musopen -- set music free

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
david

Re: musopen -- set music free

Příspěvek od david » 07 říj 2010 08:17

md3 píše: Tvůj názor je relevantní, bez názorů neexistuje diskuse (a přece OT to není, rozebíráme smysl projektu). Ale komu jinému se to bude hodit, než tvůrcům reklam nebo jiného komerčního materiálu, že mp3ka bude public domain?
Ona mi ta diskuse prijde relativne zbytecna ;), uplne by stacilo dohozeni kontaktu na dobre mlade hudebniky, kteri by meli zajem si neco natocit;).

Ale k odpovedi: z pohledu naseho autorskeho prava (zatim, muzeme sice doufat, ze to vydrzi, ale lobby je silna) projekt zase takovy trhak neni, u nas si porad muzes kopirovat pro osobni potrebu (pritvrzuje, legalne si na nasem uzemi uz neporidim zalozni kopii DVD s CSS napriklad). Je to ale zbytecne komplikovane. Teda jiste, porad se da rict, ze "na internetu se toho vali spousta", ale pak minimalne ti, kdo ten material vystavili, porusuji neci prava. Takze porad tu jeste vidim docela dost lidi, co proste maji radi hudbu, ale nemaji na to, aby si nakoupili nosice. Navic rozumny tvurce reklamy nebo komercniho materialu, ktery tuhle hudbu pouzije, si take uvedomi, ze by bylo fajn, kdyby nejake drobne na takovy projekt prispel. Dobre, ztracime tu klasicky model zbozi-platba, ale ten uz se ztraci ve spouste financnich modelu (treba u kolektivnich spravcu autorskych prav), tak by to snad nemuselo tolik vadit ;)

md3

Příspěvek od md3 » 07 říj 2010 08:54

Ona mi ta diskuse prijde relativne zbytecna ;), uplne by stacilo dohozeni kontaktu na dobre mlade hudebniky, kteri by meli zajem si neco natocit;).
Ve výsledku tím budou ti hudebníci ale sami proti sobě. Pokud tady nějakcí jsou (a já myslím, že ani ne), ještě jim sdělím jedno varování. Ve chvíli, kdy bude všechna stará hudba natočena a uvolněna pod public domain, sami si tím do budoucích let podkopou svoje (už tak tenké) nohy. Nějaká část tvůrčích týmů, kteří váhají jestli zaplatit za novou instrumentaci a nebo někde sehnat už hotovou nahrávku bez placení prostě vezmou ten public domain a to přispěje jen k tomu, že instrumentalisti ještě víc ztratí svou úlohu v dnešní době.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 říj 2010 09:10

Oxyygen píše:jde to pouzit v CZ do reklam? Nejak to tam co se tyce autorskych prav neni jednoznacne receny
"6. Can I use Musopen music in another work that will be sold for profit?
Public domain works are not protected by U.S. copyright law and are free to be used, copied, performed and distributed by anyone for any purpose, even if sold for profit."

david

Příspěvek od david » 07 říj 2010 16:04

md3 píše: Ve výsledku tím budou ti hudebníci ale sami proti sobě. Pokud tady nějakcí jsou (a já myslím, že ani ne), ještě jim sdělím jedno varování. Ve chvíli, kdy bude všechna stará hudba natočena a uvolněna pod public domain, sami si tím do budoucích let podkopou svoje (už tak tenké) nohy. Nějaká část tvůrčích týmů, kteří váhají jestli zaplatit za novou instrumentaci a nebo někde sehnat už hotovou nahrávku bez placení prostě vezmou ten public domain a to přispěje jen k tomu, že instrumentalisti ještě víc ztratí svou úlohu v dnešní době.
No nevim. Vlastnim sest nahravek Mozartova Requiem, tri komplety Beethovenovych symfonii a podobne. Docela dobre se mi muze stat, ze si jeste nejake poridim :). A krome toho pochybuji, ze zakladem cinnosti hudebniku zabyvajicich se starou hudbou je nahravani.

Odpovědět