Měl by někdo radu pro absolutního laika?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
pyngu

Měl by někdo radu pro absolutního laika?

Příspěvek od pyngu » 26 led 2008 00:18

Zdravím,
Předem upozornuji, že tomu zatím moc nechápu, a zatím jsem dokonce nepochopil ani význam např. slova "sekvencér".
Koupil jsem si na takové to domácí žvýkání master keyboard M-audio KeyRig 49. V balení byl SW M-Audio, (ten už jsem jakžtakž rozchodil a na klávesky vyloudil pár zajímavých zvuků) a SW Ableton Live Lite 6. Chtěl bych ale své pokusy zaznamenat do několika stop a pohrát si s tím, a nevím jak. Je mi k něčemu dobrý ten Ableton? Dá se to nějak propojit s tím SW od M-Audio? Nebo potřebuju jiný soft? Možná si myslíte, že si dělám srandu, ale já opravdu nevím, koho se na to zeptat. Díky, pyngu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 led 2008 00:20

pyngu : sekvencer je program , ktory uklada midi (teda to co hras na keyboarde) .. a potom to vie prehravat .. mozes to na seba vrstvit , rozne editovat .. atd .. Ableton Live obsahuje v sebe aj sekvencer .. teda dufam . nikdy som ho nevidel ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 26 led 2008 00:24

pyngu : skus pozrie youtube, tam urcite najdes tutorialy k abletonu.. ja som nasiel namatkovo toto
http://www.youtube.com/results?search_q ... rch=Search

a dobre su tiez tutoriale textove, tie mas zas tu
http://www.ableton.com/pages/tips/home

neboj, nie je to ziadna veda...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 led 2008 09:48

doporučil bych ti radši se naučit s Cubase nebo FL Studio...Ableton pokud vím, je dobrý hlavně na Live vystoupení...každopádně já ho nemám rád, stejně jako Reasona ;)

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 26 led 2008 12:49

tiez by som sa prihovoril za cubase,je to v podstate standardny system,v ktorom mozes zakotvit a tvorit v nom aj ked budes svoju tvorbu obohacovat a sprogresivnovat,popripade zacat pracovat s zivymi nastrojmi,nieco nahravat a tak...a nie je vobec tazky na naucenie,a dost prehladny...co som z inych programov moc taky dojem nemal

Poklop

Příspěvek od Poklop » 27 led 2008 18:31

dnes je jediným profi programem na hudbu Cubase, Sonar a Logic (Apple). Všechny ostatní (Reason, FL studio, Ableton atd.) jsou víceméně specifičtěji zaměřené programy. Jeden je vhodnější třeba na live, v jiném zase nejde nahrávat audio (vokály) atd.
Musíš si prostudovat, kterej z nich ti vyhovuje, jestli profi obecnej, ve kterem jde všechno a nebo nějakej specialní, kterej ale může mít v určité oblasti omezení.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 18:37

Poklop: mno, jestli jsi tou poznámkou o té nemožnosti nahrávání vokálů myslel FL Studio, tak to není pravda, umí to nahrávat vokály, kytary, cokoliv chceš...
nenarazil jsem ve FL Studio na nic, co bych potřeboval a ono to tam nebylo...
Cubase jsem tu sice také doporučil, ale nemám rád to jeho GUI a proto ho asi nikdy nebudu používat...navíc, proč taky...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 27 led 2008 18:52

Umí, už jsem tak pár songů udělal.. ale je to utrpení - možnosti editace jsou na facku a je to nepřehledný.. kdyby do FLka dokázali integrovat nějaké "přepnutí" do wave editoru, bude to geniální - zatim je ale FL "pouze" perfektní prostředí na tvorbu elektroniky, hhopových beatů, potažmo na hudební základ čehokoli..

Poklop

Příspěvek od Poklop » 27 led 2008 18:56

Sorry, ale FL studio není profi program pro skladatele. Je to patternově orientovanej sekvencer. Neřikám, že blbej, ale univerzální skladatel by ho nemohl používat, nýbrž tam spousta věcí není .... a ani asi nebude.

lep

Re: Měl by někdo radu pro absolutního laika?

Příspěvek od lep » 27 led 2008 19:01

pyngu píše:Zdravím,
Předem upozornuji, že tomu zatím moc nechápu, a zatím jsem dokonce nepochopil ani význam např. slova "sekvencér".
Koupil jsem si na takové to domácí žvýkání master keyboard M-audio KeyRig 49. V balení byl SW M-Audio, (ten už jsem jakžtakž rozchodil a na klávesky vyloudil pár zajímavých zvuků) a SW Ableton Live Lite 6. Chtěl bych ale své pokusy zaznamenat do několika stop a pohrát si s tím, a nevím jak. Je mi k něčemu dobrý ten Ableton? Dá se to nějak propojit s tím SW od M-Audio? Nebo potřebuju jiný soft? Možná si myslíte, že si dělám srandu, ale já opravdu nevím, koho se na to zeptat. Díky, pyngu
Mily Pyngu, ja pro tebe mam jednu pratelskou a dobre myslenou radu... rychle ty klavesy zase prodej a misto hledani vyznamu slova "sekvencér" bez nekam ven honit holky!!!
:wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 led 2008 19:01

Ano, univerzalni skladatel jedine papir a tuzku...

thovt

Příspěvek od thovt » 27 led 2008 19:02

A v cem je Ableton Live "neuniverzalni" ? Ja si naopak myslim, ze dava mnohem vic svobody nez Cubase a proto bych ho doporucil. 8)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 19:05

Poklop: já na FL nedám dopustit...i profi skladatelé ho používají, viz. třeba Mike Oldfield ale i další...nevím o ŽÁDNÉM stylu, který bych tam nedokázal složit...co víc potřebuji...a když je Cubase tak moc profi, tak bych docela rád věděl, co je potom teda ProTools a Sequoia...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 27 led 2008 19:19

mě bohatě stačí to co píše Sadluck. Ale je to tak, že každej si brání ten svuj :-) takže chápu tvoji rozčilenost :-)
Mám dojem, že Cubase a Nuendo je nejrozšířenější mezi PCkářema. Alespoň tedy skladatelé, které znám, jej používají.

EDIT: ono nejde jen o skládaní ale i o dalsi veci, který se dělají ve studiu ....

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 19:38

Poklop: hehe, nejsem rozčílenej, ani náhodou, jen diskutuju ;)

pokud ti jde jenom o ty vokály, tak pro mě za mě to přiznám - na to fruity není ideální, ale já si, pokud budu chtít, kvalitní vokály nebo cokoliv jiného, nahraji i bez Cubase...ale chtěl jsem slyšet, co lze udělat v Cubase co nelze udělat ve Fruity - třeba bych na Cubase přešel...ale nevím o ničem zásadním, kvůli čemu bych Cubase měl chtít...

když vezmu skládání instrumentálky, tak co ve studiu mám jako dělat? mix? mastering? efektování? red-book standart? nic víc mě nenapadá a všechno jde udělat ve fruity - ale neříkám, že to dělám na vestavěných nástrojích...

já si myslím, že nejde vůbec o to, na čem tu hudbu děláš, ale jaký je výsledek a co ti vyhovuje...mě fruity vyhovuje, ale nazývat něco profi a něco méně profi, tak potom bych našel i něco, co by bylo ještě víc profi, než Cubase - třeba ta Sequoia, ale to je jedno, já to nechci měřit na profi, semi-profi a non-profi...ve výsledku, pokud to někdo umí (což neříkám, že jsem zrovna já, to ať soudí jiní), tak stejně nepoznáš instrumentálku udělanou na Cubase a tu udělanou ve Fruity, pokud by byly použité stejné nástroje/synthy, na to bych si vsadil...

nj, jinak já fruity bránim, ikdyž vím, že bych to neměl zase tak přehánět ;) ikdyž, těch 8 let zábavy na FL se jentak nezapomíná :)

Odpovědět