O co vám jde?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
delay

Příspěvek od delay » 15 úno 2006 06:05

Tak teda taky jednou Off topic:
Hm, vypadá to, že je tady mnoho lidí, s kterýma bych si v názorech a náhledu na muziku asi rozumněl... Možná i něco vytvořil. Nechcete se někdo přestěhovat do Český Třebový, nebo alespoň někam do přilehlého okolí...? :cry:
(Protože skoro všichni muzikanti jsou z Prahy nebo co... to je strašný :evil: ).

bla bla bla bla bla blaaaaaaaaaaaaaa

:roll:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 úno 2006 08:15

delay píše:Tak teda taky jednou Off topic:
Hm, vypadá to, že je tady mnoho lidí, s kterýma bych si v názorech a náhledu na muziku asi rozumněl... Možná i něco vytvořil. Nechcete se někdo přestěhovat do Český Třebový, nebo alespoň někam do přilehlého okolí...? :cry:
sak dneska na spolocnu tvorbu vobec nepotrebujes daneho cloveka osobne stretnut, napr. poznam ludi co vydali veci spravene spolocne a pritom sa osobne nikdy nestretli... internet rulez :-)

este k teme.. uplne najskvelejsi pocit je, ked vyjdem s vlastnymi trackami na stage na nejakej akcii, hram hodinu a celu tu hodinu ludia dole len pribudaju, je ich stale viac, bavia sa.. naposledy som take zazil na BeeFree2005... v urcitom zmysle je to take zadostucinenie, ze to cele ma nejaky zmysel, najma ked sa potom od znamych i menej znamych ludi z tretej ruky dozvedam vety ako "bol som na BF, bola to slabota, nic dobre, len od 8mej do 9tej na trance stage hral chlapik a to bola fakt hustota..." ... no co vam budem hovorit, proste fajn pocit, aj ked vzdy su pre mna dolezitejsie nazory ludi z "branze", hudobnikov, tak predsa len aj takato vec dokaze potesit...

Vuid

Příspěvek od Vuid » 15 úno 2006 09:39

delay:
Nechcete se někdo přestěhovat do Český Třebový, nebo alespoň někam do přilehlého okolí...?
Hehe, bydlim v CT. Ale jestli jses na ty fotce ty osobne tak se asi nezname...

delay

Příspěvek od delay » 15 úno 2006 09:50

No jo, na tý fotce jsem fakt já... nebo aspoň myslím. V zrcadle to tak vypadá... he.
Logická otázka: Kdo jsi, a co děláš - v hudbě?
Napiš klidně na mail.

bassline

Re: O co vám jde?

Příspěvek od bassline » 28 zář 2011 01:08

Magion píše:Zásadní otázka: o co vám jde, když tvoříte muziku?
Proč to vůbec všechno děláte?
Nedámi to se nezeptat, protože mě to opravud zajímá - je nás hodně, co tvoří muziku, ale zajímalo by mě, proč to vůbec všechno děláte/me?
Sex, drogy, rock¨n roll/techno/drum´n´bass....? Nebo osobní meditace?
Prachy? Sláva? Ukojení ega? Osudová nutnost? Vyštavnění? Samolibé exhibování? Spojení s kosmem? Relaxace? Prožitek tvoření? Zvláštní emoce atd...??????
Co jsou ty důvody , které vás/nás vedou k tomu zasednout ke komplu a tvořit hudbu?
Hudba mi umoznuje vyjadrit moje vlastne "ja" inac nez slovami a skutkami. Tvorba hudby je pre mna objavovanie seba sameho. Hudba je nieco co ma posuva vpred a dava mi hlavny zmysel zivota. Ziadna ina cinnost na svete mi nie je blizsia, ako tvorba hudby. Zaroven hladam aj iny zmysel toho nez len to, ze som sam vo svojom slobodnom a kreativnom svete. Byt v tom sam a robit to sam pre seba ma nikam neposuva. Momentalne zacina byt pre mna velmi dolezita interakcia mojej tvorby s vonkajsim svetom. Takze sa ucim rozumiet aj vnimaniu niekoho ineho na moju tvorbu nez som ja sam. Nechat si poradit hodnotnou kritikou pre mna znamena dolezitu odozvu, ktora mi pomaha chapat suvislosti sirsie, nez len cez moje vlastne videnie...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 zář 2011 01:13

preboha , kde si tento thread vyhrabal ? :D

bassline

Příspěvek od bassline » 28 zář 2011 01:22

pytkin: hladal som vo fore slovo "emoce" :lol:

Zvyknem sa obcas prehrabavat v starych threadoch, nachadzam tam celkom hodnotne diskusie, ktore sa oplati znovu citat :)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 28 zář 2011 08:55

Je to láska! Prostě oboustranné zaujetí. Ale když jí nic nedáváme, po čase odezní.. :)

delay

Příspěvek od delay » 28 zář 2011 10:07

Bože, i takový kraviny jsem psal??? :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 zář 2011 19:50

a ja jsem rad, ze jsem se kdysi nevyjadril :-)
bassline je nas bufetak..

pro me je to dneska uz hlavne relax, driv to bylo casteji i z duvodu nejakyho cile, dneska uz jsou ty cile takovy nejaky "ponechany osudu" i proto, ze nejakejch zakladnich met jsem dosahnul.. clovek taky casto zjisti, ze po dosazeni cile, prijde odliv motivace, alespon u me to tak funguje. i proto se od toho snazim oprostit a predstavy co bych se svou hudbou vlastne chtel udelat, nechavam na dobu, az ta hudba ze me svobodne a prirozene vyleze. nechci to mit o terminech a deadlinech a o premejsleni nad ucelovosti - neni to pro me prace, ale zaliba ;) jinak otevrene musim priznat, ze v sobe porad nachazim i kousky stimulu, ktery pochazej z nejakejch pocitu "neco delat, neco dokazat", je to nekde na kraji a vlastne to asi i potlacuju, ale porad to v sobe nejak nalejzam...

boro

Příspěvek od boro » 28 zář 2011 23:57

Radsej sa vyjadrit, ako sa o par rokov nemat zaco hanbit :)

1. proces tvorby: umele vytvaranie biochemickych latok v tele, vyvolavajucich podobne efekty ako latky, ktore telo vytvara pri laske - strata chuti k jedlu, strata potreby spanku, zvysenie tepu... podla mna takato tvoriva aktivna cinnost prospieva telu aj dusi

2. koncerty: hodi sa na to "neviemcia" definicia existencie - byt vnimany.
Je to jedna zo zakladnych potrieb bytia a menej talentovani kvoli jej jednoduchemu naplneniu su ochotni znicit seba a svoje okolie.
Snaha byt vnimany [podla mna] fyzickemu a psychickemu zdraviu neprospieva. Je to silne navykova droga, ktoru telo v pripade uspechu vytvori ako odmenu.
Jej nahla absencia sa casto supluje drogami [alkohol, alebo nieco tvrdsie]

Odpovědět