Na čem a jak tvoří ... ECSON WALDES

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
orbis

Příspěvek od orbis » 10 úno 2009 20:18

vidim a ctu poprve, uzasny;) mit tohle ve 24 letech, to nevim, co bych musel vsemozne delat.) obdivuju fakt Tve odhodlani, pracovitost a peclivost. potreboval bych to taky od nekoho nachytat. proc se lepe chytaj ty nezadouci veci...:(

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 úno 2009 20:57

Yes AMT8 přesně tohle infi jsem hledal, koupil jsi ho?
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 úno 2009 22:01

parada!!! strasne dobre mi padol ten rozhovor, v poslednom case sa zvyknem hrabat v minulosti (zeby koli tomu ze 32 klope na dvere? :)

paradne citat takto z odstupom casu... a inak eksone, ten album po 10 rokoch by aj mna potesil :) tak hybaj skladat ! :) minimalne koli tomu andelovi na druhy reprak...

toto ma skoro zabilo:
http://www.electrozone.cz/old/Public/20 ... public.htm
:)))))

hodne som sa bavil hlavne na mojom odusevnenom presvedceni ohladom sw masteringu :)

ala sranda je ze okrem jp8080 sa mi vsetky hw sny splnili :)

inak moj nazor na hw vs. sw bol v tom obdobi skoro opak toho co ecsonov a svojim sposobom dnes je zas :)) no haluz :)

dik za spomienkove linky moc potesili

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 úno 2009 23:38

c9000 píše:Yes AMT8 přesně tohle infi jsem hledal, koupil jsi ho?
Hej kupil .. No vidis .. google nam nasmeroval zivot rovnakym smerom :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 úno 2009 09:50

Peknej clanek, musim rict, ze je videt, ze kdyz nekdo neco chce a vklada usili a bavi ho to, tak to nekam dostrka.
I kdyz v jeho veku, kdyz jsem zacinal, tak nevim kde bych na tolik HW vzal :D tak si rikam, ze je este, co dohanet. HW rulez :c)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 12 úno 2009 17:09

levno nakoupit, draze prodat a pozde platit faktury. to je klíč.

dano

Příspěvek od dano » 12 úno 2009 17:13

:-) klinec jak svina

atom

Příspěvek od atom » 13 úno 2009 15:41

:D
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 úno 2009 17:17

TOM-Thak píše:Peknej clanek, musim rict, ze je videt, ze kdyz nekdo neco chce a vklada usili a bavi ho to, tak to nekam dostrka.
I kdyz v jeho veku, kdyz jsem zacinal, tak nevim kde bych na tolik HW vzal :D tak si rikam, ze je este, co dohanet. HW rulez :c)

TOM-Thak
V dobe kdy vysel clanek to byl prelom 2001/2002 a me bylo 24 let, jsem tu techniku daval postupne dohromady od mejch 15ti let. V dobe kdy jsem studoval nejprve elektrotechniku a pak grafiku, jsem nemel pevnou praci. Ale i tak jsem se v ty dobe snazil nejaky penize vydelat, protoze bez tech by nebyl HW kterej jsem miloval a potreboval ke skladani hudby : ) Cast prijmu jsem mel z hudebnich aktivit, delal jsem zakazkovou hudbu (od modnich prehlidek po hudbu do radio reklam), delal jsem remixy a mel ve studiu prvni kapely, i kdyz to v zacatku jeste nebyl nejzasadnejsi vydelek. Mnohem zajimavejsi bylo tou dobou podavat inzeraty na techniku a spoustu jich procitat. Mel jsem tenkrat nabidku na nakup techniky po vsech certech v treba takovymhle zneni: "koupim starsi syntetizery a bici automaty Roland, Korg, Moog, Arp, Yamaha, Oberheim, Sci. Dale paskova echa a starsi efekty" : )) Tech syntaku mi prosla rukama opravdu obrovska hromada. Kousky v krasnym stavu jsem si nechal (ProOne, MonoPoly, Prodigy, MS20, VC10, MKS30, Drumtraks, Drumulator, TR-606, TR-808, efekty RE201,301,501,SRE555, SDE2000 atd) a ty co mne bud tolik nezajimaly (SH-101, Juno 106, Juno 60, JX3P, Polysix, Poly 61, JX8P, JX10, CS5, ) nebo nebyly v 100% technickym a optickym stavu, tak ty jsem poustel pryc a vetsinou jsem je prodaval v prumeru se 40% ziskem, coz nebylo zly. (to ce jsem nesehnal s atrativni cenou jsem samo nebral). Pro me jako studenta tenkrat moc dulezitej prijem. Byla to mravenci prace a spousta casu ty masiny dohledavat, spousta telefonatu a dotazu ale slo to. 80% vsech veci jsem vzdy rozebral a vycistil takze pak vypadaly opravdu hodne dobre a pak se i lip prodavaly. Uspesnej v nakupech jsem byl i proto protoze jsem lidi nedrtil s cenou uplne dolu, coz moje dobova konkurence casto delala, cili pak lidi z mnoha inzeratu zkusili zavolat i me a protoze jsem na ne tolik nenalehal byl jsem casto uspesnej. Samo me vyjednavaci umeni uz bylo tou dobou na vysoke urovni :c) Ale porad to byly fer obchody pro obe strany. Paradoxne moje nejvetsi konkurenty z tech dob znam osobne a mame fajn vztahy i kdyz jsme si tolikrat neco hezkyho vyfoukli a byly na sebe nakrknuty : ))) No a krome hudby a syntaku jsem tenkrat jeste delaval zakazkovou grafiku a ilustrace, to taky nebylo spatny. Musel jsem se otacet, protoze jako student clovek jinou volbu nemel, ale slo to, zvladal jsem k tomu vsemu i studovat a delat hodne muziky. Kolem mejch 18-24 let to bylo hodne specificky a moc hezky obdobi, obcas trochu hořko-sladky, ale hodne rad na to vzpominam, krom toho z ty doby mam dodnes ta nejsilnejsi pratelstvi a silny kamaradsky vazby ktery trvaji dodnes.

Tou dobou jsem mimochodem byl desna informacni databaze, vedel jsem kolik je kde v republice napr Roland SH101, ci Moog Prodigy a kdo je jak nalomenej ten ci onen nastroj prodat, taky v jakym jsou ty nastroje stavu a casto jsem znal i jejich delsi historii. Mimo to jsem mel prehled uplne o vsem co ktera firma vyrabela od 70 let po tehdejsi soucasnost, tak jsem platil za desnou kapacitu pres syntaky. samplery, drummachines, efekty a pod, (protoze lidi nemeli moznost jen tak neco natukat na internetu, to jeste bylo vse v plenkach) cili furt zvonil telefon s tim ze nekdo potreboval info, radu nebo mi zadaval pozadavky co by chtel sehnat nebo co ma na prodej. Moji rodice to nesnaseli, protoze kdyz jsem se kolem 18ti vracel ze skoly na vikendy domu, mel jsem vzdy na stole listecky s telefonama a popisem co je na prodej od lidi kteri behem tejdne co jsem studoval volali na moje inzeraty, bylo to krusny obdobi : ))) Tehdejsi hodne velkou kolekci mejch sperku jsem k dnesnimu dni radikalne zredukoval na cca 15 kusu (syntaky a drummachines). Dnes se uz synthum temer nevenuju, protoze jsem postupne presel na studiovy zamereni a moji soucasnou praci, ale i presto k temhle vecem mam stale vrelej vztah a kdyz se potkam nebo po telefou slysim treba s Kaykem, AtomXem, Tudym a pod tak to jsou vzdycky dlouhy a vasnivy debaty o tehle krasnejch tematech ! : )

Cast z myho syntakovyho parku kolem roku 2002 .c)
Obrázek

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 úno 2009 18:44

40% tche :-)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 13 úno 2009 22:22

ECSON WALDES:
Tak prakticky se to zas tak ode me nelisi, akorat, ze ja to zacal brat vazne o par let pozdeji a vicemene dneska mi ani neni tolik v kolika tys delal ten clanek, takze rezerva tam je :c) Ja si pamatuju jak sem setril na Viruse.. a jak jsme se s kamosem skladali na JP8000 apod. hehe. Dneska se da dokonce rict, ze uz hudba je taky zdroj prijmu i kdyz jak se to vezme.. co hudba vydela to zase tece zpet do gearu :c) masteringu apod. Ja jen byl jednoduse zvedavej, protoze se ti povedlo vybudovat si dost silny zazemi a dobry reference.

Venti

Příspěvek od Venti » 15 úno 2009 05:02

Ty brdo.. keby Jirka hentak na mna vybehol ako je na tej prvej fotke na tom linku.. tak sa poserem strachom :), zaplatim mu vypalne a naramne rychlo odcupitam :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 úno 2009 09:20

venti :))

nj, vsak to sa mu lahko hladali financie s takym lookom :) obehal par podnikov v okoli a hned bolo na novy gear :)))

Tudy

Příspěvek od Tudy » 15 úno 2009 09:39

ECSON WALDES píše:...Mnohem zajimavejsi bylo tou dobou podavat inzeraty na techniku a spoustu jich procitat...
Jestli si dobře vpomínám, tak vstupní kapitál jsi získával trháním ovoce někde ve Španělsku..
Za to jsem Tě tenkrát dost obdivoval, na to já neměl koule - v 17ti se sbalit a na měsíc-dva vypadnout za hranice.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 15 úno 2009 10:34

Tudy píše:
ECSON WALDES píše:...Mnohem zajimavejsi bylo tou dobou podavat inzeraty na techniku a spoustu jich procitat...
Jestli si dobře vpomínám, tak vstupní kapitál jsi získával trháním ovoce někde ve Španělsku..
Za to jsem Tě tenkrát dost obdivoval, na to já neměl koule - v 17ti se sbalit a na měsíc-dva vypadnout za hranice.

Tudy ne ne, to nebylo Spanelsko ale Nemecko a ja tam nebyl, byl tam RESS a SHAKI. Ja bohuzel nemoh protoze to vypadalo ze me v 98mym povolaj vojaci (mam ale jako spravnej umelec nastesti modrou ... pro celkovou fyzickou neschopnost : ) tak mi vojaci pokazili moznost vydelku zapadonemeckejch marek. RESS si pak po ty akci koupil Clavia NordModular rack a SHAKI koupil AKAI S5000, ja ale v CR nelenil a vydelal jsem na Clavia NordLead 2 ... : ) Meli jsme tenkrat my 3 spolecny studio. To byly tenkrat hrozne drahy potvory / Ve spanelsku byl myslim ale Jirka Suchanek /Magion.

Venti píše:Ty brdo.. keby Jirka hentak na mna vybehol ako je na tej prvej fotke na tom linku.. tak sa poserem strachom :), zaplatim mu vypalne a naramne rychlo odcupitam :)
dendy píše:venti :))

nj, vsak to sa mu lahko hladali financie s takym lookom :) obehal par podnikov v okoli a hned bolo na novy gear :)))

Teda vy mi davate !!! :c))) Nojo tou dobou jsem to v cviceni nesvindloval a to pak neschovate.

No jednou kdyz jsem letel do skoly (krasny slunecny rano na jare 2002), jsem jako kazdy jiny rano spechal pozde do skoly, tentokrat ale na figuralni kresbu, kde byl prisnej profesor a ja mu vzdycky chodil pozde a to von ze me rostl. Jenze jak jinak kdyz jsem dlouho do noci delal muziku. Cili jako spravnej muzikant jsem nesnasel a do ted nesnasim vstavani, tak jsem takhle rano jednou spechal, psal jsem pritelkyni do toho jeste textovku a nekoukal jsem na cestu a kousek u skoly na krizovatce Šilingrova namesti (šilingrak v Brne) jsem letel pres prechod a stal tam policajt a presne na takovy tam cekal co chodej na cervenou, tak me zastavil a ze "pane tak to bude pokutka", tak jsem vyhrk ze specham do skoly a fakt se nemuzu zdrzovat, byl ale neuprosnej a kdyz jsem mu podaval obcanku, tak on se na me koukal a ptal se "a co prosimvas studujete ? VY JSTE OD NAS ?" (kokot : ) kdyz jsem rek ze studuju grafiku tak se na me koukal ze si z nej delam prdel, tak jsem vytah figuralni studie, na to mi vypsal blokovou pokutu 100 Kč, vratil mi obcanku a pak jsem samozrejme ultra pozde a nasranej letel do skoly, pak si ze me delali vsichni ze znamejch forky na co se me ptal... : )
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 15 úno 2009 10:42, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět