nákup v USA

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Nomoney

nákup v USA

Příspěvek od Nomoney » 29 čer 2010 17:37

hi,

kdyžtak pročítám forko, tu a tam se objeví někdo kdo nakupuje v USA, to mě dost zajmá.. protože jsou tam bezkonkurenční ceny za HW oproti ČR. Kdo, jakým způsobem si nechává dopravit mašinky, nebo osobní odběr v USA?

dik
recording mixing producing

jackies

Re: nákup v USA

Příspěvek od jackies » 29 čer 2010 17:56

nepřeji si zveřejnit můj příspěvek
Naposledy upravil(a) jackies dne 18 úno 2014 18:10, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 čer 2010 18:35

Nomoney píše:hi,

kdyžtak pročítám forko, tu a tam se objeví někdo kdo nakupuje v USA, to mě dost zajmá.. protože jsou tam bezkonkurenční ceny za HW oproti ČR.
To je trochu iluze ... Ono to začne být více konkurenční, až si k tomu připočteš poštovné (někteří dodavatelé odmítají posílat jinak než kurýrními službami - do čr je to 2x dražší než třeba do německa), clo, DPH, případně až se ti to pokazí a budeš posílat zpět ... :wink: Ty EU ceny nejsou náhodné

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 čer 2010 19:58

Ivo: v USA sa dajú kúpiť fakt niektoré veci za zlomok ceny. Hlavne second hand je hrozne zaujímavý. Kúpili sme 5 serverov , za cenu jedného.

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 29 čer 2010 20:08

Pytkin píše:Ivo: v USA sa dajú kúpiť fakt niektoré veci za zlomok ceny. Hlavne second hand je hrozne zaujímavý. Kúpili sme 5 serverov , za cenu jedného.
:O omg, tak to bych se ubyl za takovou nabídku! Jinak určitě s poštovným a daněmi se počítá, ikdyž ty hodnoty kolikrát sahají do tisíců.. s případnou reklamací je to dost ochemetné, to souhlasím to by se už nejspíš nevyplatilo, a však nikdo z Vás nepreferuje osobní odběr v USA? :-p že bych mu dal nákupní lístek "jako od mámi?" :-D

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 29 čer 2010 20:11

jackies píše:Jedna z variant.
http://www.shopguru.cz/
díky za typ určitě to omrknu

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 kvě 2011 17:27

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 kvě 2011 17:29

No jo, tak to se ale tyka jenom levnych veci a tam to zas neni takova darda...Ten prvni odstavec je nesmyslnej. Jinak to neni tak davno, co byl limit kolem 50 USD, ten vyssi limit tu moc dlouho nepobyl iirc.

Torch

Příspěvek od Torch » 09 kvě 2011 20:07

Taky dobrá služba http://cz-ebay.cz/.

Když to jde takhle nahoru, bude výhodnější využívat tyto služby. Už tak jsem nedávno platil clo za viruse necelých 5000kč.

Info: Změna DPH limitu od 1.4.2011
Od 1. dubna 2011 dochází k významné změně v osvobození od DPH při dovozu zboží z mimo EU.

Kód: Vybrat vše

Jak to bylo doteď?
do   150 EURO ****     0% DPH +  0% clo
nad 150 EURO ****   20% DPH + 1 - 10% clo

A jak je to oficiálně teď ?
do   150 EURO ****  20% DPH +  0% clo
nad 150 EURO ****  20% DPH + 1 - 10% clo
do     22 EURO ****    0% DPH + 0% clo

Osvobození od DPH při dovozu zboží je nově upraveno v § 71 odst. 3, písm. a) zákona o DPH a je nově osvobozen pouze dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR. Limit 150 EUR pro osvobození zboží od cla podle Nařízení Rady (ES) č.1186/2009, o systému Společenství pro osvobození od cla se nemění.
Pro použití nového limitu je rozhodující datum předložení zboží k celnímu řízení, nikoliv datum objednání zboží v zahraničí.
Výše uvedená osvobození se nadále nevztahují na alkoholické nápoje, parfémy, toaletní vody, tabák a tabákové výrobky.

STi

Příspěvek od STi » 10 kvě 2011 01:17

kupil som novy tc konnekt 6 za 159 dolarov aj s postovnym (cca 2700kc), oplatilo sa

marylin

Příspěvek od marylin » 13 pro 2013 17:25

Ahoj,

snad tonebude špatně, když vložím dotaz sem. Vybral jsem si na ebay.com věc, kterou ale prodejce nezasílá do ČR - je to uvedeno u zboží a vůbec mě to nepustí dál k platbě. Kontaktoval jsem tedy prodejce a ten souhlasil s tím, že mi to zašle do ČR... Napsal toto:

Please go ahead and make the purchase in eBay but do NOT proceed to checkout in Paypal. Instead, request an invoice from Seller.As for payment, we only accept Paypal.

Za boha nemužu přijít, jak to prakticky v uživatelském prostředí ebay provést, tzn. jak zvolit tu fakturu od prodejce... Nemáte náhodou někdo s tímto zkušenosti?

Díky. M
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 13 pro 2013 17:28

Ivo píše:Tak se nám to zase vylepšilo ... http://www.novinky.cz/finance/232861-zb ... f=stalo-se
no to je snad uz pres dva roky praxi.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

marylin

Příspěvek od marylin » 13 pro 2013 17:37

To já vím, ale i s tím vším mě to vyjde levněji...a to o dost.
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

charonme

Příspěvek od charonme » 13 pro 2013 21:36

mne sa toto tiez stalo a nedalo sa pokracovat dalej kym predajca nepovolil ze to mozem zaplatit a zaroven tym zadal kolko naviac bude stat postovne

to co od teba ziadaju sa podla mna neda, oni asi nepochopili v com je problem. posli im (ciastocne anonymizovany) screenshot tej ebayackej hlasky, nieco ako: Obrázek

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 13 pro 2013 21:38

marylin píše:Ahoj,

snad tonebude špatně, když vložím dotaz sem. Vybral jsem si na ebay.com věc, kterou ale prodejce nezasílá do ČR - je to uvedeno u zboží a vůbec mě to nepustí dál k platbě. Kontaktoval jsem tedy prodejce a ten souhlasil s tím, že mi to zašle do ČR... Napsal toto:

Please go ahead and make the purchase in eBay but do NOT proceed to checkout in Paypal. Instead, request an invoice from Seller.As for payment, we only accept Paypal.

Za boha nemužu přijít, jak to prakticky v uživatelském prostředí ebay provést, tzn. jak zvolit tu fakturu od prodejce... Nemáte náhodou někdo s tímto zkušenosti?

Díky. M
Hele, on ti pise, ze to muzes koupit, ale at to neplatis. On ti upravi quote tak, jak jste se domluvili. Kdybys to zproceedoval, tak mu to zaplatis s nespravnym postovnym a museli byste to nejak solzite claimovat. Ujisti si snim vysi postovneho a vysledna upavena cena, ktera ti pak od nej prijde by mela v souctu souhalsit s cenou predmetu plus s cenou jineho domluveneho postovneho. Kdyz to koupis, musis mu pak napsat, at cenu upravi. Tak to jednou fungovalo u me, ale predem si snim odsouhlas, ze takovy bude pripadny proces.

Odpovědět