pro koho :-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 21:41

myslim že zatim dobrá diskuze, skončíme s porovnáváním, nemá to smysl...ovšem já neradil jen to svoje...psal jsem, ať vyzkouší Cubase, Sonar, FL Studio a Ableton...to je ta čtyřka, mezi kterou bych dneska vybíral...

každopádně, zase zkoušet jenom Ableton může dopadnout tak, že u něj zůstane a navykne si na něj (protože to bude to první s čím se naučil) a potom se mu nebude chtít přejít na nic jiného...já tímhle způsobem skončil právě na FL Studio, ze kterého se nejspíš už nikdy nehnu a nebo to bude hodně bolet...proto bych možná radši na začátku zkusil tuhle čtyřku, kdyby byla tehdy dostupná v takové kvalitě jako dnes a vybral si čistě podle toho, co se mi bude líbit nejvíc...no stejně bych asi skončil u FL Studio, ale to už je jedno...
alespoň, když nic jiného, tak se z téhle diskuze pyngu dozví, že existuje i něco jiného, než ten Ableton co měl přibalený v krabici ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 led 2008 21:47

Ja by som podporil nazor lep ..

Pyngu : prodej a bez honit ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 led 2008 21:53

pytkin : neviem ci zrovna honit je po cesky honit :D

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 27 led 2008 22:10

:D

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 22:16

pyngu bude asi šťastnej za ty dvě stránky, co jsme tu vyplodili a zakončili radou "běž radši honit a klávesy prodej" :) ještě někdo dodejte "už sem nechoď a na nic se neptej" :lol:
ne, to je sranda, jste blbci, neraďte mu hlouposti (sex místo hudby? hloupost, hudba je lepší), nebo to vezme vážně :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 28 led 2008 01:46

Mno ty Fruity, maji par nehoraznosti 1. Fruity loops neumi externi BPM sync. Sice v synchronu zacne (start/stop umi), ale dal si vali svoje BPM a nic s tim nenadelas. A za druhe maji uzasnou vlastnost vypnut zvuk kdyz se znich prepnes, jede ti treba pres ReWire dejme tomu ReBirth, ty se na nej prepnes abys poladil cutoff a prepnul patern.. a fruity se zastavi.

To mi prijde jako celkem 2. nevyhody ktere dost brani pouzivani.

Pokud vite nekdo jak je obejit dejte PM :)

Odpovědět